Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit segít a férjetek?...

Mennyit segít a férjetek? Miért érzem kevésnek, mikor a férjem ennyit segít?

Figyelt kérdés

Szóval nálunk az a menet, hogy minden este, mikor nincsenek nálunk a férjem rokonai, akkor a férjem elviszi a babát 1-2 órára (általában másfél) és utána, mikor hazaértek, akkor szopi, majd megfürdeti (fél óra), mondjuk ehhez általában kell asszisztencia neki (én csinálom a vizet plusz hozom a ruhát, amit mindig elfelejt).


Utána, ha már nem bírom az altatást vagy nagyon sír, akkor átveszi.


De amúgy nagyjából ennyit van a babával. Néha megfogja, amíg pisilnem kell vagy eszek valamit.


Ami nagyon zavar, hogy mostanában nem eszik a baba és amikor nála van, akkor én szoktam mondani, hogy szerintem éhes vagy álmos, igyekszem nem magára hagyni. Viszont ez nincs viszonozva. Pl. A kislányom nem szopizik, vonaglik, nyöszörög. Ő velem egy szobában van, de nem veszi észre, hanem eszik vagy beszélgetni próbál valami tök másról.


És hiába próbálom neki magyarázni a nyugodt hangnemtől a kiabálásig bárhogy, egyszerűen nem érti, szerinte ő sokat segít és én csak keveset aludtam és fáradt vagyok meg az a célom, hogy őt szapuljam.


Annyira ki vagyok készülve. Tényleg irreális elvárás, hogyha a baba a vállamon nyűglődik akkor ne egyedül kelljen találgatnom, hogy mi a baj?


2023. aug. 25. 21:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/120 anonim ***** válasza:
78%

Mennyi idős a kicsi? Elsősorban te vagy vele szinte egész nap, rád van hangolódva és te rá. Apuka gondolom tanácstalan. Az én férjem sem szokott találgatni hogy mi a baja. Én szoktam végig menni rajta. Éhes, szomjas, kaki (ezt egyből jelzi, hogy nem kenyelmes), pisi, fogak, álmosság, nyűg... És még csak 5 hónapos.

Néha szokta mondani hogy szerinte a foga fáj biztos, mármint hogy jön.

Munka után általában van vele egy fél órát. Néha előkészíti a vizet. Altatni én szoktam, ha már nagyon nagyon nem bírok vele még már én is kész vagyok akkor átveszi. De mostanában inkább a telefonba van belebuzulva....az elején többet segített. Remélem hogy ez csak egy időszak. Mondom neki hogy vegye fel vagy játszon vele. Miért jó neki ha látszólag is kínlódik . Elkezdi egy idő után abbahagyja, ettől falnak tudok menni.

2023. aug. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/120 anonim ***** válasza:
85%

A férjed kiveszi a részét a gyereknevelésben ahogy leírtad.

Ne legyél harpia,örülj,hogy kiveszi a részét

Csóri ember nehogy már azért legyen a rossz mert még nem ismeri fel,hogy miért sír a gyerek

Te sem ismered fel még ezek szerint pedig te az anyja vagy,benned növekedett 9 hónapig.

Ne a ferjedet szapuld,hanem próbálj pihenni amikor a ferjed van a babával,mert tényleg hisztis vagy a leírtak alapján

2023. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/120 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem munka mellett ennyi segítség teljesen szuper, én összetettek volna a 2 kezem, ha napi 2 órát a férjem foglalkozik a babával.

Amikor a baba nyuglidik, nyilván azt gondolja, a te kezedben van, te nyugtatod, o mit avatkozzek bele (egyébként sokat nem tud segíteni, max atveszi, de mégiscsak nagyobb az esélye, hogy az anyukának megnyugszik). Egyébként megertem, amikor a fiam volt pici, mikor sírt, én sem tudtam semmi másra összpontosítani, csak gyorsan kitalalni miért sír és tenni valamit hogy abbahagyja..es én sem értettem, hogy a környezetem miért nem így reagál, miért nincs abban a szinte pánikhekyzetben, amiben én, és hogy képes másra figyelni, minthogy arra, hogy sír a gyerek.

Nagyrészt hormonok, ösztönös reakció.

De légy hálás a férjexnek ennyi segítségért, mert szerintem sokat tesz értetek.

