Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek új életet a...

Hogyan kezdjek új életet a babámmal?

Figyelt kérdés

6 hónapos a pici. Születése előtt minden rendben volt. Mára már nincs tisztelet egymás felé, minden nap megy a marakodás. Mindig kötekedik velem én pedig nem hagyom magam... a gyereknevelés számára nyűg. Mindent csak szóváltás után képes megcsinálni. Nincs egy boldog napunk sem. Mások előtt nem mutatja milyen ember. A szüleim előtt jó arc, a hátuk mögött mindennek lehordja őket, pedig nagyon jó emberek sokat segítettek neki/nekünk...


Minden napom idegességgel teli ha itthon van. A kisfiam látom meg van szeppenve ha veszekszünk. Én is olyan olaszos tipus vagyok, nem hagyom magam és kiabálok. Én is csúnyán beszélek vele. Teljesen eltávolodtam tőle.


Szeretem de minden megváltozott. Minden vita után elmondom hogy elfogunk innen menni, nem hiszi el, kinevet, vagy fenyeget...


Mit csináljak? Gyedem kemény 170 ezer ft. Nem szóltam még semmit a családomnak, egyedül a hugom tudja hogy mi megy itthon. Anyámnak említettem, hogy kiállhatatlan, de nem olyan szinten meséltem el ahogy megélem. Náluk nem hiszem hogy lenne számunkra hely, és nem is szeretnék haza menni.


Hol kezdjünk új életet? Hogyan csináljam?


Szeretném ha nyugalomban nőhetne fel a kisfiam még ha szegényen is....



2023. aug. 22. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Nem értem, mit szeretnél 170 ezer forintból kezdeni?


Gondolom, vagy albérletben laktok vagy az ő lakásában.


Amikor gyereket vállaltál, akkor kellett volna végiggondolnod, mit teszel, ha valami okból egyedül maradsz a gyerekkel. Ha nem tetted meg, sajnos vállalni kell a következményeket.


Pont azért nevet ki, mert ő is tudja, hogy nem tudsz hova menni.

2023. aug. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Saját családi házban lakunk, de mindegy. Az egész életünket együtt terveztük meg és építettük fel... de nyilván te okosabb vagy és információ hiányában is tudsz mindent. 😅


E

2023. aug. 22. 11:10
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Anyaszálló vagy rokon, barát lakása.
2023. aug. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Válni mindig egyszerűbb, mint normálisan kommunikálni és folyamatosan dolgozni egy házasságon..

Egy gyerek pedig a legstabilabb kapcsolatot is megtudja ingatni.

2023. aug. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Akkor mit nem tudsz?


Beadod a válópert és vagyonmegosztást, aztán eladjátok a házat, de addig laktok ott. A ház feléből veszel egy garzonpanelt, gyerek bölcsibe, te vissza dolgozni, kapsz adókedvezményt, csp-t, gyerektartást a fizetésed mellé, biztos a szüleid is vesznek ezt-azt a gyereknek, ennyi.


Ezesetben nem értem, miért kérdés, hol kezdjetek új életet. Ha leírnál mindent normálisan, nem csak csöpögtetnéd a dolgokat, nem kellene találgatni.

2023. aug. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Ismerősnél kivenni egy szobàt.

Ìràsban legyen meg többször is, hogy mit művel. Ne veszekedj, e-mailt ìrj. Többször is szòlítsd fel, hogy vàltoztasson a viselkedèsen, különben elmentek.

Ès mikor mentek el, akkor is, ìrj ròla mailt, ès azt, hogy mikor làthatja a gyereket, ès mennyi a gyerektartas igenyed.

Amint elköltöztök , nyùjtsd be a vàlópert. Mar előre èrdemes ügyvèddel egyeztetni.

Gyerektartast kell fizetnie plusz a hàzból is ki kell fizetnie.

2023. aug. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Úgy gondolod, menthetetlen a kapcsolatotok? Leültetek és megbeszéltétek ezt felnőtt módra és úgy döntöttetek, váltok? Ha nem, akkor ezt minél előbb ejtsétek meg, hátha még van visszaút, max szakember bevonásával. Ha valóban nincs jövőtök együtt, akkor tudsz menni anyaotthonba, ismerőshöz, rokonhoz. Ennyi pénz nem elég albérletre sem, nem hogy még meg is éljetek belőle.
2023. aug. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Én megpróbálnám megmenteni. Az első gyerek születése brutálisan nehéz. Anya otthon kialvatlan és fáradt, be van csavarodva. Apa hazajön a munkából, fáradt, várja otthon egy frusztrált feleség és egy ordító gyerek. Nem akaródzik csinálni neki sem semmit, inkább ledöglene. Anyu szintén, hiszen már ő sem bírja a sz...ros pelenkákat, kikapcsolódna. Kettesben töltött idő kevés, érdemi kommunikáció megcsappan.


Öthónapos volt a lányom amikor majdnem elváltunk, volt hogy össze is pakoltam hogy akkor megyünk. Ez két és fél éve volt, ma már van egy második gyerekünk.


Egyrészt kommunikálni kezdtünk újra. Nem, nem ordítozni meg "olaszosan beszélgetni" (ami mindig az impulzív, érv nélküli vagdalkozás szinonimája, csak ront a helyzeten). Másrészt bevontuk a nagyszülőket, így volt pihenés és kettesben idő.


Ha valóban minden happy korábban, akkor menthető. Ha nem, akkor pedig szétdobjátok az ingatlant és költözöl. 170-ből én éhenpusztulnék gyerekkel együtt, de ha akkora a gond, akkor menj. Én javaslom a családi segítséget, mert ez anyagilag lesz kevés. Így csak te fogsz stresszelni a megélhetés miatt, nem tudom hogy mennyire lesz ez nyugodtabb környezet, mint esetleg rendezni a helyzetet. Vagy megy bölcsibe a gyerek, és te dolgozni.

2023. aug. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Várd ki amíg bölcsibe tud menni a gyerek te meg vissza dolgozni.
2023. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!