Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hasonló stílusuak a gyerekek...

Hasonló stílusuak a gyerekek nevei?

Figyelt kérdés

Van már 3 gyerekünk, Márton, Bernát és Róza. Most ismét kislányt várunk és nagyon nehezen jutunk dűlőre a nevével. Egy van ami mindkettőnknek tetszik, a Szofi, de ez valahogy furcsán hangzik a többiek neve mellett.

Persze tudom hogy egyedül fogja használni a nevét, nem a testvéreivel együtt, de valahogy mégis furcsa.

Nálatok mennyire hasonlóak a gyerekek nevei?



2023. aug. 10. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Zsófia? Vagy Zsófi.

Nekem nem passzol a Szofi a nevek mellé, plusz azonnal a cigi jut eszembe róla.

2023. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így fura, de ha jól sejtem Marci Berci Rozi és Szofi a böcsületes otthoni nevük, úgy meg nem kirívó annyira :)
2023. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kb. hasonló a két gyerek neve, de a nővéreméknél 3 lány van, a következő sorrendben (a nevek, amiket írok, nem az igazi nevük, de nagyon hasonló)

1. gyerek: Ma népszerű divatnév, bőven benne a top 5-ben (Zoé)

2. gyerek: Ritka név, nincs benne a top 100-ban, de azért mindenki ismeri (Teodóra)

3. gyerek: Kb. 15-20 éve gyakori név, ma már ritkábban adják (Alexandra)

Nekik ezek tetszettek, ennyi. :)

2023. aug. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Hasonló stílusút választanék,de nálunk még csak 1 van.

Nagyon szép neveket választottatok, nekem a Szofi nem is annyira kilóg mint inkább a becenév jellege zavaró. Ha már úgy adnátok hogy Szófia, jobban beleillene a sorba. Vagy Zsófia.

2023. aug. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Valóban picit fura így, hogy négyből háromnak hasonló a neve.

Esetleg:

Imola (Molliként becézve)

Orsolya (Orsi)

Sarolta (Lotti)


Ami stílusban még hasonló, de nem hasonlít a Szofihoz:

Sára

Ida

Berta

Gerda

Vilma

Anna

Eszter

Luca

Lujza

Magda

Márta

Júlia

2023. aug. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyetekben Zsófiát adnék, azt még lehet becézni Szofinak. Mármint ha nagyon ragaszkodtok a Szofihoz,a mi azért végül is mégiscsak becenév, hiába önállósodott.

Ha azért gondolkoznátok más nevekben, akkor egy virágnév még szép lehetne és nem is lógna ki nagyon a Róza nevű kislány mellett. Pl. Imola, Viola, Kamilla, Hajnalka, vagy ami leginkább tetszik a klasszikusabb virágnevek közül.

2023. aug. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!