Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Méhen kívüli terhesség (peteve...

Méhen kívüli terhesség (petevezetőben 2 hónapig magzat) majd műtét, ikerterhesség 10-dik hetében elvesztett, "felszívódott" magzat után született baba is szivárványbabának számít?

Figyelt kérdés
2023. aug. 22. 09:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
9# vagyok. Ja,így más ha nem mondod,csak most olvastad. Bár ez is a te magánügyed. Nagyon nehéz helyzet egyébként,sokan átmennek sajnos.:( Kitartást!
2023. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Dehogy mondom. Én anno nagy veszteségként éltem meg mindkettőt, hisz a méhen kívülinél nem csak egy rossz helyen fentartott terhességet vesztettem el,hanem én is majdnem meghaltam. Az ikerterhességnél is nagyon megviselt, hisz ott már volt szívverés. De a családból mindenki elbagatelizálta. Ugyanmár az még nem gyerek, még semmi, örülj, hogy jül vagy, örülj, hogy a másik megmaradt stb. Nem tudtam elgyászolni rendesen, mert a bánatom semmissé lett téve. Nekem facebookom sem volt tavalyig. este jöttek szembe ilyen posztok, hogy 22.-dike ennek a napja stb, akor olvastam utána mit is jelent és ma beszéltem anyuval, hogy van erre szó. Ami megint semmissé lett téve.
2023. aug. 22. 10:03
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem ha a családod ennyire nem támogató közeg, akkor keress egy pszichológust vagy segitot akivel ezeket kibeszélheted, mert látszik hogy örlődsz ezeken. Sajnálatos hogy a családod nem hallgat meg, hisz elsősorban ezért lennének, hogy mindenben számíthass rájuk. Férjed sem hallgat meg? Ő hogy kezeli a veszteségeket?

Szerintem neked ezért " tetszett" meg ez a szivarvanybaba dolog,mert ebben sorstársakat látsz és támogató közeget. Biztosan van Facebook csoport ebben a témában, ahol ilyen anyák vannak, akik veszteségeket éltek át, lehet segít a feldolgozásban.

2023. aug. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
32%

Ennyi erővel akkor kémiai terhesség után is szivárványbaba?


Azért ne tegyük már egy kalapba azzal, amikor valaki 12. hét utáni magzatot veszít el.

2023. aug. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Mikor először olvastam a "szivárványbaba" szót, még az első terhességem előtt, nagy mellénnyel, a hideg kirázott tőle.

Aztán elvetéltem. Tudom, millió nővel esik meg, nem voltak tragikus körülmények meg nagy dráma, mégis egy részem belehalt, alapjaiban formálta át a gondolkodásmódomat.


És bár már a második babámat várom azóta, soha egy pillanatra sem éreztem újra terhesen azt a felhőtlen, várakozó, boldog izgalmat, mint az elsőnél abban a néhány hétben. Sokkal erősebb bennem a féltés, a "jaj, csak baj ne legyen".


És néha, ha a jól sikerült, okos, cserfes, szép nagylányomra nézek, és átvillan rajtam a "mi lett volna ha" gondolata, a szivárvány analógiája valahogy validálja, hogy más is ismeri ezt a keserédes érzést. Pedig távol áll tőlem minden ezoterikus maszlag.

Nem mondom neki, soha nem mondtam senkinek.

2023. aug. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is “szivárványbaba” vagyok, de anyukám (aki azóta már büszke nagymama) szerintem még csak nem is hallott erről a kifejezésről.

A második trimeszter végén egy vizsgálat során derült ki a babáról, hogy már nem ver a szíve, még aznap meg is kellett szülnie. Rá kicsivel több, mint 1 évre születtem meg én.

A mai napig beszélgetünk róla, szóba kerül, de ennyi.


Fájdalmas dolog ez egy nő életében, együttérzek veled, viszont nézd a jó oldalát.. Van egy egészséges gyereked, aki miatt érdemes élned, és akinek büszke anyukája lehetsz.

Sok olyan nőt ismerek, akinek sajnos soha nem lett szivárványbabája..

2023. aug. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%
Igen, annak számít, anyukád meg nagyon érzéketlen, hagynia kéne, hogy úgy éld meg, dolgozd fel a gyászodat, ahogy az neked jólesik. Rohadtul nem releváns, hogy bárki más mit gondol.
2023. aug. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nekem is volt méhen kívüli terhességem, és a műtét után 3 hónapra lettem újra terhes.

Az én kislányom is szivárványbaba.

2023. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
#16 nem egészséges :( De boldog kisgyerek és ez a lényeg. Betegségtudata sincs, hisz ezt sem éreztetem vele! Csoda, hogy van nekunk.
2023. aug. 22. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!