Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül álló anyaként boldogab...

Egyedül álló anyaként boldogabb lettél a válás után?

Figyelt kérdés

Tegyük fel te is akartad a válást és van 2 öt év alatti gyereketek, a kereseted átlagos, saját autót, ingatlanod nincsen.


A gyerekek hogy viselték?Felszabadultál? Mi volt a válóok?



2023. aug. 20. 14:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem vagyok írásképtelen.😆 *egyedülálló
2023. aug. 20. 14:04
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Én csak anyámról tudok írni, hasonló helyzetben vált el, bár volt ingatlan (de hitellel, mert felét ki kellett fizetnie apámnak), ő totál beleroppant a csóróságba idegileg.


A lakhatást, kaját meg mindent egy átlagos fizuból (apám vagy fizetett gyerektartást vagy nem) nem tudta kigazdálkodni, a nagyszüleim segítették, meg sokat vigyáztak is ránk, hogy tudjon dolgozni menni, mindennap ott ebédeltünk, különben nem is tudom, kb. éhen haltunk volna. Volt olyan, amikor egész héten csak kenyér volt otthon enni, szinte semmi más, meg paprikás krumpli paprikás krumplival.


Na, anyám depressziós lett, nekünk meg azt kellett hallgatni gyerekként (mikor azt hitte, nem halljuk), ahogy a rokonoknak ecsetelte, hogy nem bírja és öngyilkos lesz, utál élni, aztán idővel már azt is megkaptuk, hogy azért sz*r az élete, mert el kell minket tartani, utána meg kamaszként már tőlünk is kapta a sarat, mert se normális ruhánk nem volt, se fizetős programokra nem mehettünk.


Szóval nem tudom, nálatok mi a helyzet, de kétszer is gondold meg a válást, mert ha még ingatlanod sincs, nem tudom, hogy akarsz megélni a gyerekekkel, nehogy te is idejuss, hogy felőröl, hogy az egész életed nincstelenségben telik.

2023. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
2-es vagyok, amúgy a válóok apám alkoholizmusa volt. De már akkor is ivott a család elmondása szerint, mielőtt mi születtünk, csak anyám vak volt.
2023. aug. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Én 3 rokonról tudok írni. Mindnek volt saját ingatlana, de autója nem, fizu átlagos, 1-2 ovis gyerek. A válások elhidegülés miatt voltak, nem voltak nagy botrányok.

Mindhárman felszabadultak, mert végre nyugodtan mehettek haza a saját lakásukba, nem kellett kerülgetni valaki mást, akivel már nem tudtak miről beszélni, és akivel nem értettek egyet kb. semmiben. Nem kaptak megjegyzéseket arra, hogy mit és hogyan csinálnak. A maguk kedve szerint élhették az életüket.

Az egyikük egész jól elvolt anyagilag, a másikuk jobban fizető állásra váltott, így már ő is szépen boldogult, a harmadik sokáig elég nehezen jött ki (mondjuk az exe sem fizetett semmit, egyáltalán nem is látogatta a gyerekeket), de azért elvoltak. Szerencsére kemény nő volt, nem keseredett meg ő sem. Ő mondjuk csak azután jött egyenesbe anyagilag, hogy a gyerekek felnőttek.

A gyerekek az egyik esetben viselték nehezen, mert nagyon apásak voltak (és azok is maradtak).

Szerintem egyedül is jobb, mint voltaképp kényszerből tengődni egy nem megfelelő kapcsolatban.

2023. aug. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, sokkal kiegyensúlyozottabb lettem, pontosan amiatt, amit a 4. Válaszolo is mond. Nekem anyagi gondjaim nincsenek, szóval ha lenne ilyen probléma az biztosan aggasztana és úgy sokkal nehezebb lehet.
2023. aug. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!