Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha lenne gyerekem változna a...

Ha lenne gyerekem változna a hozzáállásom ?

Figyelt kérdés

35 éves nő vagyok. És lehet ez fura egy nőtől de nem szeretem a gyerekeket. De a férjem szeretne és mindig azt mondja hogyha lenne gyerekem azt szeretném.

Nem bírom el viselni ha egy kölyök sír, hisztizik vagy nyavajog. Soha se volt gyerek a kezemben. Azt se tudom hogy kell pelenkázni. És kétlem hogy jó anya lennék, de a párom nagyon szeretne egy babát.


2023. szept. 17. 11:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

A babákkal én sem tudtam mit kezdeni.


Mindenesetre azt tisztáznám a férjemmel, hogyha mégsem érzed azt, hogy te ezt szeretnéd csinálni, akkor legfeljebb fél év után, de lehet korábban (3 hónapos kortól vagy hasonló) átveszi tőled az elsődleges gondozó szerepet és te mehetsz vissza dolgozni.


Ha ez megnyugtat, akkor én szerettem volna gyereket, de tudtam, hogy az első pár év nem az én világom lesz. A férjem ezt elfogadta és ha akarok majd és úgy érzem, akkor a baba fél éves korától itthon marad ő gyeden (az első félévben több a csed, mint a fizud viszont apuka csak 28.000 forintot kapna, te meg nem dolgozhatsz alatta).


Viszont mióta megszületett a kislányom, azóta tényleg beindultak valami hormonok. Nem állítom, hogy igazán élvezem, hogy az egész napom abból áll, hogy emberekkel beszélgetek a gyerekről, ringatom a babát és játszom vele, de meglepő módon azért napi több órát töltök azzal, hogy csak nézem és annak örülök, amit csinál (pl. milyen arcot vág). Én se tudtam elképzelni ezt a szülés előtt, még terhesen sem. Persze ehhez hozzátartozik, hogy én iszsz szoptatok, ami miatt szerelmes leszel a saját gyerekedbe.


De az első pár hétre készülj úgy, hogy szörnyű. Nekem semmi anyai ösztönöm nem volt vagy egy hétig, rosszul is voltam meg, fáj a szoptatás.


De az max 1-2 hónap és onnantól jobb. Mindig arra gondoltam, hogy a szakdogát is kibírtam meg a vizsgaidőszakokat, az bizonyos szempontból jobb volt.

2023. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kiegészítés: ha a férjed viszont nem szeretne annyira gyereket, hogy otthon maradjon vele, akkor ne vállaljatok, mert iszonyú állapotok vannak bölcsi fronton.


Nekünk legkorábban másfél éves korban tudnak helyet biztosítani (magánban is), mert terhesen nem lehetett államiba jelentkezni, amúgy meg csak szeptembertől veszik be.


Ha azt érzed, hogy egy csapda helyzetbe kerültél és nem tudnál kilépni, akkor sokkal rosszabbul fogod megélni az egészet, mintha lenne választási lehetőséged.

2023. szept. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
37%

De a férjem szeretne és mindig azt mondja hogyha lenne gyerekem azt szeretném. - miért házasodtál össze olyan emberrel, akivel ennyire különbözően látod a világot?


Te nem szülsz - NE SZÜLJ!!! -, ő gyereket akar. Vagy teherbe ejt vagy elválik. Nincs harmadik út.

2023. szept. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Inkább miért házasodtak meg,ha nem vonzódik annyira a férjéhez,hogy gyereket akarjon tőle? Máskor házasodj szerelemből. Addig is biztos jól esik a férjednek a gondolat,hogy undorodnál a gyerekétől :D Igazi hízelgő, férficsalogató, családösszetartó gondolat, biztos sokáig lesztek még együtt :D
2023. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%
Sosem értettem, hogy miért kötelező mindenkinek elleni. Túlnépesedés van így is emberek.
2023. szept. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
30%

Engem is idegesítenek a gyerekek. A babák még kevésbé, de olyan 2-től 8-9 évesig nagyon. Sosem találtam meg velük a közös hangot.

Nem kötelező szülnöd, én sem szeretnék. A férjeddel legyél őszinte, de remélem azért úgy hàzasodtatok, hogy erről tudott és megbeszéltétek.

2023. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
20%
Szegény pasi remélem talál egy Nőt.
2023. szept. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
50%

Ez az egyik legnagyobb baromság, amivel rá akarják beszélni az embereket a gyerekre. Egyáltalán nem garantált, hogy így lesz.

Sőt, aki így érez, az inkább ne is vállaljon és ne engedjen a pressziónak

2023. szept. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!