Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek tényleg a legnagyobb...

A gyerek tényleg a legnagyobb nyűg?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki már többször is mondta nekem/nekünk, hogy ő soha nem fog gyereket vállalni, mert a gyerek a legnagyobb nyűg, amit a szülő a "nyakába vehet".. hát gyönyörű megfogalmazás, mondhatom..


Mert hogy mennyi baj van vele, egyebek.De mégis az a szeretet, amit egy gyerek ad, semmihez nem hasonlítható és nem fogható.


2023. szept. 17. 13:31
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, már kezdtem aggódni, napok óta nem volt ilyen te fajta idióta kérdés.

De látom, nem logika órákon töltötted a kiesett időt.

Logikai bukfenc 1: a gyerektelen tapasztalat híján marha hiteles forrás.

Logikai bukfenc 2: "a gyerek a legnagyobb nyűg, amit a szülő a "nyakába vehet" - hát mivel akinek nincs gyereke, az nem szülő, szóval...😅


De hogy a kérdésedre is válaszoljak nem, nem nyűg.

Egy alkoholista partner pl. viszont az.

2023. szept. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

21.


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


Akkor ez nem idióta kérdés, ugye? :D

2023. szept. 17. 16:52
 23/42 anonim ***** válasza:
60%
#22. Igen, az.
2023. szept. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Ott is van egy olyan válasz, hogy a gyerek qva nagy nyűg meg rengeteg lemondás..

Nem tudom mi ez a gyerekellenesség mostanság

2023. szept. 17. 17:07
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
#24 Pont te ne tudnád?😅
2023. szept. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

15ös válaszodra.... Hát nálunk nem ezek jöttek, hanem az állllllandó ordítás, hiszti, balhé (és ez nem a dackorszakos időszakban, ami egyébként nálunk pont a nyugalom és béke időszaka volt)

A következetességgel úgy kitörölhetjük a sggünket, mint a huzat! Minél jobban nyílik a tudata annál elviselhetetlenebb! Nálunk 10 éves és azt is bánom, hogy én megszülettem!!

Nekünk akkor fogant meg a 2. amikor nyugi volt, naívak voltunk, azt hittük a nehezén túl vagyunk, hiszen ahogy növekszik lehet majd vele értelmesen beszélni....

2023. szept. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
85%
Én csak annyit mondok így 3 kamasszal a nyakunkba,hogy most,ebben az időszakban erősen vissza kell gondolnunk a cuki-muki babás,majd kisgyerekes időszakokra(amit amúgy akkor nehéznek gondoltunk,mert a hasfájás, fogzás, hiszti az nem vicces abban a pillanatban,ahogy a hónapokig nem alvás sem),mert időnként vagy magamat,vagy a gyereket akarom kinyírni.Közben emlékeztetnem kell magamat,hogy én is voltam kamasz,hogy nem direkt csinálja,nem direkt bunkó,és lusta, sál egy korszak,egy élettani folyamat,ami ELMÚLIK!
2023. szept. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

"Hát nálunk nem ezek jöttek, hanem az állllllandó ordítás, hiszti, balhé "


Valami gond van a gyerekkel, vagy csak ilyen a természete?

Mert ilyet nem tudok elképzelni.

2023. szept. 17. 18:23
 29/42 anonim ***** válasza:
53%

“De ha itt is szinte mindenki azt írta a válaszokban, hogy tényleg a legnagyobb nyűg a gyerek, akkor miért vállalják be többedszerre is?”


Divat hármat elleni a csok miatt és nem akar a társadalomi elvárásnak sem ellent mondani. Leszólják az egykét nevelőket.

2023. szept. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

#29

Aha, persze.

Mindenki a csokkal jön ilyenkor, még véletlenül sem "tervezték" a gyerekeket..

2023. szept. 17. 21:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!