Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor több család nyaral...

Amikor több család nyaral együtt, hogyan kezelitek az eltérő nevelési elveket?

Figyelt kérdés

Most jöttünk haza a nővéremmel közös nyaralásból, és nem sikerült túl jól. Egykorúak a gyerekeink (11 és 12 éves lányok), és ő sokkal szigorúbb szülő mint én, ami miatt rendszeres volt a súrlódás, meg a kellemetlen szituk.

Csak néhány példa: a lányok nem fáztak, én simán elfogadtam, ő pedig hangos veszekedést rendezett, amiért a gyereke nem vett fel pulcsit. A gyerek azzal vágott vissza, hogy dehát az unokatesóján sincs. Vagy a lányomnak simán megengedtem, hogy x időpontban fagyit egyen, meg is vette, erre a nővérem gyereke is kért, az anyja szerint viszont túl közeli időpontban volt a vacsora, és nem engedte neki. Iszonyú kínos volt az egész.

Minden évben együtt nyaralunk, de eddig még nem jött ki ez a probléma ennyire látványosan, gondolom, azért, mert kisebbek voltak.

Mivel a lányok imádják egymást, nem szeretném a közös nyaralást örökre elvetni, de jobb lenne, ha jövőre jobban sikerülne. Akik ezt jól meg szokták oldani, tudtok tapasztalatot írni? Mi az, amiben előre meg szoktatok egyezni, miben lehet kompromisszumot kötni, mit érdemes elengedni, hasonlók.

A félreértések elkerülése érdekében: nem a nővérem szidása a cél, és nem azt kérdezem, melyikünknek van igaza. Olyanok tapasztalatai érdekelnek, akik hasonló helyzeteket már ügyesen megoldottak korábban.


2023. júl. 29. 20:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy több család együtt nyaral, még mindenki a sajat gyerekét neveli. A történetben nem 3 evesekrol van szó, egy 11-12 eves azért már képes felfogni, hogy a Katinak az anyja mást enged meg neki, mint az én anyám nekem.
2023. júl. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%
Éltünk úgy társasházban, hogy az udvar közös volt. Ott mindent lehetett a két gyereknek, úgy viselkedtek egymással is, ahogy akartak, majd lerendezik egymás között volt az elv. Az enyém kisebb volt, egyedüli gyerek, nálunk máshogy volt. Nyilván vágyott a társaságukra, de én utáltam ahogy bántak vele, és nem értették meg, hogy nálunk bizonyos dolgok nem férnek bele. Én leállítottam a sajátomat, ha csúnya volt a másik gyerekekkel, visszafelé már nem volt így. Nekem ez így maga volt a pokol, rettenetes frusztrált düh volt bennem miatta amíg el nem költöztünk.
2023. júl. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
62%
12-es, ismerős a helyzet, bár nálunk nem volt ilyen éles. Én is társasházban nőttem fel a testvéremmel. Ott is sok hasonló korú gyerek volt, hisz együtt költöztek fiatal házasok az akkor újonnan épült házba. Mi szigorúan voltunk fogva, csöndes, szófogadó gyerekek voltunk, akik akkor se csináltak semmi helytelent, ha egyetlen felnőtt sincs közel s távol. De volt olyan fiú, ahol a szülők elváltak, anyuka meg válogatás nélkül hordta fel magához a férfiakat és a gyerekére magasról sz...t. No, ez a gyerek igencsak agresszív, verekedős volt, és nem kevés kellemetlenséget okozott nekünk is, de másoknak is. Persze gyerekként semmit sem tudtunk a családi hátteréről, csak azt láttuk, hogy Zoli mindig "rossz". Aztán ahogy felnőttünk, ő is alakult, meg kevesebbet is játszottunk az udvaron, így oldódott meg a probléma.
2023. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én vagyok a szigorúbb kaja terén.

A nagy hajlamos túlenni magát, ha előtte van a rágcsálnivaló, a kicsi eleve szarul eszik, úgyhogy akkor nasizhat, ha evett rendeset. Néha hülyén néznek rám a rokonok, ha figyelmeztetem a gyerekeket, mert hát buli van, de tojok rá. Nekem kell fognom a nagy homlokát, ha rókázik, a kicsi nekem sír, hogy éhesen nem tud elaludni, ha egész nap csak vackokat eszik, úgyhogy én hozom a szabályokat.

2023. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Na, mi pont ezért nem nyaralunk együtt, több nap “összezárva” konfliktust eredményez mindig, pedig tök jó kapcsolatunk van.


Mi nem igazán engedünk telefonozást, igény sincs rá, mivel sosem volt, náluk meg az asztalon megy a tabon a mese minden étkezésnél, különben oltári hiszti van.

Olyan alap dolog, mint az evőeszköz az asztalon.

Nálunk nincs felugrálás az asztaltól, náluk lehet, ha már befejezték, ehetnek tv előtt is, futtában is.


A fagyizás nálunk is hasonló, meglátja, megkívánja, kaphat.

Náluk nincs ilyen, mert kb. időre esznek mindig, még nasit is.


Ők kb. semmit nem akarnak venni soha ilyen bazárosnál. Mi szoktunk venni pl. karkötőt. Filléres dolgokra gondolok.. Ebből mindig vita van, hogy minek, ő biztos nem vesz kacatot, minden árusnál kell akkor (nem), és én sem vehetek az ő gyerekének. Mondjuk ez boltban is így van, a gyerekek soha nem választhatnak semmit kb.


Mi nem engedjük, hogy a gyerekek napokon át éjfélig kukorékoljanak, őket nem érdekli.


A gyerekek 4-7 köztiek.


Ez csak töredék.

Mások vagyunk.

2023. aug. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!