Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha olyan anyagi helyzetbe...

Ha olyan anyagi helyzetbe kerülnél, hogy a gyermeked zsebpénze maradna csak és muszály lenne elkérned, akkor visszafizetnéd neki ha jobb helyzetbe kerültök?

Figyelt kérdés

2023. júl. 7. 14:11
A kérdező szavazást indított:
Igen, persze. Ő zsebpénze
Nem. Az amúgy is az én pénzem. Akkor veszem el amikor akarom
54 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Férjemmel gyerekként eljásztották a szülei azt, hogy húsvét hétfőn az apja azért hordta körbe a rokonságban, hogy kapjon minél több pénzt locsolásra. Aztán az utolsó fillérig elszedték tőle, mondván, nincs pénz.


Nem hiszek abban, hogy a gyerek pénzéhez hozzá kell nyúlni. Az ember készüljön a váratlan kiadásokra maga. Én inkább mindig megnézem, mire költök, nem hó végén vagy egy rendkívüli kiadásnál kapkodok, úristen, mi legyen. Anyósomék tipikusan azok voltak (meg most is azok), akik fizukor eszetlenül költekeznek, aztán utolsó 2 hétben paprikás krumplit esznek heti 4x.

2023. júl. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Én tudatosan próbálom ezt megelőzni, sajnos gyerekkoromban volt ebben tapasztalatom, utána pedig semmi anyagi támogatásra nem számíthattam a szüleimtől, mikor nekem volt rá szükségem.


Mikor vállaltuk a gyereket, így is készültünk rá, inkább vettünk egy kisebb és olcsóbb lakást, mint nagy lakást/házat, mert 50 négyzetméteren bőven elférünk hárman, viszont nem sokra megyünk egy nagy ingatlannal, ha közben nem tudjuk kifizetni a rezsit. Úgyhogy mi tudatosan úgy intéztük, hogy a lakásvásárláson felül még maradjon 4 millió forintunk, amihez gyűjtünk tovább. Viszont minden új dolgot (pl. autó) úgy vásárolunk, hogy ez a vésztartalék összeg nem eshet a fent említett megtakarítás értéke alá.

2023. júl. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És itt nem olyanokra kell gondolni, hogy több 10 milliós autó a cél, jelenleg egy kis Opelünk van, amit még 750 ezerért vettünk, jövőre lesz annyi összegyűjtésünk a 4 millión felül, hogy meg tudunk engedni magunknak egy jobb kategóriát (2,5-3 millió között).
2023. júl. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt ilyen (én voltam a gyerek), és mindig visszakaptam a pénzt. Na jó, nem mindig, de csak azért, mett anya is trehány meg én is és elfelejtettük.
2023. júl. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ember bármennyire készül a legrosszabbra, mindig akad amikor... Én volt, hogy vettem el pénzt a fiamtól, mert hirtelen kellett a kp, de nem tudtam elrohanni a szomszéd településre a bankautomatához és általában a bankkartyán van a penzünk... De minél előbb visszatettem a pénzt, mert az nem az enyém, hiába közös cél érdekében a családra költöttem. Szóval ha el is veszem ami az övé, azt vissza is teszem, minél előbb. Szerintem ez a normális.
2023. júl. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nálunk nagyon komolyan vették a pénzügyekkel nevelést anyámék, mi úgy nőttünk fel, hogy a malacperselyből általuk kivett pénzről is papírt írtunk két tanúval, hogy mennyit vettek ki és mikor adják vissza. nem meglepő módon nem mi vagyunk azok balfácánok, akik "kölcsönadnak" boldog-boldogtalannak, aztán itt sírnak a gyakorin, hogy már megint leléptek a pénzükkel.
2023. júl. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
A már megkapott zsebpénzét visszaadnám, az nem az enyém, hanem az övé. Viszont ha arról van szó, hogy sajnos most egy darabig nem tudok neki zsebpénzt fizetni (a jövőben), akkor azt az időszakot nem fizetném vissza utólag.
2023. júl. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Számottevően többet szoktam visszatenni egy-egy ilyen ronda lenyúlás után. Hatévesen egyik ellen se tiltakozik, sose költ még belőle, tőlünk rendeli a cuccait. :D
2023. júl. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
24%

Ha gypsy lennék lehet, hisz ilyeneket eddig csak tőlük hallottam.(persze vannak köztük normálisak is)

De tisztességes ember vagyok aki elkeri vki penzét legyen az a saját gyerekem, azt ugyanúgy visszafizetem a lehető leghamarabb sőt akár kamatostól..

Milyen példa az a gyereknek ha nem fizeted ki neki?

Minden csak becsületes tisztességes ember nem lesz belőle

2023. júl. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!