Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebből így lehet gondom, szóvá...

Ebből így lehet gondom, szóvá fogja valaki tenni?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk a férjemmel, a helyzet a következő.


Terhes lettem, ősszel terveztünk lakást venni, de én most nem szeretnék költözni, stabilabban érzem magamat az albérletben, ahol lakunk, első pár hónapot is jó lenne még a picivel itt tölteni. A mostani szülési rendszernek köszönhetően a tartózkodási helyem nem ide az albérletbe van bejelentve, hanem a nagymamám lakcímére, máskülönben nem szülhetnék abban a kórházban amiben szeretnék.

A baba viszont az albinkba jönne majd haza. Férjemnek az albérlet van megadva tartózkodási helyként, a szerződésben pedig én is szereplek mint társbérlő. Ilyen formán ezt szóvá teheti nekem bárki, hogy miért van máshol a tartózkodási helyem, mint ahol ténylegesen lakom?

Sajnos ha ide lennék bejelentve, akkor egy olyan kórházhoz tartoznék, ahova semmiképp be sem akarom tenni a lábamat, magánban pedig nem szeretnék szülni, mert a lakásvásárláshoz kellenek most azok a milliók.



2023. jún. 20. 14:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Hívtam már őket ezzel, azt mondták tartózkodási helyet elfogadnak, így tudok majd menni genetikai ultrahangra is oda, már időpontot is kaptam.
2023. jún. 20. 15:44
 12/17 A kérdező kommentje:
Terhesgondozás pedig nem érint, mivel magánorvoshoz járok, egyedül a genetikai UH-k és az ügyeletes szülés miatt volt lényeges a lakcím módosítás.
2023. jún. 20. 15:46
 13/17 anonim ***** válasza:
42%
Szülés után átjelentkezel tartózkodásira a jelenlegi helyre. Hiszen dönthetsz úgy, hogy ott akarsz lakni a gyerekkel.
2023. jún. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
34%
Hát gyerekek lehet az én védőnőm a hülye, de mi pont úgy vagyunk, ahogy a kérdező. Az egyik lakásunkhoz tartozik a lakcím (csok miatt), de amúgy kertesházban lakunk a város másik végén. A védőnőt ez abszolút nem érdekli hogy hol lakunk, ahová szól a lakcím, ahhoz a védőnőhöz kell jàrni.
2023. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hivatalosan ahhoz a védőnőhöz kell először bejelentkezni, aki oda tartozik, ahol életvitelszerűen laksz, hisz oda jön veled a baba is, azt a lakást is fogja megnézni, hogy rendben van e minden. Az más kérdés ha közben például elköltöztetek másik ingatlanba, van olyan védőnő, aki hajlandó oda is elmenni, más meg azt mondja keress ott egy illetékest. Legalábbis nekem ezt mondták, mikor rákérdeztem a rendelőben.
2023. jún. 20. 15:58
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőknek területi ellátási kötelezettségük van. Nem fog utánad menni, ha költözöl.
2023. jún. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ahogy 16 válaszolo írja. nekünk más lett védönönk mikor lányomat vártam mert másik címre költöztünk.

Pedig a lakcím kártyán az elözö lakcím szerepelt.

Védőnöt a tartózkodási lakcím érdekli ahol tényleg laksz.

2023. jún. 21. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!