Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek tényleg a legnagyobb...

A gyerek tényleg a legnagyobb nyűg?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki már többször is mondta nekem/nekünk, hogy ő soha nem fog gyereket vállalni, mert a gyerek a legnagyobb nyűg, amit a szülő a "nyakába vehet".. hát gyönyörű megfogalmazás, mondhatom..


Mert hogy mennyi baj van vele, egyebek.De mégis az a szeretet, amit egy gyerek ad, semmihez nem hasonlítható és nem fogható.


2023. szept. 17. 13:31
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
79%

Van,aki felnő,van aki sosem.

Meg van a kérdező,aki valami fetisiszta,mert évek óra naponta ilyen kérdéseket tesz fel.

2023. szept. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
93%

3-as vagyok, kettő gyerekem van, szeretem őket, de tartom a véleményem.

Gyerekek nélkül nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb életem lenne, anyagilag jóval jobban élnék, valószínűleg többet utaznék (annak ellenére hogy mi gyerekekkel is utazunk), valószínűleg egészségesebb is lennék (sok stressz, méhsüllyedés, sérv...), tisztább és rendezettebb lenne az otthonom,

De valószínűleg unalmasabb is lenne nélkülük és kevesebb szeretetben lenne részem.

2023. szept. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
57%
Nekem egyáltalán nem nyűg a gyerekem.
2023. szept. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi válaszokat is.
2023. szept. 17. 15:06
 15/42 A kérdező kommentje:

"A gyerek nyűg, időt, energiát, pénzt emészt fel, és az a napi 3-4 mosoly köszönőviszonyban sincs, mennyi energiát leszív az emberből."


Itt nem csak arról a "3-4" mosolyról van szó, az inkább a babás időszakra vonatkozik, akkor még nem igazán tudja kárpótolni a nehézségeket.


Én azokra a dolgokra gondolok, amikor már nagyobb, érettebb, kinyílt neki a világ, és már rendesen tudsz vele kommunikálni, pl. megölel, nyom egy extranyálas puszit az arcodra, elmondja, hogy mennyire szeret, meg milyen szép vagy, a közös játszások, kirándulás, közös élmények, és még tudnám sorolni.


Valójában csak az a kérdés, amit sokan mondanak, hogy a csodás pillanatok mennyire tudják ellensúlyozni a rosszakat - nyilván ahol súlyos beteg, esetleg autista gyerek van, ott nem sok szép pillanat lesz az életben.

2023. szept. 17. 15:34
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

15, a babás-totyogó időszakban pont hogy többet tud "visszaadni" egy gyerek, mint később, amikor "kritikussá" válik a szeretete és sokkal többet kell adni.

Nem elég megitatni, megetetni és máris csöpögő szemekkel néz rád, hogy elolvadsz.

Nem. Első próba a dackorszak. Egy kamasz gyereket pedig egyenesen kihívás még szeretni is, nemhogy bármit "visszakapni" tőle.

2023. szept. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

16.


Akkor úgy látszik, ezt is mindenki máshogy látja, mert egyik héten egy anyuka, akinek 2 éves a gyereke, ki volt akadva hogy hát először volt a hasfájás, aztán a szeparációs szorongás, most meg a dackorszak, és éjjel is 5x-6x kel, és teljesen ki van tőle idegileg.

2023. szept. 17. 16:33
 18/42 anonim ***** válasza:
30%
Kéne a fenének gyerek. Sokkal boldogabbak a gyermektelen ismerőseim. Én egyébként is rühellem őket, idegesítenek. Számomra egy kutya, egyéb állat többet ér
2023. szept. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
95%

17, nem máshogy látja, hanem még nem tapasztalt annyit.

Egy kétéves mellől fogalma se lehet, hogy milyen egy nagyobb gyerekkel.

Ahogy neked se lehet. Ezektől a kérdésektől nem lesz nagyobb tapasztalatod.

2023. szept. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

De ha itt is szinte mindenki azt írta a válaszokban, hogy tényleg a legnagyobb nyűg a gyerek, akkor miért vállalják be többedszerre is?


Tudtommal ami szívás, szenvedéssel jár és nyűg, azt nem hogy többedszerre, de még előre sem vállalják be az emberek, nemde? 💁

2023. szept. 17. 16:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!