Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után halálfélelem...

Szülés után halálfélelem mennyire normális?

Figyelt kérdés
Mióta megszületett a kisfiam (fél éves), állandóan visszatérő gondolat a fejemben, hogy mi lesz ha nem élem meg, hogy felnőjön, hogy nem fogja ismerni az anyukáját, és ehhez hasonló gondolatok nyomasztanak. Azóta nagyon félek a betegségektől és úgy általában mindentől. Ez mennyire normális? Lehet hormonális a dolog? Tapasztalt valaki hasonlót?
2023. jún. 29. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 1x-1x megfordult már mindenki fejében, de ennyi. Amit te írsz az beteges, szakemberhez kellene fordulni ezzel, mert így nem lehet élni. A gyerekre is rá fogod nyomni ezt a stresszt és csak ártasz vele. Ez már nem hormonális dolog fél évvel szülés után. Kérj segítséget! Remélem sikerül elhagynod ezt a szorongást.
2023. jún. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az lesz hogy az apja neveli fel. Nem agyalnék ezen hisz ha meghalsz akkor meghalsz,de a többiek élnek tovább,ha pedig kicsi és nem is fog emlékezni rád akkor legalább nem fog fájni neki a hiányod. Amúgy nyugi nem fogsz meghalni kár ezen agyalni.
2023. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt. Ráadásul én még bebeszéltem magamnak betegségeket is. Ha fájt a fejem, már pánikoltam. Szó szerint voltak pánikrohamaim, bár az inkább csak az első néhány hónapban. Már gondolkodtam azon, hogy szakemberhez kellene fordulnom. Aztán nekem akkor lett jobb, amikor elkezdett kúszni-mászni, aztán járni a kisfiam. Azóta nem érek rá ilyeneken agyalni, mert folyamatosan megy, a nyomában kell lenni. :D

Amikor rámtört a rossz érzés, igyekeztem egyébként mindig elterelni a figyelmemet.

Néha van 1-1 rossz pillanatom, de összességében véve túl vagyok rajta. De ha úgy érzed, inkább kérj segítséget.

2023. jún. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt hasonló. Visszanézve valószínűleg szülés utáni depresszió volt.

Ha visszamehetnék az időben,én kérnék segítséget,mert az állandó szorongás sok szép élménytől fosztott meg.

Kitartást!

2023. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont kb fél évig tartott. Közvetlenül szülés után kezdődött nagyon intenzíven, és szépen lecsengett. 1 évvel szülés után is általánosan érzékenyebb vagyok, mint előtte, de szerintem ez már a normális/belefér kategória.
2023. jún. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapja szültem, még mindig van ilyen gondolatom.

Anyukám 29 éve szült, azt mondta most már hogy saját családom van nem aggódik annyira, de előtte mondta míg kicsik voltunk tesómmal sokszor az eszébe jutott ez amit írtál.

2023. jún. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom, hogy normalis e. Valószínűleg nem. De udv a klubban :( en is ilyen vagyok, ugyhogy tudom milyen.
2023. jún. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt, nekem néhány hónap alatt odáig fajult, hogy pszichológushoz kellett fordulnom. És képzeld, azóta beszélgettem más anyukákkal és kifejezetten gyakori a halálfélelem szülés után. Mondjuk nem mindenkinél olyan vészes, mint nálam volt. De ha úgy érzed, hogy rányomja a bélyegét a mindennapjaidra, szerintem kérj segítséget.
2023. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!