Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye Magyarországon ez senki...

Ugye Magyarországon ez senki szerint nem normális? Hogy az apa ad a fiának egy wet willy-t mert a gyerek megütötte? Mi bajuk az amerikaiaknak?

Figyelt kérdés
Egy angolnyelvű kérdést olvastam a neten hogy "rendben van e ha az apa ad a fiának egy wet willy-t mert a gyerek megütötte?" (utána kellet néznem mi az a wet willy bár később a leírásban is szerepelt de hihetetlen hogy ennek külön megnevezése is van) A leírásban benne volt hogy a 12 éves gyereknek már le kellet volna feküdnie mert késő volt egy kimerítő nap után amire a gyerek ideges lett és erősen arcon ütötte az apját és az apja erre úgy reagált hogy adott neki egy wet willy-t ami mint kiderült azt jelenti hogy erősen benyálazta az újját és bedugta a gyerek fülébe. A legsokkolóbb pedig az hogy az erre érkező számos válasz nagy része támogatta és elfogadható reakciónak nevezte ezt az apa részéről. Persze rossz ha egy gyerek megüti a szüleit de ilyen azért hogy történhet? Bármennyire is ellenzem a pofont és az ehhez hasonló gyerekbántalmazást is amit Magyarországon sokan támogatnak vagy legalábbis elofgadnak de ehhez képest még az is sokkal jobb. Sokszorosan súlyosbítja az amúgy is durva helyzetet hogy az egyik válaszában a kérdező leírta hogy a gyerek érzékszervileg érzékeny a nyálra. Az egyértelmű lépés ilyenkor az lenne hogy az anya költözik a gyerekkel nem az hogy kérédst ír ki és sokan támogatják. Nektek mi erről a véleményetek? Hogy lehet hogy az amerikaiak erre támogató válaszokat adtak? Ez milyen szintű gyerekbántalmazásnak számít?

2022. jún. 14. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Ez azért igencsak messze van a gyermekbantalmazastol, bakker....
2022. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy meg ha engem ütne meg a 12 éves, visszakezbol vágtam volna pofán. Apuka kimondottan nyugodt típus ezek szerint.
2022. jún. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2-es az sem elfogadható amit te tettél volna és gyerekbántalmazás de nem ugyanaz. Írom egyesnek is hogy nem csak maga a bántalmazás súlyossága a gond hanem a módja is. Bár primitív és régimódi a gyereket pofozni de még mindig közelebb áll egy felnőt szülői reakcióhoz mint hogy undorító módon benyálazza az ujját és a gyerek fülébe mint valami iskolai bully gyerek akit a tanárok is fegyelmeznek ezért. maga a módja nem egy szülő viselkedése és nagyon undorító. ami viszont a súlyosságát nagyon megnöveli az az hogy a kérdező leírta hogy a gyerek érzékszervileg érzékeny a nyálra. Így már nem hogy egy pofonnál súlyosabb de akár egy erősebb verésnél is. A gyerek érzékenységét és undorát felhasználni a gyerek ellen sokkal súlyosabb is lehet mint pár pofon. De te nem ítéled azt el amit az "apa" tett?
2022. jún. 14. 15:30
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Egy unatkozó kamasz vagy, és/vagy most készülsz pszichológia szakra? Vagy bármilyen egyéb bölcsész képzésben veszel részt? Ez fontos információ, ennek fényében tudom megfogalmazni a válaszom a feltett kérdésre.
2022. jún. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
4-es Nem. Mégis miért kérdezed? Persze a magyarok többségével sem értek egyet gyereknevelésben mert a bántalmazást nem támogatom ahogy a törvény sem és modernebb vagyok de a kérdés nem erről szól. Hanem valami egyértelműen nem normális nem is felnőtt pláne nem szülői és undorító reakció támogatásán döbbentem meg. Nem éltem még Amerikában nem tudom az ottani válaszolók hogyan voltak képesek ezt támogatni de az itteni válaszok érdekelnek.
2022. jún. 14. 17:23
 6/17 anonim ***** válasza:
34%
Ez inkább erősen undorító cselekedet. Apunak is ez kéne, benyálazott akármit dugni, akárhova. 🤮
2022. jún. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is undorító, de őszintén nem tudom, hogy mit tennék ha a kamasz fiam megütne. Lehet én is csípőből pofánvágnám. Pedig soha nem ütöttem meg gyereket, mert az bántalmazás. De ha ő üt először, akkor igazából csak önvédelem, és ő bánatalmazott engem. Egy 12 éves azért már nem kisgyerek, hogy így vezesse le a dühét. Kivéve ha valami értelmileg fogyatékos, akkor nyilván más a helyzet.

Szóval én nem csinálnám, szerintem is gusztustalan, de ha ebből a hülyegyerek megtanulja, hogy nem csak neki vannak jogai, hanem másoknak is, akkor oké.

2022. jún. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
12 éves még nem kamasz hanem kisgyerek. Azért nem egy 16-18 évesről van szó. Önvédelemről se igazán beszélhetünk egy 12 éves esetében pláne ha a saját gyerekedről van szó. Itt az lehet kérdés hogy reagálsz pl szobafogság, jutalom megvonás vagy pofonnal. De azért semmiképp sem úgy hogy benyálazod az ujjad és bedugod a 12 éves gyereked fülébe mert ez sehol sem normális semmilyen helyzetben.
2022. jún. 15. 14:51
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az se normális, hogy a 12 éves meguti az apjat. A probléma veled van, kérdező. A gyerek hülye volt, az apja szintén, de szó nincs itt gyerek bantalmazasrol
2022. jún. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

12 évesen hol kisgyerek? Kamasz már, kiskamasz. Jogilag is felelősségre vonható.

[link]

Ezt a lányt pl 11 évesen ítélték el. Ha bárki mást üt meg egy 12 éves, akkor abból rendőrségi ügy is lehet. És de, onnantól hogy megüt engem, a részemről jogos önvédelem, a 12 éves fiúk nagy culák tudnak lenni manapság, simán lehet nagyobb, mint én. Nem vagyok bántalmazó, de nem is engedem a gyerekemnek, hogy mást bántalmazzon. Még engem sem. Aki verekszik, az előbb-utóbb meg lesz verve. Ezt tanulja csak meg.

2022. jún. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!