Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Okozhatok ezzel problémát a...

Okozhatok ezzel problémát a kislányomnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Pár napra, max 5 külföldre kéne utaznom. Mi ott éltünk azelőtt. Lenne egy-két dolog, amit el kéne intéznem, mivel folyamatban van a vissza költözésünk.

Ez idő alatt tudnék a leendő munkahelyemen is dolgozni.

Viszont ehhez itt kéne hagynom a másfél éves kislányom ez időre.

Sajnos Ő és a párom nem tudnak eljönni. Itthon maradnának együtt.

Eléggé rosszul érzem magam emiatt. Ráadásul a családtól meg is kaptam most, hogy itt hagyom a gyerekem.

Komolyan elgondolkodtam már, hogy el se megyek.

Ti mit tennétek hasonló szituációban? Okozhat e valamit kárt a kislányomnál ez a pár nap távollét?

Köszönöm, ha írtok


2023. máj. 19. 19:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Menjetek családostól.
2023. máj. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez is opció volt. De nagyon drága a szállás most.

Én az egyik barátnőmnél tudnék lenni ingyen. De ott meg nem férünk el mind.

2023. máj. 19. 19:54
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az apjával lesz, nagyszülőkkel, gondolom, szóval csupa olyan emberrel, akit ismer és akikhez kötődik. Videóhívások esténként elalváshoz, meg előre felkészíteni, hogy pár napig nem leszel, és nem lesz gond. Gondolom ha az apja menne el 5 napra, akkor nem aggódnál ezen ennyire, márpedig ez a szcenárió nem lenne senki szemében olyan drasztikus. Nálunk apuka negyedévente megy el egy hétre céges eseményekre, és nem azt mondom, hogy a lányok oda meg vissza vannak az örömtől ezidő alatt, de a kapcsolatukra nincs semmilyen negatív hatással, és szerintem ennyitől nem lesznek életre szóló traumáik. Nem beszélve arról, hogy ugye amíg született a kicsi, addig én 3 napig kórházban voltam, az alig több, mint az esetedben (és a nagy csak 2 éves volt akkor), másoknál simán vannak több ideig kórházban akár kistesó miatt, akár bármi más okból, aztán semmi baj nem lesz.


Szóval, röviden-tömören: túldimenzionálni nem kell. Nem jó, nem kell ebből rendszert csinálni, de alkalmanként belefér és emiatt ne legyen bűntudatod. Jól meglesztek, csak készítsétek fel a gyereket előre.

2023. máj. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
#3 na, jól megaszontam pár helyen, bocsi :D Kicsit kialvatlan vagyok, de talán érted, mit akarok mondani.
2023. máj. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Pár nap nem a világ vége, apukával hagyod, nem idegennel. Menjél.
2023. máj. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Én elmennék egyedülis, arra a pár napra; szerintem nem lesz baj. Nemtom van-e még tejed, a szerkentyűt, amivel le lehet szűrni, vigyed magaddal, gyereknek átmenetileg meg lehet oldani a táplását, nem csak szoptatással. Szerintem nem lesz baja, apukája ott lesz, és majd gondoskodik róla, hogy ne a hiányoddal foglalkozzon szerintem. Pl mondókázik vele, bohóckodik neki, csak simán nevetteti random hülyeségekkel, amiken a kisgyerekek nevetnek (pl nemtom ez mennyire hülyeség, ez amikor eltakarja a saját arcát a két kezével, és utána újra előbukkan xd -most ez jutott eszembe. :) ) , vagy pl bábozik; lapozgatnak képeskönyvet, nemtom. :):):) Szerintem,ha kell valami hivatalosat intézni, én elmennék. :):) Hát 5 nap, nem lesz magára hagyva a gyerek; szóval ne aggódj. :):) Lesz foglalkozva vele. :)
2023. máj. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12%
Még a 3,5 evesemet se hagynám semmi pénzért napokra. Nem azért mert nem bízok senkiben, hanem mert számomra elkepzelhetetlen hogy napokig ne lássam, ne erhessek hozza. Olyan kicsikent meg főleg.
2023. máj. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Egyéves volt a lányom amikor elmentünk három napra az apjával wellnesselni, de voltam munkaügyben külföldön nem egész kétéves korában. Nem látom hogy milyen kárt okozna. Igaz, olyan emberekkel maradt akiket jól ismert, tehát nem a fenekemben tartottam hogy utána azt se tudja mi van.


Az ismerősök meg rokonok akik még teszik a megjegyzést, szerintem nyugodtan gondolkozz el azon, kellenek e ilyen emberek az életedben.

2023. máj. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az apjával lesz, semmi baja sem lesz attól, ha te nem vagy ott. Egyedül az okozhatna problémát, ha hirtelen minden ismerös személy eltünne - apa, anya, nagyszülök, és teljesen egyedül lenne idegenek között.
2023. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy mennék nem olyan pici baba és olyanokkal lesz akiket ismer, kötődik hozzájuk.
2023. máj. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!