Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan kezelitek, ha más...

Ti hogyan kezelitek, ha más anyukák sokkal többet értek el az életben, mint ti és sokat kell velük lennetek (munkahely, bölcsőde, játszótér)?

Figyelt kérdés

Olyan dolgokra gondolok, hogy ők visszafogytak, ti meg nem vagy van saját lakásuk, míg ti albérletben vagytok. Járnak külföldre nyaralni, ti nem. Ez csak néhány példa.

Mivel az az alapszitu, hogy sokat kell velük együtt lennetek, ezért van, hogy halljátok ezeket a történeteket, tudjátok róluk ezeket a dolgokat, akkor is, ha nem dicsekednek velük.



2018. aug. 13. 15:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Normálisan. Nem szoktam irigykedni.
2018. aug. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Ezt a szintű irigységet 5 éves koromra kinőttem, én magammal foglakozok nem mással, javaslom neked is.
2018. aug. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem rólam szól a kérdés, szerencsére.:)
2018. aug. 13. 15:14
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Ehhez minek kell anyanak lenni? Anyasag nelkul is vannak sikeresek, gazdagok, meg vekonyak is.

En mondjuk nulla segitseg mellett nem csak hogy visszafogytam, de kisportolt kocka hasam lett, mert ez nekem fontos volt es fektetek bele energiat. De nyaralni 10 ev alatt 1x voltam. Ettol meg nem cserelnem el az eletemet senkivel aki evente 10x nyaral. Nekem a sajat testem, sajat ferjem, sajat gyerekem es sajat eletem kell, koszi.

2018. aug. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igazából van egy ilyen konfliktus körülöttem, aminek nem vagyok szereplője, csak látom a helyzetet. Azt hittem, azért van, mert az illető anya de persze anélkül is lehetséges lenne ilyen szembenállás.
2018. aug. 13. 15:23
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
Örülök ha túlélem a napokat a dacos 3 évesemmel,lecarom hogy más hol nyaral. Azért nem mennék több száz kilométert higy elmondhassam hogy Horvátországban fürödtem a tengerbe,ezt itthon is megteszem egy pici strandon vagy a kertben a medencébe és boldog vagyok,elégedett. Szépen lefogytam szülés után tehát az is kipipálva,albérletbe pedig sosem mennék,van hitel nélküli sajátunk. Egészséges vagyok,semmi más nem fontos az életben,főleg nem más élete.
2018. aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

Irigység. Nehéz levetkőzni, mert a saját tehetetlenségébe üti bele az orrát az illető (gondolok itt a visszafogyásra ami mögött sokszor áll egyszerűen akaratgyengeség. Minden egyes nap számolni mit eszik, és megmozdítani magát a házimunkán kívül is- rengeteg plusz energiát igényel, ezt belátom, de szerintem mindennél rosszabb ha folyamatosan elégedetlen azzal amit a tükörben lát).

Felénk van egy anyuka , akinek 100% tökély az élete , rendszeresen be is számol róla. Akármennyire is tudom felnőtt fejjel, hogy ilyen nem létezik, tehát neki is biztos vannak gondjai vagy nem 100% osan rózsaszín napjai- akkor is az lett az eredmény, hogy minimális kommunikációra szorítkozom vele, messziről elkerülöm inkább.

2018. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

Egyetértek az előttem szólókkal, ehhez nem kell anyának lenni – elég csak kissé butuskának. :)

Szerintem az ember felnőtt korára jó esetben rájön, hogy senkit nem érdemes irigyelni, mert mindenkinek megvan a maga baja. Lehet, hogy kívülről hipiszupinak látsz dolgokat valakinél, de ha megvakargatod a felszínt, kiderül, hogy sehol sem fenékig tejfel minden, és nem cserélnél vele. Mert csak egészében érdemes nézni mások életét is, nem kiragadni a csillivillinek tűnő dolgokat, hiszen azok önmagukban nem értelmezhetők.

2018. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Jo, mondjuk ha lekezeloen viselkednek az illetovel, akkor megertem, hogy kiakadt. Sajnos sok bekepzelt no van, meg olyanok, akiket tom a 20 evvel idosebb ferjuk penzzel es ugy erzik ovek a vilag. Ez valoban lehet idegesito. Foleg ha nem csak az anyat hanem a gyereket is lenezik miatta.
2018. aug. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagyok irigy senkire! Elégedett vagyok az életemmel, van diplomám, szeretem a szakmám és szép családom van. Nem vagyunk gazdagok, de jól élünk. Járunk nyaralni, wellnesezni, kikapcsolódni. Jó a kapcsolatunk a rokonsággal, elégedett vagyok az alakommal stb. Ha meg többet szeretnénk, mint amink jelen esetben van, akkor teszünk érte! Pl. fejlődni szeretnék, ezért tanárhoz járok. Igaz, hogy van nyelvvizsgám, de van mit fejlődnöm. A férjemnek jó munkahelye van, de többre vágyott, tanult még és lett saját vállalkozása. Mi egyébként igazából 3szor voltunk külföldön, de a barátaink bejárják a világot. 4en vagyunk barátnők, ketten jogászok, egy pedig diplomata, én meg egy kis vidéki óvodában dolgozok. Nagyon boldog vagyok és örülök az ők karrierjüknek is! Örömmel tölt el mikor az utazásaikról küldenek képeket, élménybeszámolót (Amerika, Ázsia, Ausztrália). A diplomata barátnőmnek Spanyolország, Hollandia, Anglia olyan, mint nekem a megyeszékhely.
2018. aug. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!