Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány év korkülönbséggel...

Hány év korkülönbséggel született/fog születni a második babátok? Mennyi az ideális korkülönbség?

Figyelt kérdés

Azt mondják, a kicsi és a nagy korkülönbségnek is megvannak az előnyei, illetve hátrányai.

De mégis, melyik a jobb?

A 2-3 év, vagy inkább már a 4-5 év/több?


2023. júl. 6. 13:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%
3,5ev. Pont jó, mert a nagyobb már elég önálló és értelmes, hogy felfogja miért kell például csendben lenni. De még el tudnak játszani ha a kicsi megnől.
2023. júl. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%
Majdnem 5 lesz a nagy, amikor születik a kicsi. Hamarabb szerettem volna, de így alakult. A nagy annyira szereti a gyerekeket, a kicsiket is, hogy nem hiszem, hogy lesz probléma. Okos, ügyes nagyfiú már, várja, hogy majd mennyi mindent megtanít meg megmutat.
2023. júl. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%

2,5 év van a 2 gyermekem között.

Én szeretem ezt a korkülönbséget.

Szuperek együtt, persze vannak viták..

Most a harmadik babát várom, 8,5 év lesz a legnagyobb között ,és 6 a kisebb között. Meglátjuk milyen lesz. Biztosan lesz sok előnye is. És biztosan lesz hátránya.


30+3hkm

2023. júl. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%
A fiam 8 éves volt, mikor a lányom született. Én előbb nem is akartam. Mindenkinek más a jó, nekünk ez, másnak meg a kis korkülönbség.
2023. júl. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem a korkülönbség számít, hanem a gyerek személyisége
2023. júl. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Akkor ezek szerint nincs ideális korkülönbség, hanem kinek mi a tökéletes/jó.


#15

De, az is számít azért nagy mennyiségben.

2023. júl. 6. 16:44
 17/20 anonim ***** válasza:
92%
Valójában nem számít csak nagyon minimálisan, lehetnek brutál rossz tesók 1,5 áv korkülönbséggel is, és lehetnek a legjobb tesók 8 évvel is.
2023. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Régen a 4 év sem volt sok, a korosztályunkban, nálunk is ennyi volt a tesók között átlagban, tudtunk együtt játszani.
2023. júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
64%
En akkor vállalnék masodikar, ha a kisebbik már legalább iskolás lenne. Azért dolgozni se árt, evekig nem lennék itthon. Nem tudom ez a közös játék hülyeség micsoda mindenkinel, de köztem és bátyám között 12 év van és mindigis játszott velem rengeteget, most 30 vagyok és a létező legjobb a kapcsolatom vele, mindent meg tudunk beszélni, bizalmasom és annyit röhögünk együtt hogy csak na, egymást értjük meg a legjobban.
2023. júl. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs ideális korkülönbség, csak előnyök/hátrányok vannak, amiket nektek, ismerve az élethelyzeteteket kell mérlegelnetek. Ha fiatalok vagytok, nagyobb a mozgásteretek, egy 40 éves anyának már a saját kora is igen fontos szempont. A ti természetetek sem mindegy, az, hogy van-e esetleges rokoni segítség, első gyerek milyen, a szülők munkaügyi és anyagi helyzete, lakhatás stb. Azt is számításba kell venni, hogy a baba nem biztos, hogy egyből összejön.

Nálunk 2 és negyed év van a két gyerek között, majd meglátjuk, mennyire lesz így jó. Az előny, hogy a "nagy" már szobatiszta és sok szempontból önálló. Viszont javában benne van a dackorszakban. Hogy később hogy jönnek ki, az a természetüktől is függ. Nekem jó a kapcsolatom a 6 évvel idősebb nővéremmel és a 2 évvel fiatalabb öcsémmel is. Mivel 30-on pár évvel túl voltam már, amikor az első született, nem szerettem volna nagy korkülönbséget. A terhességet, szülést még bírtam fizikailag, de az éjszakázást... rég voltam bulizós huszonéves ;). Most a másodikkal még rosszabb.

2023. júl. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!