Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretnek harom gyereket...

Nem szeretnek harom gyereket egyszerre, onzo vagyok?

Figyelt kérdés

Vilageletemben egy gxereket szerettem volna. A paromnak mar a kapcsolatunk elejen mondtam, neki mindegy volt, o maximum 2 gyereket szeretett volna.


A hazunk 60 nm, nem igazan fer el benne egynel tobb gyerek. Epitkezni mar egyikunk sem akar, evekig ujitottuk fel a hazat, korabban a nagymamame volt.


Nemreg voltam ultrahangon... Es hat mikor kozolte a tenyt a doki, iszonyatosan megijedtem. A parom latta rajtam, de nem szolt semmit. Hazafele iszonyatos szomorusag kapott el. Nem akartam ennyi gyereket soha. Csak az tudott az eszembe jutni, hogy 3 gyerek mellett majd semmire nem jut idonk, a penzunk is szukeben lesz, lottek annak, hogy harmasban egy picivel viszonylag nyugodtan nyaraljunk. Kesz csodtomeg leszek, idegbeteg ennyi gyerek mellett... Szetfog teljesen szakadni a borom terhesseg alatt...


Most vagyok 8 hetes.


Szivem szerinz vilagga mennek.


Paromnak ezeket nem igazan mertem megmondani. Erzi o, hogy valami nincs rendben, de a teljes igazsagot nem tudja. O nagyon orul, bar amikot megtudta, hogy harman lesznek, rajta sem azt a kitoro oromot lattam, aztan mintha megbekelt volna vele. Terveztuk a kicsiket, mult honapban nem vedekeztunk eloszor. A csaladbol egyelore csak anyukam tudja, ot is iszonyatosan lesokkolta a hir. Pedig elterveztuk, hogy milyen jo lesz, ha majd babazhat egy picivel, mert azt meg birna is a terde, ha rohanni kell utana vagy mondjuk beteg es apolni, mig mi dolgozunk.


Szivem szerint elvetetnem, de felek, hogy mit szolna a parom. Ti mar voltatok valaha ilyen helyzetben?



2021. aug. 24. 07:56
A kérdező szavazást indított:
Megtartanam
Elvetetnem
Mas, kommentben leirom
59 szavazat
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
*Juniusban nem vedekeztunk... Idegessegemben osszetevesztettem a juliussal
2021. aug. 24. 07:57
 2/45 anonim ***** válasza:
75%

Hát ha nem szeretnéd akkor elveteted.

Van ilyen ismerősöm,igaz ott csak kettes ikrek voltak,de már 40 felett esett teherbe,nem vállalta egy ikerterhesség rizikóját ennyi idősen. Később lett 1 babája. Nyilván meg fognak ítelni,itt is kapsz majd bőven, hiszen ez 3 élet,az igazság az, hogy 3 gyerek az mind anyagilag,mind emberileg k u r v a megterhelő, erre nem mindenki alkalmas és kész! És igen,valószínüleg a hasad is szanaszét megy majd.

Kérdés tudsz -e ésszel gondolkodni vagy belemész "osztmajdleszvalahogy" illetve,hogy mekkora benned az ellenállás? TÉNYLEG nem akarod vagy csak pánikba estél? Mindenesetre max 4 heted van intézkedni,úgyhogy gyorsan dönts.

2021. aug. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
78%
felveszizek az összes hitelt és a lakás megoldódik rögtön
2021. aug. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
35%
Most erre mit lehet mondani,de tényleg?Én sem akartam sosem három gyereket,de most várom a harmadikat😁Igaz mi akartuk,nem becsúszott.Annyi hogy nekem a fiam már felnőtt,a lányom két éves.Az eleje nehéz lesz,de olyan jó mikor együtt bohóckodnak,játszanak stb.Egy gyerek csoda,Isten ajándéka.Ezt sokan elfelejtik,mert olyan természetes,hogy ke...élsz,akkor terhes leszel.De rengeteg pár küzd babáért évekig és nem jön nekik össze.Pl.a szomszédunk is egy ilyen pár.Aki meg nem akar,annak jön ha kell ha nem.
2021. aug. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
43%

Elsőre nem esett le, hogy most várod egyszerre a 3 gyereket... 🤦‍♀️😅


Mi is a kapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy 2 gyerek. Se több, se kevesebb. Férjemnek a családjában vannak ikrek, a tesói is azok.


