Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság miért ad mindenki...

Manapság miért ad mindenki ilyen nevet a gyereknek?

Figyelt kérdés
Szinte már minden kisfiú Noel, Noé meg Nolen. Szerintem tök gáz, olyan mint Kevin meg Brájen. Teljesen normális, nem cigány emberek is így nevezik a gyereket, szerintem annyira gáz. Mit gondoltok?

2023. aug. 10. 20:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
43%

Te vagy a gáz, hogy szerinted a cigányok "nem teljesen normális" emberek. Emberek egyáltalán a szerinted? Bocs már a kérdésért...

Szégyen..

2023. aug. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%
Igazából én sem értem, miért jó olyan nevet adni a gyereknek, amiből már száz ezer van. Próbáltam logikusan végig gondolni, de nem sikerült. Itt inkább a birka szellem játszik, meg hogy semmi kreativitás nincs az emberekben.
2023. aug. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%
Mert ez most divatos. Egyre többen hallják és megtetszik nekik, ezért adják. Nekem se tetszik egyik se, felénk is érezhetően gyakoribbá válóak. De ugyanúgy van mellette a hagyományos vonal meg a magyaros nevek divatja. Fiú nevekből amúgy is sokkal gyérebb a választék, úgyhogy számomra az is pozitív ha nem mindenki Bence.
2023. aug. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%

Ezek ilyen celeb gyerek nevek.

Most pl van az Amara, előtte életemben nem hallottam, viszont mióta ugyebár tudjuk kik adták, már volt itt kérdésben is feltéve

2023. aug. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%
Hát én se értem, Ráadásul az ilyen Noel, Noé olyan langyi nevek nekem, 0 férfiassággal.
2023. aug. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
94%
Noelből tényleg sok van, a többit kb nem is hallottam még… mármint hogy gyereknek tényleg ez lett volna a neve, max 1-2. Inkább a Botond, Zalán, Zétény, amiből rengeteg van. Nekem nem tetszenek ezek a nevek, de ha a szülőknek igen, akkor hajrá, adják ezt.
2023. aug. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Fentebb írták, hogy azért, mert valami miatt ezek a nevek illetve az ilyen hangzású vagy kicsit idegenesebb nevek felkapottak, divatosak lettek. Hallják, olvassák, megtetszik nekik, vagy kitalálják, hogy egy hasonló külföldi név lenne jó, mert az pl. egyedibb... Nekem is sok van, ami nem tetszik, de pl. egy évtizede még felkapta az ember a fejét a Benjámin névre, pedig az egy régi bibliai név, ma pedig már milyen gyakori, de mondhatnám a Zétény, Zente vagy lányban a Zselyke nevet is, egy évtizede még csak pislogott az ember, hogy "hát ez meg milyen név", most meg már benne vannak a köztudatban, aztán valakinek tetszik, valakinek nem... Az általad említettekkel is így lesz, aztán talán egy idő után az extrémebbek kikopnak... vagy nem, és akkor annak a generációnak ez tök normális lesz.
2023. aug. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert azt hiszik ettől lesz különleges a gyerek, holott ettől még ugyanolyan, mint a többi.
2023. aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
89%
Engem nem érdekel ki milyen nevet ad a saját gyerekének. Van jobb dolgom is ,mint másokkal foglalkozni :)
2023. aug. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Miért nem mindegy neked, hogy számodra ismeretlen (vagy ismert) emberek milyen nevet adnak a SAJÁT gyereküknek?
2023. aug. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!