Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesen hogyan próbáltatok...

Terhesen hogyan próbáltatok "ráhangolódni" az anyaságra? Hogyan készültetek fel a babás mindennapokra?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, első babánk lesz.

A környezetemben senkinek nincs kisbabája, a családban én voltam az utolsó gyerek, így nincs nagy tapasztalatom babázás terén.


Tudom, hogy majd "minden jön magától", de mi van, ha mégsem?:)


2023. jún. 24. 12:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
45%

ne kezdj el most aggodni. Ės legfontosabb ha nem megy szoptatås vagy kell potlås akkor kell ne stresszel rá.

első gyereknél én ezen pánikoltam be.

a gyereknevelésre nem lehet felkészülni mert minden gyerek más.

2023. jún. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
52%

Sehogyan nem készültem fel.

Baratnőm 1000 babás könyvet kiolvasott, elsősegély tanfolyamra járt, szülésfelkészítő, stb...

Aztán amikor ott volt a baba, aztán nem a könyv alapján csinált valamit, el is vesztette a cérnát, türelmét, pánikolt.

Egyszer pont ott voltam, félrenyelt a gyerek. A nagy elsősegély tanfolyamja annyit ért, hogy sokkot kapott, én "mentettem meg" a gyereket.


Én semmivel nem készültem fel. A többség jött ösztönből, amit meg nem tudtam, arra ott volt a gyerekorvos és a védőnő.

2023. jún. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
36%
Elsosegely. Mast igazan tenyleg nem tudsz. Olvashatsz cikkeket a fejlodesrol, mit kb. mikor csinalnak. Ami nekem nagyon hasznos volt, hogy nezzuk, milyen idosen meddig tart egy-egy ebrenleti ablaka, mennyi a napi minimum alvasigenye, es ez alapjan igyekszunk alakitani az alvasait (pl. az ebrenleti ablak vege fele elkezdjuk altatni, igy nem farad tul). Ez nekunk nagyon hasznos volt, elotte katasztrofa volt minden napunk, ez alapjan nagyon szepen letisztult, hogy kb mennyi idonkent, hanyszor alszik egy nap.
2023. jún. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Őszintén szerintem felkészülni nem igazán lehet egy olyan helyzetre ami számodra teljesen ismeretlen.

A szoptatás részhez pedig annyit fűznék hozzá, hogy az első gyerekemmel szenvedés volt, de nagyon akartam,vagyis inkább a védőnő.

Most a másodikkal még nehezebben indult, konkrétan nem tud szopizni, plusz az elsővel való nehézségek miatt, a tápszeres + anyatejes táplálást választottam. Fejem amíg van, de ha nem lesz anyatej 1 hét múlva, akkor sem esem kétségbe. Sokkal jobb, hogy nem szoptatok.

2023. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

22 évesen szültem az első babám,másik országban,minden segítség nélkül.

Ha van kedved írj!:)

2023. jún. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Légy tájékozott, szerezz minél több ismereteket, de ne frusztráljon, hogy nem vagy mindenben felkészült. Az úgysem leszel, de ha legalább a problémát felezed, már lesz egy kis előnyöd.

Mondjuk az első napok kihivásait gondolom jó ha előre megpróbálod modellezni, mikor mennyit egyen, mikor legyen széklet... Stb. Egy nehéz szülés után még magadra is lehet gondod, jó ha néhány napig melletted van meg valaki. De jelzem kibicként fantáziálok...

dec. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!