Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok van joga a...

Mit gondoltok van joga a dokinak számon kérni ezért? Vagy kicsit is besértődni? Jogos a beszólása?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok, ez lett volna nála az utolsó megjelenésem, és mivel előző héten ultra hangoztak, meg most héten is megnéztek a kórházba feleslegesnek tartottam hogy hozzá is menjek...eleve a terhesgondozás úgy is csak annyi hogy leméri a gyereket és kifizetek 9 ezer ft-ot(ezt a kórházba most meg előző héten is megtették...egy nap lett volna a 2 uh közt,így főleg minek mentem volna)---

a gyerek születése előtt meg van hova tenni a pénzt...

A kórházi uh után találkoztunk és mondja nekem hogy kimaradt egy terhes gondozás....Mondtam igen, mert lemondtam)....erre ő : miért? túl messze lakik ?

meg mondta hogy aki akar jönni terhesgondozásra az jön.....erre nem tud mit mondani.. ( nem mondom hogy igazi bunkó hangnemben, de csak hogy érezzem a törődést amolyan flegma stílusba )...

ctg-re már nem is ő kért időpontot hanem leküldött hogy kérjek magamnak :)


A vicc hogy múltkor bejelentette hogy mikor szülni fogok akkor szabin lesz, ha 2 napot túl hordom akkor esetleg be tud jönni már.....


Annyira mérges vagyok hogy ezért jártam hozzá ??? a végén bunkó és még szülni sem jön be....


Ti mit gondoltok erről?


Szóval szó szerint besértődött hogy nem mentem el....

Ez az egy terhes gondozás volt ami kimaradt nála amúgy....


Csak én érzem úgy hogy ez a hangnem és az egész nem korrekt tőle ?

Nagyon elkeseredtem, úgy érzem nagyon rosszul döntöttem mikor őt választottam dokinak....


2013. júl. 11. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mondhattad volna hogy 40 fok volt és pihentél. Biztos megértette volna.
2013. júl. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a hazugság győz, és attól még simán elmegye szabira a kiírt időpontban. Elég bunkó a doki és kicsinyes, ha 9ezer mínusz nem fér bele neki. Valószínűleg ennyire figyelne rád oda szüléskor, lehet jobban jársz így nélküle. Bízz abban, hogy a dolgok nem véletlen alakulnak úgy, ahogy.
2013. júl. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

remélem igazad van kedves második válaszoló és tényleg nem véletlen hogy így alakul !!!


csak félelmetes úgy neki indulni hogy nem tudom ki lesz majd bent és kellően oda figyelnek-e majd ránk....


a másik hogy ha szülésnél valószínűleg úgy sem lesz ott nem tudom miért szúrt le....

2013. júl. 11. 14:00
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja, ez a doki biztos megértette volna, hogy a meleg miatt pihentél... Sajnos a dokid tipikusan az az orvos, akit orvosnak nem is neveznék, akit már rég nem érdekel a hivatása, ha valaha is érdekelte, csak az, hogy mennyit tud leszedni az emberről... Igen, sajnos rosszul választottál. Nem tudom melyik kórházról van szó, de, ha nem rossz az orvosgárda, akkor én az ügyeletesre bíznám magam. Én is így jártam, mint te, végig főorvoshoz jártam, nem volt túl bizalmi a viszonyunk, sőt, néha még meg is siratott, úgy beszélt velem, de a végén nem akartam váltani... Végül Ő is közölte, hogy szabin lesz..., így ügyeletesnél szültem, akivel teljesen elégedett voltam, azóta is hozzá járok, és a második babámat nála szülöm. Teljesen más a kapcsolatunk, ez tényleg bizalmi. És nem beszélve arról, hogy a főorvosnak szánt pénzt a szülésre, ha nem is az egészet, a fiatal ügyeletesnek adtam, a többi meg zsebben maradt.


