Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt már életveszélyben a...

Volt már életveszélyben a gyereketek?

Figyelt kérdés
Volt már olyan helyzete, ami akár halálos is lehetett volna, ha rosszul sül el? Vagy olyan betegsége?

2023. aug. 28. 10:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Beleesett a kertitóba.

Ha a nagyobbik fiam nem kezd el ordítani nekem, nem veszem észre egyből.

2023. aug. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Volt. Félrenyelt. Műteni kellett. Kicsi volt, ő már nem emlékszik rá...
2023. aug. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Látszólag egészségesen, szinte tökéletes Apgarral született a lányom, de pár órásan kiderült, hogy méhen belül fertőzést kapott, így a koraszülött intenzívre került. Belázasodott, besárgult, légzéstámogatásra szorult (orron keresztül), rosszak voltak az értékei. Pár nap után szerencsére már sokkal jobban lett, de a doki akkor vallotta be, hogy nem akartak minket pluszban ijesztgetni, de az első 1-2 nap alapján egyáltalán nem voltak biztosak benne, hogy túléli.
2023. aug. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

8 éves korában fogta magát, és átrohant egy közepesen forgalmas úton, mert észrevette ott egy barátját. Satufékkel, csikorogva állt meg az éppen arra jövő autó. Az azért elég meleg helyzet volt.

Előtte pár héttel történt Budapesten, hogy egy ugyanilyen korú gyereket halálra gázolt a busz, akkor kikerestem neki azt a híradóban, és leültettem megnézni, hogy akár így is járhatott volna.

2023. aug. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Félrenyelt egy darab almát, pedig széken ülve nyugodtan ette. Férjem nagyon szakszerűen kiütötte belőle, nem pánikolt.
2023. aug. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Igen, mindegyik 1x.

A nagyobbik lányom a kifejezett tiltásunk ellenére belelépett a forró vízzel teli kádba. Én addig az újszülött húgát etettem, az exem meg újabb kör vízért fordult.

Szerencsére csak az egyik lábfeje égett meg, nem egész testtel esett bele. Másod-harmadfokú égése lett, de szépen meggyógyult, azon részen csak pigmen hiánya van, már 13 éves.

Kisebbik lányom meg egyszer másfél évesen kirántotta magát a kezemből és villámgyorsan kifutott az amúgy forgalmas útra. Nyár volt, összeizzadt a kezünk és egész egyszerűen kicsúszott. Az volt a szerencse, hogy éppen akkor nem jött autó. De azért utána legalább egy órát zokogtam a gyereket ölelve, olyan sokkos állapotba kerültem.

A kisfiamnál ennyire nem volt durva de akkor is megijedtem, mikor a medence szélén behajolt a kis vödrével és fejjel beleesett. Párom a vízben volt, rögtön kirántotta. Semmi baja nem lett egy kis ijedtségen kívül. De azért szívbajt kaptam, mert én nem tudok úszni, félek is a víztől, ha rajtam múlna, sose menne vízközelbe :D

2023. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Jaj, a szívem összeszorul, amiket írtok :/


Nálunk lázgörcsöt kapott a kisfiam 1 évesen, de szerencsére "sima" lázgörcse volt, mire kiért a mentő, elmúlt, de már kékült a szája, sosem felejtem el...

2023. aug. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
Én a "gyerek" vagyok de ha anyám nincs ott,akkor nagyon rosszul elsülhetett volna. Majdnem öngyilkos lettem, és anyám pont akkor ért ki a konyhába.
2023. aug. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos korában komplikált lazgörcse lett, 1 órán keresztül rángatózott újra és újra lóadagnyi diazepam mellett, rohammentő vitte lélegeztetve. Előtte fúróval a lábszárcsontját megfúrva biztosítottak neki vénát (intraosszeális véna). 2 hetet feküdt intenzíven. Előbb meningococcusra gyanakodtak (élmény volt lefogni amíg lumbálpunkciót végeztek), végül "csak" vesemedencegyulladással kezelték.
2023. aug. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Belecsúszott a Dunába Bajánál a kompnál. Észrevett egy műanyagpalackot a vízben, amit ki akart szedni. Mohás volt a kő, megcsúszott és fenékre ült. Derékig volt kb. a vízben. Aztán fel akart állni és újra visszacsúszott. 2 méterre ültem tőle. A hajón lévő matróz kezében már ott volt a mentőkarika. November volt, rohantunk vele a kocsihoz hogy le tudjuk szedni róla a vizes nadrágot.

A hideg is kiver minden egyes alkalommal, ha eszembe jut.

2023. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!