2023. aug. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/120 anonim ***** válasza:
40%

Most ne vedd támadásnak amit írok, de gondolom ő emellett legalább 8 órában dolgozik, te pedig otthon vagy gyeden. Nálunk a férjem fürdeti többnyire a picit meg mostmár hogy nagyobb néha játszik vele. Amig pici volt addig bevállalt néha egy egy peluscserét is. Mióta rendesen eszik és nem anyatejes azóta nem vállalja. Ha öltözteti akkor aszisztálni kell, mert egy ruhát nem talál meg .Fürdetésnél kb az amit te is írtál, ott is kell a segítség neki. Éjszaka szerintem kb sose kelt fel a picihez, amikor szoptattam akkor nem is nagyon tudott volna mit csinálni mondjuk. De nem is vártam el tőle, hiszen ő másnap ment dolgozni. Ha nagyon nem tudom /tudtam hogy mi baja a picinek és már szenvedtem vele akkor volt hogy segített, de ahhoz is többnyire szólni kellett neki, nem magától jutott eszébe.


Az a helyzet hogy én már igy is szerencsésnek érzem magam és azt mondom most is és máskor is bárkinek ha feljön a téma, hogy jó férj és jó apa és kiveszi a részét a dologból. Szerintem nem igazán várható el több. Sőt sok nőtől sokkal rosszbbakat hallok, és olyankor nyugtázom magamban hogy mázlim van.

2023. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/120 anonim ***** válasza:
77%

Én babám a kórház utáni első éjszakáját végigsírta. Még mindig emlékszem a férjem kezdetleges módszereire: levetkőztette, hátha a ruha a gond, majd vissza. 😀 Végül a cici segített hosszabb távon minden hasonló esetben, de első éjszaka még úgy néz ki, én se voltam ebben elég jó. Végül azért csak megoldottuk.😀


Már 3,5 éves okos, ügyes nagylány, mindketten dolgozunk, és mondhatom, hogy 50-50 százalékban csinálunk munka után mindent. Jó, a ruhát én választom ki, én fésülöm, stb. De ha nem vagyok épp otthon, azt is megoldja. Maximum nem lesz annyira divatos. 🙂

2023. aug. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/120 anonim ***** válasza:
84%
Azt te tudod, hogy fizikailag ennyi segítség elég-e, nekem elég lenne. De az, hogy nem találgat, az a hiszti része. Ha te vagy az anyja + a te kezedben van és nem tudod, mi baja, akkor más se fogja tudni. Nem is értem ezt az elvárást.
2023. aug. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/120 anonim ***** válasza:
93%
A férjed sokat csinál a baba kerül és kiemelném, hogy nem segít, mert ez ugyanúgy az ő dolga is. Te viszont kimerülsz és rajta vezeted le. Ő később sem fog olyan éles radarokkal figyelni a pici jeleire, például simán átaludhatja a fogzás okozta üvöltő éjjeleket, de ez nem ellened irányul vagy nemtörődömség tőle, hanem férfiból van, neki más megy jól. Mit csinálsz, amíg elviszi a kicsit? Tudsz pihenni olyankor? Megnézni egy film részletet, egy kád fürdő vagy valami pihentető tevékenység, ami nem a házi munka része? Arra lenne szükséged. Kétszer csináltam végig, másodjára már én is megtanultam ezt.
2023. aug. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/120 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a férjed megfelelően kiveszi a részét. Tudom, hogy fáradt vagy, de ne légy hárpia.
2023. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/120 anonim ***** válasza:
82%
Most miért lettek lepontozva a válaszok?? Szidnunk kéne a férjet? Vagy nem értem mi a hiba
2023. aug. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/120 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos nekem sem tud többet segíteni a férjem, mert hétköznap korán elmegy dolgozni és este 6 után ér haza. Egy-egy etetés, illetve a fürdetésnél tud segíteni. Hétvégén van, hogy megkérem 1-2 órát legyen a babával, amíg pihenek, de sokszor ez sem jön össze, mert lakást újítanunk fel és hétvégén is sokat dolgozik emiatt. Esetleg más rokont bevonni? Nekem a nagymamák szoktak néha eljönni és pár órát vigyázni a babára, amíg elmegyek boltba vagy főzök.
2023. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!