Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ekkora baj,hogy...

Tényleg ekkora baj,hogy kicsit jobban aggódom?

Figyelt kérdés
A családban többször megkapom,hogy túlzottan aggódom,de egyszerűen mit tegyek,hogy kicsit lazább legyek?1,5éves a kislányom és konkrétan mindenhová követem és a szemem se veszem le róla,frászt kapok ha a szájába akar venni valamit legyen az homok.Minap rövidnaciban elesett és felhorzsolta a térdét,neki meg se kottyant de én sírtam és örlődtem,hogy nem figyeltem jobban oda.Sokszor a játszin a gyerekek eltudnak "durvulni" a nagyobbak és a szülők csak beszélgetnek tovább inkább oda se viszem csak ha épp üres vagy ha csak picik vannak.Tudom nemlehet mindentől is megvédeni és hagyni kell igenis kibontakozni.azt is tudom változnom kell,fel kell engednem.de hogyan??Mindenki jó anyukának tart csak hogy ezt eléggé túlzásba viszem.szerettem volna még egy babát,de így amíg nem változok biztos nem.vagy ez első babásként normális?
2023. máj. 25. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem, sajnos ez nem normális, és bár a szándék nyilván jó, nem ártani akarsz, mégis ártasz neki. Lehet, hogy érdemes lenne egy pszichológussal kibogozni, hogy mi az oka ennek a nagy túlféltésnek.
2023. máj. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez első babásként sem normális. Én is első babás vagyok, és aggódós, de hozzád képest nemtörődöm anya :D

Kérj segítséget a változáshoz, mert ebbe bele fogsz őrülni.

2023. máj. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nagyon rossz a gyereknek (és neked is, de a gyereknek még sokkal rosszabb).

Feltétlenül keress pszichológust!

2023. máj. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikor esik gondolj arra most tanulja, alacsonyról megtanul esni, ha nem hagyod akkor majd esik mikor már nagyobbat tud na az veszélyes lesz, mert nem hagytad, hogy megtanuljon esni, vigyázni magára.

A fiam végig nyalogatta covid alatt az utca köveit,alig volt beteg, a nagyokat féltettem mindentől is, na ők 2 évig állandóan betegek voltak.

Kisgyermek nevelő vagyok, és olyan sok szülő van aki mozogni is alig engedi a gyerekét mert jujj baja lesz, rossz nézni őket, de pár hónap anya mentesen úgy megügyesednek.

2023. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Igen baj.

Keress egy pszichológust, vagy ha nyitott vagy a spirituális dolgokra, akkor az Acces Bars kezelés is sokat segíthet neked.

2023. máj. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért mondom, de van egy ilyen ismerősöm, akit a szülei úgy féltettek, hogy nem tanulhatott meg esni.

Nem is tud!

Úgy esik el, mit egy darab fa: egyenesen.

CSAKHOGY ha egy felnőtt így esik el, ott valami törni fog!

2023. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy pszichológust, valószínűleg van valami ok mögötte, hogy miért érzel is. Pl. félsz valami miatt és így próbálod kontrollálni a dolgokat magad körül, megfelelési kényszer, gyerekkori trauma, ezer dolog lehet. A gyerekednek és neked is sokkal jobb lesz, ha megtalálod a gyökérokot. Szerintem sem, ez már nem a belefér első babásként kategória.
2023. máj. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2023. máj. 26. 06:42
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, annak ellenére, hogy a másfél éves fiam folyamatosan lezúzza a lábát/karját, és arra is felmászik, amire nem tud normálisan, aztán nekem ordít, hogy elakadt. De megértem az érzéseidet, és látszik, hogy jót akarsz neki és tudod, hogy ez túl sok, szerintem igenis jó anya vagy, csak segítség kell a további hogyanhoz.

Addig amúgy kipróbálhatod azt is, hogy biztonságos környezetben engeded először gyakorolni. Pl ha félted felmászni valami nagyra, akkor először engedd meg neki otthon, hogy gyakoroljon egy létrán vagy valami, ott állhatsz mögötte, ha kell elkapod. Később meg tudni fogod, hogy a játszótéren arra a bizonyos mászókára képes felmászni, mert már láttad.

A szájba vételes para helyett meg nálunk még az is jól működött, hogy megengedtem, hogy ami nem nagyon gáz, azt felvegye vizsgálgassa, mutattam mire jó vagy ha nincs funkciója akkor mit lehet vele játszani, és eltereltem a figyelmet róla, hogy mindig megnyalni akarja. De így is van, hogy bevág a szájába egy marék homokot, aztán persze sír, hogy nincs jó íze. De ennyitől nem lesz bajuk, a gyerekek meglepően szívósak.

2023. máj. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 😊

Sokáig küzdöttünk a kislányunkért,sok-sok éven keresztül és több vetélésem volt.a kislányom védekezés mellett sikerült.Nagyon nehéz terhesség volt.Hónapokon keresztül feküdtem feltett lábakkal.Majd jött a császár amiközben találtak még valamit és borzasztó rossz élmény volt majd tudatosítanom kellett,hogy az amire vágytam nem sikerült(szoptatás).Igen van mit feldolgozni és lehet sőt biztos ezért is vagyok most ilyen.Igyekszem változni 😊

2023. máj. 26. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!