Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek tényleg a legnagyobb...

A gyerek tényleg a legnagyobb nyűg?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki már többször is mondta nekem/nekünk, hogy ő soha nem fog gyereket vállalni, mert a gyerek a legnagyobb nyűg, amit a szülő a "nyakába vehet".. hát gyönyörű megfogalmazás, mondhatom..


Mert hogy mennyi baj van vele, egyebek.De mégis az a szeretet, amit egy gyerek ad, semmihez nem hasonlítható és nem fogható.


2023. szept. 17. 13:31
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
52%
Igen, ezt a részt meg egyáltalán nem tapasztalom: "mégis az a szeretet, amit egy gyerek ad, semmihez nem hasonlítható és nem fogható"
2023. szept. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
85%
Mindkettő igaz: tényleg nagy nyűg és tényleg nagy öröm. Mindenki döntse el, hogy neki melyik nyom többet a latban, és eszerint döntsön a gyerekvállalásról. Ez nagyon fontos.
2023. szept. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
83%
Igen, elég nagy "nyűg". Úgy írnám le, mint egy olyan állás, ahol soha nem kapsz szabadnapot, nem mehetsz szabadságra, valódi helyettesed nincs.
2023. szept. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
86%

Igen, tényleg a legnagyobb nyűg, ez tény, de ahogy írod, egyben akkora öröm, amit más talán nem is adhat meg, annak legalábbis, aki erre vágyik.


Én utaztam, van vállalkozásom, hobbim, barátaim, de egyik sem okoz akkora örömet, mint a gyerekeim - meg akkora nyűgöt sem :D

2023. szept. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
53%

Tökéletesen igaza van. A gyerek nyűg, időt, energiát, pénzt emészt fel, és az a napi 3-4 mosoly köszönőviszonyban sincs, mennyi energiát leszív az emberből.


Aztán nevelheted bármilyen jól, ha rossz társaságba keverik, lopni kezd, szökik. Egyik barátnőm, 17 évesen felcsináltatta magát, aztán elment külföldre (a gyerekét a szülei nevelik), a másiknál kamaszkorában többet láttam sírni az anyját, mint nem :(


Aki akarja, vállalja, de sokaknak fogalmuk sincs, mit vesznek a nyakukba :(

2023. szept. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
78%
Hát, nekem nem nyűg a gyerekem. Mikor éjszaka fel kell kelni hozzá, az nyűg egyedül. De ő maga nem, és a vele járó kötelezettségek sem. Vannak nehéz pillanatok, mint ahogy gyerek nélkül is vannak. Jól érzem magam vele, pedig nem vagyok egy "ősanya" típus. A férjemmel megoldjuk, hogy mindenkinek jó legyen. Az a szeretet, amit a gyermekem iránt érzek, és amit kapok tőle, nekem megéri a fáradtságot.
2023. szept. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
57%
Minden igaz az eddig felhozott szempontokból, de az emberi élet egyetlen valódi értelme mégis csak a szaporodás, utód létrehozása. És akinek van utódja, az egészen máshogy látja az egész világot.
2023. szept. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

"Igen, elég nagy "nyűg". Úgy írnám le, mint egy olyan állás, ahol soha nem kapsz szabadnapot, nem mehetsz szabadságra, valódi helyettesed nincs."


3. Oké, ez valóban igaz.

De ennek ellenére nagyon sokan vállalnak 2+, 3+ gyereket is, és élvezik a velük töltött idő nagy részét.


Az egyik ismerősöméknél is most született meg a második baba, és ők így boldogok, így teljes az életük.


Gondolj bele, ha valaki több gyereket is vállal, annál nagyobb energiát és időt vesz igénybe a dolog, és annál kevesebb szabadideje van a szülőknek, de ha annyian élvezik a gyereknevelést, biztos hogy nem lehet akkora teher.

2023. szept. 17. 14:35
 9/42 anonim ***** válasza:
78%

Akinek nincs, az hogy tud objektív véleményt írni?


Nincsenek állataim, mert nem rajongok értük, és allergiás vagyok a szőrre, mégsem mondom, hogy de szar egy kutya vagy egy macska.

2023. szept. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

9.

Azért, mert a gyerekellenesek mindig azt bizonygatják, hogy szar gyereket vállalni, és csak tönkreteszi az életedet.

Amúgy meg közel sem törvényszerű, hogy rossz társaságba keveredik.

Ez nagyban függ a személyiségétől is, meg egyébként egy 17 éves lány nem csináltatja csak úgy fel magát, ha a szülei megtanították a biológiára.


Érdekes, nekem 17 évesen még pasim sem volt, nemhogy gyerekem

2023. szept. 17. 14:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!