Jogos a beszólás?

Figyelt kérdés

Ha egy pár önállóan ennyit nem tud megbeszélni, és dönteni, akkor minek a gyerek?

Egyik neves kérdésnél láttam és személy szerint eléggé íztélkező. Mármint nem tudhatja egyetlen kérdésből hogy a pár ÖNÁLLÓAN nem tudja eldönteni vagy csak egy kis segítséget kér a név megtalálásában ha pl.sok név össze jött, vagy vezetéknévhez szeretnek megfelelőt találni és más nézőpontjára kíváncsiak. De lehet akár egyedül van az anya és nincs senki akivel megbeszélheti. Meg nem értem miért kell ilyet írni, hogy minek a gyerek? Hogy függ össze a név kiválasztás kérdése itt? Önállóság miatt gondol erre? Szerintem ennyiből nem döntheti még el hogy a pár nem alkalmas a gyereke nem? Főleg ha semmi konkrétum nem volt a kérdésnél de egyből ítélkezni azt tud. Engem is megtaláltak ezzel régebben mikor hosszabb volt a név listám és csak jobban akartam a dolgokat látni, de egyből le szóltak miért kell nekem gyerek ha ennyit nem tudok eldönteni magamtól milyen szülei lesznek neki? Kicsit fájt, hisz semmit nem tudott rólam csak egy szűkszavú kérdést tettem fel pár névvel amik még a listámon voltak, férjemmel nyilván beszéltük de gondoltam itt is utána érdeklődök mi lenne jó mi nem. És a nevek teljesen általánosak voltak, nem olyanok ammiken itt szoktak kiakadni. Miért kell egyből durván megszólni mást ha nem tud semmit róla?



2023. máj. 25. 04:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mer ők az okosok.
2023. máj. 25. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az erővel miért kell egyből megsertődni ha gyakori egy idegen beszól?


(Ha bővebben is kíváncsi vagy rá: nincs elegendő önbizalmad.

Egyrészt abból lejöm, hogy nem bíztál magadban és ferjedbenhogy segítség nélkül, mások véleménye nélkül jó nevét tudsz választani a gyermekednek.

Másrészt,ha valaki ezért beszól megsertődsz, szintén megkérdőjelezed önmagad, hogy miért vagy rossz, hogy kiírták egy ilyen kérdést.


Akinek egészséges az önbizalma annak egyrészt ilyen döntésekhez nincs szüksége a gyakori véleményére, másrészt utólag nem kérdőjelezi meg a saját magát és a saját döntését az alapján hogy mi a gyakori vélemenye.


A gyerekneveleshez elég durva méretű önbizalom kell, különben nagyon nehéz úgy vegigcsinálni, hogy folyamatosan megkérdőjelezed saját magad. De ettől még lehet valaki jó anya.)

2023. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!