Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted ki van használva ez...

Szerinted ki van használva ez a gyerek?

Figyelt kérdés

10 éves, az alábbi ház körüli feladatai vannak:


-Ő tapossa meg a műanyag palackokat, mielőtt szelektívbe kerülnek, mondjuk heti 8at, 2 alkalomra leosztva, kb 5 perc összesen. Ezeket el is viszi heti 2x a kukához, ami kb 5 méter egy forduló, a házból nem kell kimennie.


-Ha takarítunk, amit összeszeszdtem szemetet, ő viszi el az 5 méterre lévő kukához.


-Heti egyszer összeszedem a lakásban lévő maradt poharat/tányért, aztán ő kiviszi a szintén 5 méterre lévő konyhába.


Ő hozza be a vizet, amit mindketten iszunk kb 80%ban, ez heti 2 alkalmat jelent, néha három alkalmat(két üveg másfeles víz alkalmanként).


Heti 2-3x el kell vinnie valamit(tányér étel, pohár üdítő, gyümölcs, fagyi), amihez kimegy a lakásból egy másik lakáshoz, ami kb 20 méter, lemegy egy kicsi lépcsőn.


Ezen kívül célbadobhat a megmaradt kupakokkal a kupakgyűjtőbe, ha épp kedve van, erre nem kérem meg.


Szobáját nem takarítja, nem tereget, nem hajtogatja a ruháit, nem fordítja ki őket, nem ő rakja a szekrénybe, a megfelelő helyre. Nem pakolja el a játékait, együtt csináljuk, amiből szinte mindent én csinálok, ő meg nézi, 90%ban én csinálom. Cipőit nem rakja a helyére, szoba közepéről össze kell szednem vagy szólni érte, és akkor xedik szólásra talán megcsinálja. Nem pakol be magának, nem írja a leckéjét, szólok a fürdését, fogmosásért, öltözésért, nem ágyaz, nem dobja ki a taknyos zsepiket sem, ott van 10 centire a kukától az asztalán. Nem segít főzni(csak ha csokis süti van), nem mosogat, nem rak be mosást, nem porszívózik, nem mos fel.


Most azzal jött, hogy ő egy szolga és elsírta magát, milyen rossz élete van és ő nem akarja csinálni az általa csinált "megalázó" dolgokat.


Én úgy érzem, kiválogattam a lehető legkisebb befektetéssel járó munkákat, abból is alig végez valamit, ő úgy érzi, hogy le van terhelve és ki van használva. Kb heti 15 percnyi "munkát" végez, ami nagyrészt séta, nem kell súrolnia, koszhoz nyúlni, dzsuvába nyúlni, monoton dolgokat csinálnia, veszélyes dolgokat csinálnia, fárasztó fizikai tevékenységet végeznie, nem kell rendszereznie sem meg válogatni, vagy kézügyességet igénylő dolgot csinálni, mint a hajtogatás. És mégis.


Érti, hogy én többet végzek, hisz már írtam erről listát, milliószor átbeszéltük, semmit nem akar lecserélni másik melóra, csak szabadulna attól, amije van. Hogyan szüntessen meg, hogy újra és újra szolgának érezze magát? Még csak nem is káromkodok, hanem így mondom hogy "vidd le kérlek ezt", vagy "hozz ide légyszíves", "ugye tudod mit kell csinálnod?" szerintem totál rendes vagyok, és mindig meg is köszönöm és meg is dicsérem, hogy ügyes volt vagy jól csinálta, de amikor ilyen van, pl most is, ma ezt az egyet kértem, és erre nekiállt bőgni és panaszkodni, 2 percig volt és egy kb 30dkgs tányért vitt le kajával megrakva.. szóval felmegy bennem a pumpa rendesen, és havonta egyszer kétszer van nála ilyen.


2023. aug. 27. 14:09
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
94%

"Szegény", milyen rossz élete van, tényleg.

Vicctől eltekintve, dehogy van kihasználva, örülnie kellene inkább, hogy csak ennyi feladata van. Hisztizik, kérdés, honnan jött ez nála. Mostanában kezdte, vagy már régebb óta megy ez?

2023. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
67%

Elkényeztetett, nem nevelt taknyos.

