Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál gyermeket a pároddal...

Vállalnál gyermeket a pároddal, ha neki az előző kapcsolatából autista gyerekei lennének?

Figyelt kérdés
A gyerekek az anyjukkal élnek.
2023. jún. 4. 12:45
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
30-as vagyok, na nem olvastam a kommenteket, ez persze látszik.
2023. jún. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
38%
Persze. A rokonságban van egy autista lány és messze vele van a legkevesebb gond. Jól viselkedik, jól tanul, nem jár inni. Rengeteg autista ismerősöm van és velük jobban érzem magam. Velük lehet értelmes dolgokról is beszélgetni, nem úgy mint pl. a munkahelyemen az úgymond normális emberekkel. Csak a kölykeikről lehet, mit zabáltak, mi ment a primitív műsorokban, hol rúgnak be pihenőn, stb.
2023. jún. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok. Mondjuk én az Aspergerről beszéltem, de a durvább fokozatú autistát is jobb társaságnak találom, mint az emberek többségét. Legalábbis Magyarországon és főleg a nőkre értve,
2023. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

33-as, akkor te nem láttál durvább fokozatú autistát.

A barátnőmnek fia autista. Állítólag még ő egy enyhébb fokozatú.

Nem beszél egyáltalán. 17 éves. Önellátásra teljesen képtelen, nem lehet 5 percre sem egyedül hagyni. Speciális iskolába jár, ahol még ő a "legrendesebb" gyerek. Van aki gondol egyet, és a szoba közepére piszkít.

Ez a fiú pl nyáron, ha melege van, levetkőzik, és meztelenül rohangál az utcán. Semmiről nem tudsz vele kommunikálni.

Szóval azért én nem népszerűsíteném, hogy az autista emberek a legjobb fejek a világon, mert ez így messze nem igaz.

És hiába is látod, hogy felnőttként milyen jól elvannak, gyerekként a szüleik megőrültek velük, elhiheted. Azért ez egy nagyon hosszú folyamat, mire eljut valaki odáig, hogy tud kompenzálni, ráadásul, ha megkérdezed őket, hogy hogy élik meg a saját másságukat, nem boldog sztorikat fognak mesélni. A társadalom nagyon kirekesztő Magyarországon, nagyon szenvednek ezek az emberek (is).

Szóval én továbbra is azt mondanám, hogy nem szeretnék autista gyereket. Sem enyhébbet, sem erősen érintettet. Ha a páromnak már van egy autista gyereke, nem szeretnék másikat.

2023. jún. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!