Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszió...

Szülés utáni depresszió tünete lehet, baba közelségében lévő izzadás, nem alvás, akkor sem ha ő alszik?

Figyelt kérdés
Sok hasonló kérdést láttam, de egyik sem pontosan ez.
2023. szept. 2. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek inkább a hormonok
2023. szept. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mikor szültél?

Nekem ez szülés után 1 hétig volt. Hormonok miatt... izzadtam, mint egy ló és egyszerűen nem bírtam elaludni!- kórházban kérdeztem mit tehetek magamért, de végül 1 hét után a férjem régröl megmaradt egy szem melatonin kapszulájából bevettem egyet, hogy tudjak kicsit aludni.

Mint egy zombi, úgy nézek ki az akkori felvételeken. Egyszerűen nem voltam képes 1-félóráknàl többet aludni 3 óránként, mert ébren tartottak a hormonok... borzalmas volt.

2023. szept. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ugyanez van nálam is. De már lassan 3 hete tart.
2023. szept. 2. 19:50
 4/9 A kérdező kommentje:
3 hete szültem, azóta egy szemhunyásnyit sem alszom.
2023. szept. 2. 19:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Melatonin, komolyan mondom.

Nekem 1 kapszula elég volt. Besétáltok a dm-be vesztek egyet, van spray is. 1 fújás, vagy 1 kapszula elég. Nekem onnantól, hogy egyszer sikerült aludni ezzel többet nem is kellett, mert valahogy visszaállt utána a szervezetem. Csak kis löket kellett.

Anyatejben többlet meg nem választódik ki belőle, szoptatásba nem zavar be.


Kitartás! Pontosan tudom min mész át. Ez nem depresszió, nyugalom :)

2023. szept. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Biztosan alszol azert legalabb egy szemhunyasnyit, kulonben mar nem elnel :)


Na de a lenyeg, hogy elmulik, tenyleg.

Az eleje nagyon sokunknak ilyen.

2023. szept. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, eléggé kétségbe vagyok esve.

Később jobb lesz? Változni fog, alszik majd többet éjszaka?

Egyhuzamban nagyon sokat nem aludtam, lehet elszoktam tőle

Melatonin anyatejben valóban nem választodik ki?

2023. szept. 2. 21:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kiválasztódik, de elvileg ez olyasmi, amit te is termelsz meg a gyerek is. Mintha e vitamint ennél vagy ilyesmi.


Mindenkinek kell az alváshoz.

2023. szept. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan hormon (ebben a szóban kérlek ne láss démonokat), ami segít neked az elalvásban, amit te is termelsz meg mindannyian, csak szülés után ébren tartanak más hormonok (pl.beindult magas prolaktin),hogy az újszülőttet lássuk el és ne akarjunk aludni.

Anyatejben a felesleg nem fog kiválasztódni, ergo amit te adsz magadnak egyszeri alkalom 1 mg, az nálad fejt ki elsősorban hatást. Az anyatejnek normál körülmények között van melatonin tartalma, ami rendszerint este kerül az anyatejbe, mikor te is termeled, a baba is megkapja így és segít nekik este elaludni.


Na most, mit tehet a kismama? Semmi altató és egyéb szer nem jöhet szóba. Ez az egy, ami szerintem a baba veszélyeztetése nélkül segíthet (nekem segített mondom, mikor már napok óta vergődtem ébren. Először a kórházi àgyon emlékszem feküdtem, izzadtam és azon kattogtam, hogy nem vagyok álmos, de baromira az vagyok, csak nem bírok átesni a holtponton,hogy aludjak).

Kaptam amúgy egy hasfájós babát, így otthon sem aludtam/aludtunk a férjemmel. Nem hazudok 6 hétig volt közepesen sz*r a helyzet. 7 héten elkezdett egész éjszakákat átaludni a gyerek. De utána egyre könnyebb. Most fogzás miatt vagyunk családilag néha ébren :D, mint most is... 10 hónapos. De ez már sétagalopp az újszülőtt korhoz képest, amit túl kell élni, ha van segítséggel. Bárki akiben megbízol, anyukád, apukád, anyós,após, sógor, tesód stb. aki figyel addig a gyerekre míg nappal alszol 2-3 órát az nagyon jól jön most.

Baba alvását is befolyásolja sok minden. Próbáljátok éjjel sötéthez szoktatni őt, ne lámpázzatok sokat. Ti is próbáljatok sötétben, félhomályban lenni estére, az is segít visszaállítani a felborult alvást.

2023. szept. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!