Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erra valóban nagy számban...

Erra valóban nagy számban volt példa?

Figyelt kérdés

Annó Tatám mesélte hogy régen sokszor megesett hogy egyszerüen ellopták a gyereket, lefüzették a bába asszonyt azt kamuzta meghalt a gyerek közben meg odaadták akik ugymond megvették.

Ilyen lézetett vagy csak elszigetelt esetek?


2023. aug. 21. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

És azt mégis hogy?

Megszult a nő, hallotta hogy felsir aztán mégis meghalt?

Gondolom biztos volt ilyen valahol valami eldugott faluban, de inkább 0% az Esélye ennek.

2023. aug. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Magyarországon a II.vh vége óta biztos nem. De előtte se nagyon.
2023. aug. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Nem hiszem, hogy sokszor történt ilyen, de szerintem sok családban még örültek is volna neki. Mivel 10 gyerek is született egy családban, nem volt akkora értéke az életnek, csak egy +éhes száj volt, amíg nem lett munkaképes korú. Ha meg nem élte meg azt a kort, ami gyakran előfordult, akkor csak kiadás volt a gyerek. Akkoriban nem volt még védekezés, szóval sokkal több éhes száj lett a családban, mint amennyi pénzük volt eltartani. Szerintem volt, aki eladta volna a gyerekét simán, el sem kellett volna lopni tőle.
2023. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem tudom, de amerikai esetek bizony voltak. Egész maffia épült erre.
2023. aug. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért fontos kérdés kb melyik időszakban? Mert, amit a 3-as is írt, a világháborúk környékén szerintem nagyon lopni se kellett volna a gyereket, adták azokat ingyen is, az örökbeadás/fogadás sokkal kevésbé volt tabu vagy beszabályozott, mint most. Én pl tudom, hogy a mi családunkban, a dédmamámat simán csak itt hagyták a szülei pár évesen, és elszöktek külföldre, nem is érdekelte őket, ki fogja gondját viselni (rokonnál maradt).

Kicsivel később berobbant a ratkó korszak, babyboom, megint csak annyi gyerek volt, mint égen a csillag, és már kevésbé nyíltan, de szerintem még mindig könnyebben megszabadultak a nemkívánt gyerekektől.

De biztos volt ilyen eset, de szerintem Magyarországon nem volt ennek igazán extra piaca, ha akartál szereztél magadnak valahonnan egészséges fehér gyereket simán, mert rengeteg baba született.

2023. aug. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Mèg 40 ève is volt, ahol szervezetten loptàk a gyerekeket kòrhàzi szüleszeteken. Pl Szerbiàban mèg mindig pròbàljàk sokan megtalàlni az ellopott gyereküket.

Fiùkat, ikreket, hètvègèn gyakrabban volt gyereklopàs.

Magyarorszàgon nem annyira. De ha azt mondtàk az anyànak, hogy meghalt a gyerek, de nem lathatta, akkor megvan az esèly rà.

2023. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat olyan 2 vh utáni korszakra gondoltam 50 es évekre. Érdekelt mert ahogy valaki már irta usa-ban konkrét maffia épültrá.

(Az öreg sajnos már nem él igy nfm tudom megkérdezni)

2023. aug. 21. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!