Jól érzed, a hangnem, nemhogy korrekt, de undorító volt tőle. Ezek után biztos nem szülnék nála, pénzt tőlem többet nem látna. Szerintem maradj ügyeletesnél! Remélem minden rendben lesz veletek, és nagyon sajnálom a történteket. Ha van kérdésed, írj nyugodtan privit!

2013. júl. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem sem véletlen a sorstól, hogy felfedte előtted a doki valódi arcát. Inkább most, mint szülés közben. Hidd el, egy ügyeletes orvos is ugyanolyan jó orvos, nem attól lesz valaki jobb, hogy felkéred. Én biztos, hogy a helyedben nem hívnám őt, és maradnék az ügyeletesnél. Kívánom a legjobbakat, ne legyél elkeseredve, mert minden okkal történik.
2013. júl. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Biztosan el vagyok kényeztetve, de nehezen tudom elképzelni, hogy az én dokim ilyet szóljon. Ennyire általános, hogy fogadott doki ne legyen ott a szülésnél? Másrészt neki nyilván az a dolga, hogy teljeskörű legyen a terhesgondozás, tehát ki tudjon pipálni minden kötelező időpontot, úgyhogy az önmagában, hogy rákérdez, miért nem jöttél sztem OK. Az a nem OK, hogy ez ÍGY teszi.
2013. júl. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Külföldön szültem, ahol normális esetben nincs is bent orvos. Sőt, a bába mondta, hogy ő mindent megtesz, hogy ne is legyen, mert azt ők nem szeretik. 2 napig szültem, kb 6 óránként váltották egymást az ügyeletben, gondolhatod hány arcot láttam, és fogalmam nem volt, hogy ki lesz ott a végén. Szerencsére egy tündéri nő volt, élménnyé tette az egész szülést.
2013. júl. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs ott a szülésnél.remélem,a hálapénzt nem adod neki oda. Van olyan,aki akkor is odaadja,de még akkor is,ha nem volt elégedett,stb. Én nem választottam dokit,és nem adtam pénzt senkinek. Nem bántak velem rosszabbul,mint másokkal,csak nem tüntettek ki külön figyelemmel,de pénzért nekem ne is tettessen senki empátiát.
2013. júl. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jókívánságokat!!


Remélem jó kezekbe kerülünk és minden rendben megy majd.....kicsit elszomorított most ez az eset mert nem is értem miért ilyen .....

2013. júl. 11. 15:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Leírom az én példámat, hát ha segít.

Első babámnál én is nagyon bizonytalan voltam, fogadtam orvost, jártam a terhesgondozásra, akkor 6 ezer volt egy alkalom, ma olyan 8-10 ezer nála, ha jól tudom. A gondozás alatt szinte végig normálisan viselkedő, mások által is megbízható orvosom megváltozott. 30 hetesen már alig akart megismerni (pedig jó sűrűn jártam hozzá..) lekezelő lett és nem törődöm. Majd 36 hetesen ugyanez, 37 hetesen felhívott, hogy neki váratlanul el kell utaznia 1 hónapra (közben volt aki azt mondta, hogy nyaralni ment 2 hétre..)! Azóta sem tudom mi ütött belé, ügyeletesnél szültem és ugyanezt éreztem, mint Te.


Akkor megfogadtam, hogy soha többet nem fogadok orvost! Most várom a harmadikat, az elsőnél az ügyeletes kezdő doki nagyon rendes volt, a második pedig egy teljesen semleges ugyanakkor jó szakember.


A mai világban tízezrek röpködnek úgy, hogy nem tudja az ember mit kap érte majd. Aki megteheti, hát tegye, nekünk nettó 400 ezer a havi bevételünk és nem teszem!

Persze biztos vannak jó fogadott orvosok, én ebben biztos vagyok. De amilyen normálisan lezajlott minden az ügyeletesnél teljesen feleslegesnek tartom már, hogy fogadjak.

Ezek az én tapasztalataim, csak egy vélemény. Te döntésed! :)

2013. júl. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!