Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebből így lehet gondom, szóvá...

Ebből így lehet gondom, szóvá fogja valaki tenni?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk a férjemmel, a helyzet a következő.


Terhes lettem, ősszel terveztünk lakást venni, de én most nem szeretnék költözni, stabilabban érzem magamat az albérletben, ahol lakunk, első pár hónapot is jó lenne még a picivel itt tölteni. A mostani szülési rendszernek köszönhetően a tartózkodási helyem nem ide az albérletbe van bejelentve, hanem a nagymamám lakcímére, máskülönben nem szülhetnék abban a kórházban amiben szeretnék.

A baba viszont az albinkba jönne majd haza. Férjemnek az albérlet van megadva tartózkodási helyként, a szerződésben pedig én is szereplek mint társbérlő. Ilyen formán ezt szóvá teheti nekem bárki, hogy miért van máshol a tartózkodási helyem, mint ahol ténylegesen lakom?

Sajnos ha ide lennék bejelentve, akkor egy olyan kórházhoz tartoznék, ahova semmiképp be sem akarom tenni a lábamat, magánban pedig nem szeretnék szülni, mert a lakásvásárláshoz kellenek most azok a milliók.



2023. jún. 20. 14:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem!
2023. jún. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Mégis mire gondolsz? Mi gondod lehet?

Annyi, hogy ha terhes leszel, full mindegy hova szól a lakcímkártyád, a valós tartózkodási hely, magyarán az albérlet körzetis védőnőjéhez tartozol.


Illetve ami hátulütő lehet, az a főbérlő.

Rengetegen úgy adják ki a lakást, hogy gyerekeseknek nem. Mi is belefutottunk. Férjemmel albiban laktunk. Aztán mikor jött a baba, szóltunk a főbérlőnek, hogy terhes vagyok, tudjon róla, szerződest bontott, mert csak gyerekteleneknek adja ki. Így 4 év után költözhettünk, nagy hassal.

2023. jún. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
13%
Szülés után a kórházba ki fog menni az anyakönyvvezető és elkéri a lakcímkártyádat és automatikusan az azon szereplő címre fog szólni a babád lakcímkártyája is. Na most, ha a baba lakcíme a nagyidhoz fog szólni, akkor a védőnő es a gyerekorvos is az lesz, aki ahhoz a címhez tartozik. Csak ilyen apróságok...
2023. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Csak attól tartok hogy a védőnő szóvá fogja tenni, hogy miért nem az albim a tartózkodási helyem.

Azzal tisztában vagyok, hogy ahhoz a területileg illetékes védőnőhöz kell menni, ahol életvitelszerűen lakom.

2023. jún. 20. 15:30
 5/17 A kérdező kommentje:
A tulajjal pedig nincs ebből semmi probléma, azt mondta nyugodtan maradjunk ameddig szeretnénk. Ő inkább az a fajta aki nem is szeretné, hogy elköltözzünk innen. 😅 Már 6. éve béreljük tőle a lakást és nagyon jóban vagyunk.
2023. jún. 20. 15:33
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Mivel szabad orvosválasztás van, simán az albi szerint is kereshetsz gyetekorvost. De azt még terhesen tedd meg, különben automatice a lakcím szerinti lesz neki.
2023. jún. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igazából azzal sem lenne gond ha a nagyim tartózkodási helye szerinti dokihoz tartozna, mert két egymás mellett lévő kerületről van szó, csak sajnos a mi kerületünk egy sokkal rosszabb illetékes kórházhoz tartozik. Ami így szülés szempontjából számomra nem opció.
2023. jún. 20. 15:38
 8/17 anonim ***** válasza:
21%

A Szent Imrében pl. okozhat gondot.


Ők úgy tudom csak olyannak vállalják a terhesgondozását, akinek oda szól a lakcímkártyája és a védőnője is körzetileg oda tartozik, pont azért, hogy ne írják át az emberek a lakcímüket azért, hogy oda tartozzanak.


Viszont csak nagyon körülményesen járhatsz másik védőnőhöz.

2023. jún. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Lépj be facebookon abba az xy kórházban szültem csoportba, és nézd meg, hogy milyen feltételekkel szülhetsz a “jó” kórházban. Ott általában elég gyakran leírják.
2023. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Bent vagyok, csak területileg illetékes lakcímmel lehet ott szülni.
2023. jún. 20. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!