Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet mondani a "mikor...

Mit lehet mondani a "mikor jön már a baba" kérdéskörre, ha mi nem tervezünk gyereket?

Figyelt kérdés

Régen is mondtam, hogy én nem tudom magam anyának elképzelni, most is, hogy nincs tervben, sem most, sem később. Ennek ellenére visszatérő téma ez folyamatosan...

Vagy azzal, hogy hát a párom már nem fiatal, jobb lenne minél előbb, legalább az elsőt megszülni. Vagy mondják, hogy ők azt hitték, azért kell olyan hamar esküvőt tartani, mert úton van a baba és már túl vagyunk az első házassági évfordulón is, de még mindig ketten...


Igen, és ez nekünk tökéletes.

Én túl önző vagyok anyának, férjem az 48 éves, hová akarjon gyereket?

De valahogy a család is ezzel nyaggat, régi ismerősök is, ha éppen összefutunk és látják az ujjamon a gyűrűt... Komolyan, mintha a méhem valami közkincs lenne.


2023. jún. 23. 20:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Aki közelebbi ismerős annak az igazat, ha győzködni próbálnak akkor vagy vitatkozol vagy megmondod hogy nem akarsz vitatkozni ezért váltsatok témát. Akinek semmi köze hozzá, és talán nem is érdekli csak csevegni akar, annak meg mondd hogy, majd meglátjuk, még nem tudjuk stb. Aztán ha adják a tanácsot "aha, köszi mosoly" ez a legegyszerűbb.

Szerintem a közeli barátokkal, leendő nagyszülőkkel meg lehet ezt beszélni, nem kell hazudni. Más meg nem is értem hogy jön ahhoz hogy ilyenekről faggasson.

2023. jún. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
46%
Senki nem győzköd senkit. Ez egy kamu baromság amit itt állandóan elhintenek csak hogy balhé legyen a kérdés alatt. Uncsi.
2023. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
98%
Ha ilyen biztos vagy magadban, akkor egyszerűen mondd az igazat. Nem lesz gyerek, mert nem akarunk. Minimális IQ szint felett ezt senki nem forszírozza tovább, az alatt meg nem érdemes kapcsolatot tartani senkivel.
2023. jún. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%
Mondd azt, hogy meddő vagy, nem lehet gyereked🤷🏻‍♀️
2023. jún. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Tényleg nem értem az ilyen kérdéseket. Magadat akarod meggyőzni vagy másokat? Ha valaki nem úgy gondolkozik, mint te , akkor semmilyen válasz nem lesz kielégítő számára. Mindenre lesz valami válasza. Tehát mondhatsz te bármit. Totál felesleges magyarázkodni. Nem akarunk és kész. H firtatja megmondod, hogy nem akarsz erről beszélni. Ha nem érti meg otthagyod.
2023. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mit érdekel az téged ? Vagy mi közöd hozzá ?
2023. jún. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
60 év alatti rokonnak nyugodtan mondd meg, hogy ha gyereket szeretne, fogadjon örökbe egyet, de téged hagyjon békén. Vagy hogy megérted, hogy neki már nem lehet hiába vágyik rá, de te meg nem szeretnél. Ha erre azt mondja, hogy nem is akar gyereket, akkor visszamondod a saját érveiket, plusz hogy szerinted tudat alatt akar, azért hoza fel folyton a témát. Ja, és tudsz ajánlani egy jó oszichiátert, ha szükséges. Szóval fordítsd vissza a piszkálódást, ha a szép szóból nem értenek. Szerintem gyorsan le fognak állni.
2023. jún. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ ki és hogyan, milyen kontextusban hozza fel a témát.

Általában olyan (ön)ironikus megjegyzéssel ütöm a el a kérdést, amire köpni/nyelni nem tudnak. Így az adott illető jó időre békénhagy a témával

2023. jún. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem ha valaki elég erős akaratu, hogy ki mondja hogy nem akar gyereket,akkor miért nem tudja az ilyen ismerősöket elküldeni a búsba?
2023. jún. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet valaki olyan pofátlan bunkó, hogy ennyire személyes dolgot kérdez ? Magánügy, hogy mikor akar valaki gyereket vagy akar-e egyáltalán. Ezzel is csak Magyarországon találkoztam.
2023. jún. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!