Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem szereti senki a...

Miért nem szereti senki a kisbabámat? Nagyon fáj a szívem miatta.

Figyelt kérdés
A gyerekeim között több mint nyolc év korkülönbség van. A kicsi is tervezett gyerek volt. Most 6 hónapos. Sajnos azt vettem észre hogy se az egyik se a másik mama papa nem szeretik. Kijelentették hogy ők nem fognak rá vigyázni. Anyukám is csak akkor ha tényleg muszáj. Hozzáteszem hogy sosem kértem hogy vigyázzanak rá. A nagyobbik bármikor mehet bármelyik nagyszulohoz. Ajnarozzak didelgetik, megkap mindent. A kicsi semmit. Egyszer kértem segítséget amikor a 6 hetes vizsgálatra mentem vissza.
2023. aug. 23. 19:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

Jaj, én annyira sajnálom, nehéz ez mindenkinek. :(


Nekem is az jutott eszembe, hogy ezek az emberek legalább 1 gyereket már felneveltek, dolgoztak és sok minden egyébbel megküzdöttek az életben. Elfáradtak. Képtelen felelősséget vállalni egy ilyen pici gyerekért.


A másik, ami eszembe jutott, hogy az első gyerek, mindig az első gyerek lesz. Nem azt értem ezalatt, hogy első kaphat/csinálhat meg dolgokat, hanem azt, hogy ő az első, akit megszerettek, akivel kapcsolódtak, akit tanítottak, energiát fektettek. Ő az első "csoda" nekik és nehéz számukra még egy személyt befogadni ebbe a "szentségbe".


Van rá esély, hogy amint kirajzolódik a személyisége, már máshogy fognak rá tekinteni.


Próbáljatok meg a férjeddel közösen hidat építeni közéjük: hívjátok át valamelyik nagyszülőt/nagyszülő párt egy kávéra, mint a nagyobbik gyerek nincs otthon. Küldjetek heti 1-2 képet a kicsiről, meséljetek róla, stb.

2023. aug. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Én már sokmindent próbáltam. Nem csak fáj hanem bosszant is hogy előre határozottan kijelentik hogy nem holott meg sen kértük. Nemrég szemeszetre mentem. Az volt a válasz hogy jajj ne ülj ott anyával gyere el velünk ( a nagyobbiknak). Úgy viusgalr meg az orvos hogy közben a nagy ringatja a babakocsiba a kicsit. Sírni tudnék.
2023. aug. 23. 21:10
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem, hogy esetetekben olyan nagy problémát okozna ez késôbb a testvérek között. Mire a kisebb gyerek elkezdené összehasonlítani a saját és a tesó helyzetét, az még legalább 3 év. Addigra a tesó kamaszodni kezd, nem fog már annyit a nagyszülôkkel eljárni, ellesz inkább a haverokkal, vagy magában. A kicsi meg pont akkor lesz mindenre rácsodálkozó cuki óvodás. Simán lehet, hogy a nagyszülôk akkor visszatalálnak hozzá. De az is lehet, hogy addigra meg tényleg annyira romlik az egészségi állapotuk, hogy amiatt nem fognak tudni foglalkozni már egyik gyerekkel sem. Meg eleve annyira más az igénye egy 3 és egy 11 éves gyereknek, hogy kétlem, hogy a kicsi irigyelné azt a figyelmet, amit akkor a nagy esetleg kap. Szerintem kár ezen elôre aggódni.

Az meg, hogy most nem foglalkoznak vele, az elmondásod alapján a másikkal se foglalkoztak, mikor pici volt, szóval nem meglepô. Nem mindenki szereti a csecsemôket. Sokkal könnyebb a gyerekkel foglalkozni, ha már nem kell neki pelenka, külön kotyvasztott bébipapi, és nem keni össze a fél konyhát minden étkezésnél.

Ja, és ha szükséged van a nagyra a szemvizsgálat alatt, akkor ne szólj róla a nagyszülôknek, ha mentek, vagy mondd el ezt nekik, mikor hívogatják, hogy mindkettôre vigyázzanak akkor addig, mert ez és ez a helyzet.

2023. aug. 24. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A nagyra sem vigyáztak, mint ahogy mondtad.

A nagy azért mehet mert vele nem kell foglalkozni, 8 évesen kb önellátó, sőt már őt tudják ugráltatni.

2023. aug. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján én inkább úgy gondolom, hogy a nem a kicsivel van bajuk, hanem azzal, hogy kicsi. Régen is fogcsikorgatva segítettek, most nyolc évvel később erre sem hajlandóak és ezt nyomatékosítják. Szerintem szépen megenyhülnek majd, amint nem kell pelenkázni, etetni, nem lesz vele ennyi macera, hanem lehet vele játszani, beszélgetni, stb. Nyilván nem biztos, de lehet.

Szerintem se vond meg a nagytól a lehetőséget, hogy ő viszont mehessen a nagyszülőkhöz. Ő már ehhez van szokva, neki ez az alap, és ez az időszak nem tart örökké. Mindjárt kamasz lesz, nem nagyszülőzni, hanem haverozni fog. Akkor azért nagyobb eséllyel fognak már. a kicsihez fordulni, mert meglesz a hiányérzet.

A testvérek között sem lesz olyan viszony, mint ott, ahol 1-2-3 év korkülönbség van, a testvérféltékenység sem ugyanaz. Sőt, itt már azt sem lehet elvárni, hogy a család minden programra együtt menjen, hiszen tök más érdekel egy majdani 11 évest és egy majdani 3 évest. Így simán lehetnek külön programok anyával, apával, nagyszülővel, bármilyen rokonnal, baráttal. Mert, gondolom én, te sem fogsz nemet mondani a nagyobbik gyereknek egy közös mozizásra csak azért, mert a kisebbik ehhez túl kicsi még.


De nyilván beszélj a nagyszülőkkel is, hogy ez így nem teljesen oké, és próbáljatok valami közös nevezőre jutni.

2023. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kövezzetek meg, de szerintem meg hülyeség ez a vagy mindkettő vagy egyik se. Teljesen más egy 8 évesre vigyázni, mint egy csecsemőre, és mint írtad, amikor a nagy volt kicsi, rá se vigyáztak többet.

Ha majd a nagy 16 évesen megy bulizni a haverokkal, a kicsit is elküldöd velük, mert szegény kicsi, vagy mindkettő vagy egyik se?

2023. aug. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanugy a ket nagyobbal szívesebben "foglalkoznak", vagy megörzik inkább anyósomék,mert nem foglalkoznak túlzottan velük, de hqtt baromi kényelmes egy 12 és 7 évessel. Még a babára ha nem muszáj 10 percnel többet nem vigyáz. Van akinek teher, Anyum szívesen vigyáz rá, a nagyobbakat is hagytam rá picikent sisem volt problémája.

Szerintem ha a kicsi már nagyobb lesz ugyanúgy szívesebben fogadják a nagyszülők,kevesebb a gond vele.

2023. aug. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!