Mikor terhes lettem, imádkoztam csak egyedül legyen. Hál isten bejött. Már 2 éves. 1éves amikor volt, ujra belefogtunk a babavállalásba. Én akkor kikötöttem a férjemnek, ha ikrek lesznek, elvetetem. Nekem 2 gyerek a limit, testileg lelkileg.

7 hetesen voltam megállapításon. Ikrek... majdnem lefordultam az ágyról. Konkrétan bőgve mentem haza. Átbeszéltük a férjemmel, jeleztem a nődokinak nem szeretnénk megtartani. Nálunk a természet segített. 9 hetesen elvetéltem. Meg lehet kövezni, de nem éreztem szomorúságot, az volt bennem, mindenkinek így a legjobb.

2 hónap múlva újra próbálkoztunk, egyből terhes is lettem. Egyedül van 🙏 azóta a 35.héten járok vele.

És nem bántam meg, hogy a 2 gyerekkel nem sikerült végigvinnem.

Fiammal amilyen álom terhességem volt, ez most maga a pokol. Minden fáj, minden előjön... ha ketten lennének szerintem mégrosszabb lett volna.


Én megértem a nézeteidet. De ebben neked kell dönteni, én csak a történetünket írtam le :)

2021. aug. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
44%
Létezik szelektált abortusz, kérdezz rá az orvosnál.
2021. aug. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
70%

Én nem vetetném el csak azért, mert hármasikrek. De ez én vagyok. A Ti életetekbe senki nem szólhat bele, bármi is legyen a döntés.


De amúgy amit a 3-as mond, 10m babavárót megkapjátok (vissza se kell fizetni), 10m csok, 10m csok hitel.

2021. aug. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
74%
A lakás oke, de el is kell tartani azt a 3 gyereket minimum 18 éves korukig.
2021. aug. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
76%

Egyrészt még csak a 8. hétben vagy, bármi történhet.

Tisztán anyagi oldalról megközelítve a kérdést három gyerekkel teljes családi adókedvezmény, az egyszeri anyagsági támogatás (260e körül) és felvehető állami támogatások vannak. Ikrekkel jár a GYET a gyerekek 8 éves koráig, mellette tudsz dolgozni is, és Budapesten tudsz kismama bérletet váltani vele (a diákkal van egy árban). A legtöbb önkormányzat az ikresek számára ad külön támogatást (ezt meg kell érdeklődni, nálatok hogy van), illetve a családsegítőnél érdemes jelentkezni, küldenek heti pár órában ingyenesen egy segítőt, aki segít mindenben. Nem olyan hihetetlenül nagy szívás anyagilag a három gyerek, mint aminek elsőre tűnik.

Az emberi része: megértem, hogy kész vagy. Mi kettőt szerettünk volna, a harmadik becsúszott, én már ettől is kiakadtam, az első harmad úgy telt el, hogy nem tudtam örülni neki, de jó döntés volt megtartani. Biztos, hogy brutálisan nehéz lesz az első fél év három picivel, főleg hogy nincs egyáltalán babázási tapasztalatotok.

Szerintem a férjeddel ülj le beszélgetni, mondd el neki őszintén, mit érzel. Lehet, hogy neki már kész megoldási terve van mindenre (nálunk így volt), lehet, hogy ő is kétségbe van esve. Beszéljetek egymással.

2021. aug. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
64%

"Nem olyan hihetetlenül nagy szívás anyagilag a három gyerek, mint aminek elsőre tűnik."


Az első időkben. Mondjuk akkor is lehet, ha épp mindhárom tápszeres, későn lesznek szobatiszták és ne adj isten, bár nagy esély van rá többé a ikreknél, valamelyiküknek komolyabb fejlesztés kell. Ha nagyok lesznek, több lesz az anyagi probléma.

2021. aug. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!