A 4 éves kisebb gyerekem több "házimunkát" végez mindenféle erőszakos ráhatás vagy üvöltés nélkül. Szobát takarít segítséggel, játékait elpakolja, különben nem játszhat vele, szennyesét a helyére teszi, az ajtóban levett cipőjét is, tiszta alsókat, zoknikat elrakja a fiókba. A többi ruhát azért én rakom el, hogy ne gyűrje, de a 8 éves nagy maga teszi el a pólókat, leggingseket is...stb.

2023. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
68%
Elkenyeztetted, es most iszod a levet, igy jartal.
2023. aug. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
96%

Mindegyik bepróbálkozik. Az enyém is csinálta, amikor megkértem, hogy porszívózzon fel a nappaliban, jött a rinya, hogy én cselédnek tartom őt. Aztán el lett magyarázva, hogy én mennyit dolgozom ebben a házban. Amúgy meg nem érdekel a problémája, vegye ki a részét a házimunkából, ő is itt lakik, és kész. Mondtam neki, ha befejezte a hisztit, neki lehet állni, amúgy kb. 5 perc.

Azóta csinálja, néha van még kifogás, de általában segít. Az is igaz, hogy pl. iskolaidőben sok dolgot nem bízok rá. De pl. kari előtt a gyerekek takarítottak ki, mert én végig dolgoztam.

Ez érzelmi zsarolás, ne hagyd magad. Ha rosszul érzi magát amiatt, mert segítenie kell, majd lerendezi magában.

2023. aug. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
75%
Nem kihasználva van, hanem érzi, hogy nevelő célzattal hülye feladatokat bíztál rá, amikkel folyamatosan cseszteted, ha értelmes feladatot adnál, pl. rakjon rendet a szobájában nem érezné magát se szolgának, se óvodásnak.
2023. aug. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

A szobája szerintem a következő szint, amit kellene, legalább a felét, nem szórakozásból viszem én a 90%ot, ezen mindig balhézunk, de szerintem a "takaírts ki a szobádat" hiszti belefér a normális gyereknevelésbe.


Megkérdeztem melyiket akarja lecserélni és mire, válasszon. Tudja, hogy hülyeséget bíztam rá, mert meg is mondom, hogy ezek a legkönnyebbek, és mégis soknak érzi, világért nem cserélné el másik munkára, mert azok nehezek. Kiskorától segített ilyeneket, hogy adogatta az edényt a gépbe, meg kidobta a kukába, meg gyúrta a tésztát, és ezen a 2-3 éveseknek való szinten maradt, mert minden mást soknak/nehéznek érzett. Egyszer pl nyúlt a porszívóhoz, tologatta és mondta, hogy felporszívózott, megdicsértem, mikor mutattam hol maradt a kosz eldobta és ő többet nem.


Más törekvése nem volt, még olyan se, hogy kapott egy "piszkos" pólót a kádba, hogy mossa ki játékból, de nem jött be neki.

2023. aug. 27. 14:52
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 9 éves,a szobáját pakolja,a porszívózást portorlest én csinálom,O ágyaz,elpakolja a ruhákat,meg amiket szanaszét hagyott

A szemetet ő hordja le mindig.

Az alsóneműket O terigeti a szárítora ez az O feladata(egy héten kétszer módok,nem nagy munka)

Egyenlőre ennyi a dolga itthon.

Néha játszik a 16 hónapos testvérével,de csak amikor O akar,nem kényszerítem.

Szerintem nem sok amit a te gyermeked is csinál.

2023. aug. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Csak próbálkozik. Hiszti. Hallotta a haveroktól ezt a cselédes szöveget. Nehogy bedőlj neki. Közöld, hogy szuper, de te se vagy a cselédje, szóval mostantól a szobája 100%-ban az övé.
2023. aug. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan említésre méltó feladat az, hogy összetapossa az üvegeket? Ne röhögtess már :D
2023. aug. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem beszéljétek meg közösen, milyen házimunkák vannak. Lásson bele jobban, ki mit csinál. Ez amúgy is hasznos tanulnivaló. Aztán válassza ki, miket akar csinálni.


Kamaszodik, és a kamaszok tipikusan csicskáztatásnak érzik, ha megkéred őket erre-arra, apróságokra. A nagyobb projektek jobban fekszenek nekik (de egy tíz éces meg még nem tud egy ilyet menedzselni önállóan, úgyhogy valami középutas megoldás kell).

2023. aug. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!