Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy ne érezzem magam egy...

Hogy ne érezzem magam egy csődtömegnek?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó e a kategória.


Szóval 4 éve vagyok itthon. Ezalatt lett 2 gyerekünk. En gyeden vagyok, szeptembertől megy a kicsi bölcsibe én meg dolgozni.

Igy sem volt sok barátnőm, de amióta megvannak a gyerekek, maradt 1 illetve lett 1 új.

A gyedem kb az éhenhaláshoz elég. 120ezer + a családi.

Férjem fizetésével viszont elvoltunk.


10éve dolgozott a cégnél, jó pénzt hozott haza, nem nélkülöztünk.

3 hónapja egyik napról a másikra kijelentették, hogs 1 hónapja van, azt viszlát.

2 hónapja itthon van. Hiába keres munkát, meg csak hasonlót se nagyon.

Így most kb ott vagyunk, ahol a part szakad.

Kajára, rezsire elég ami van, de semmi extrára nem jut most.


Barátnőm 150km-re lakik. Oda vissza kegtankolni az autót, most nem fér bele. Új barátnő megért minket, hogy nincs, de folyamat olyan programokat talál ki, amire nemet kell mondanom.


Emellett mindenki teszi fel a kirándulós/nyaralós/koktélozós képeket, én meg csak sírok, hogy nekem kb marad a csapvíz az udvaron.

Gyerekek is mennének fagyizni, a nagy állatkertbe, stb.. de most nem fér bele.


Legrosszabb esetben szeptembertől jobb lesz.

De bakker pont az egész nyarat tölthetjük itthon, nyomorban.


Férjem rajta van az ügyön, hogy legyen meló. Engem meg csak szeptembertől tudnak visszavenni. Szóval egyszerűen minden nap sírógörcsöm van, hogy itt tartunk.


Egy kis faluban lakunk egyébként, itt konkrétan semmi nincs, hogy itt kimozdulni.


2023. jún. 17. 19:14
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
94%
A kirándulás, az erdő, a séta és a közös élmények nem feltétlenül pénz kérdése. Nem arra fognak emlékezni hanem hogy mennyi időt és milyen minőségben toltottetek egyutt, mennyit nevettetek stb.
2023. jún. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
97%

Egyetértek az elsővel.


Fagyi? Ne viccelj, otthon is simán meg lehet oldani egy gyümölcslével. A forma pár száz Ft beteszed a fagyóba. Vagy fogsz egy joghurtot, teszel bele egy kanalat és berakod a fagyóba.


Medence sem kell,hogy a gyerek pancsoljon.


Kirándulni is lehet gyalog az erdőben.

Kertben sütögetni.

Nem attól élmény a gyereknek,hogy valami pénzbe kerül.


Ráadásul kettő 4 év alatti gyerekről beszélünk..

2023. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
54%

A gyereknek az is tök jó élmény, ha piknikeztek a falu szélén egy biciklitúra után, vagy ha plédekből sátrat készítetek az udvarban és kinn maradtok estig.

Ne kend a gyerekekre. Itt csak te vagy elégedetlen, hogy nem tudsz tengerparton koktélozós szelfit nyomni Instára.

De ha már ezek a prioritások nálad, akkor miért nem gondolkodtál hamarabb? Mert a semmire szülni egyből kettőt nem sok megfontoltságra vall.

2023. jún. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
91%

A legjobb dolgok nem kerülnek pénzbe :)

Ott a kertetek. Mehettek sétálni, kirándulni. Koktél? Te is csinalhatsz magadnak otthon :)

Ez most igazi családias nyár lesz. Mindneki otthon, lehet pihenni. Fel a fejjel.

2023. jún. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
93%
A legnagyobb baj az,hogy bedölsz a közösségi média általi hazugságoknak.
2023. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
64%
Nem a munkahely dönti el, hogy mikor mész vissza. Már rég dolgozhatnál, ahelyett, hogy mindketten otthon ültök.
2023. jún. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Először is, nem a semmire szültem...

Fél éve még 27millió csücsült a számlánkon... csak épp mivel szinte tutira vettük férjem munkahelyét, lecseréltük a 1.5 szobas lakást egy csaladira.


Instám nincs is, tengert sem láttam még, nem is vágyom. De köszi....


Lehet valóban rosszabbul élem meg mint a gyerekek. Mind a 2 terhessegem veszélyeztetett volt, mind a 2 gyerek hasfájós, szenvedve fogzós, stb volt. Igy 4 éve gyakorlatilag remete életmódot folytatok. Ezt a nyarat vártam, nagyobbak a gyerekek, lehet majd velük csavarogni, kikapcsolódni, nagyokat kirándulni. És itt nem a szomszéd erdőre meg a kertre gondolok.

Minden nap eljarunk tavasz óta bicózni, de ez is már olyan mindennapos.


Igen, törvényileg én döntöm el, mikor megyek vissza.

De a valoságban egy kis csaladi vállalkozás, ahol a helyemre szeptemberig fel van véve más. Őt meg nem tehetik ki, főleg úgy, hogy pont 3 hónapja beszéltem le fixre a szeptembert.


Közösségi média hazugság? Mégis abban mi a hazugság, hogy a barátaimnak futja egy nyamvadt kávéra a főutcán, vagy van 10ezer forintjuk tankolni és elmenni csavarogni? Ahogy én is terveztem.


Nem jókor jött.



De nagyon köszönöm azt a pár jó tippet.

2023. jún. 17. 20:35
 8/47 anonim ***** válasza:
85%
Elhiszem hogy rossz,de gondolj bele hogy valakiknek még ennyi se jut,és egy munkahelyet se lehet tutira venni,akár menyire jónak tünik
2023. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
79%

nagyon megėrtelek kérdező hangulatodat ėrzéseidet.

csak nem tudom megoldást rá.

2023. jún. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
77%

Akkor ne nézegesd mások nyári képeit, hozd ki abból a legjobbat ami van.

Problem solved.

2023. jún. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!