Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek tényleg a legnagyobb...

A gyerek tényleg a legnagyobb nyűg?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki már többször is mondta nekem/nekünk, hogy ő soha nem fog gyereket vállalni, mert a gyerek a legnagyobb nyűg, amit a szülő a "nyakába vehet".. hát gyönyörű megfogalmazás, mondhatom..


Mert hogy mennyi baj van vele, egyebek.De mégis az a szeretet, amit egy gyerek ad, semmihez nem hasonlítható és nem fogható.


2023. szept. 17. 13:31
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
79%
Az, hogy a megfogalmazás mennyire gyönyörű az ízlés kérdése, de egyébként igen, a legnagyobb. Talán csak egy beteg szülőnél kisebb egy lehelletnyivel, mert ott folyamatos a romlás, a gyereknél meg normális szülő esetén inkább a fejlődés dominál
2023. szept. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
56%
Hagyjuk már ezeket a gyerekellen eseket. Akinek rendben van az élete és tényleg tartalmasabb éli, az nem foglalkozik állandóan azzal, hogy utálkozzon a gyerekeseken és bizonygassa, hogy jól döntött. Aki ezt csinálja, annak bizony problémás az élete.
2023. szept. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
74%
29 nem mindenki veszi fel a csok-ot,aki 3-at,4-et szül,ezt meg kellene értenetek,és nem folyton ezzel jönni. Nekünk 4 van,és nincs csok,se babaváró,mégis mindig ezzel jönnek.Nem is lehetne egyik sem,mert idősebbek a gyerekeink,mint a kedvezmények,de éhez kellene némi ész is,hogy felfogjátok.Az pedig,hogy egy egy nehézséget nem lehet senkivel megosztani,mert akkor jön a minek szültél,nem tudtad,te bajod, biztos a csók miatt,az undorító dolog.Ez az elleni dolog meg egyenesen undorító.Én sem mondom,hogy a gyermektelen idióta,csak ő máshogy gondolja, fordítva viszont megy ám a lenézés rendesen.Foglalkozzatok már akkor a tökéletes gyermektelen életetekkel,ha az annyira jó,és ne aláztátok a másikat folyton.
2023. szept. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
81%

"akkor miért vállalják be többedszerre is?"

Ezredszer is leírom (leírjuk neked): mert előre elképzelni se lehet, hogy mi lesz.

Egy gyerek minimum 18-20 évre "probléma". Egynél több gyereket meg NEM tudsz ekkora korkülönbséggel vállalni biológiai okokból.

Nem, az ezredik ilyen jellegű kérdésed után se fogsz te se többet tudni a gyerekvállalásról.

2023. szept. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
56%
Nem nyűg,hanem aggódás.Igen fárasztó ,pláne mikor mindkettő beteg.Éjjel nem alszunk,mert levegőt nem kapnak,köhögnek stb.De szeretjük őket,nem egy tárgy,hogy na meguntam.
2023. szept. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nem jött be az anyaság.

Gigantikus nyűg egy gyerek, és ahogy az egyik válaszoló mondja, az a 3 mosoly egyszerűen nem kárpótol és nem ad erőt semmihez.

Más meg oviba alig akarja elengedni a gyerekét és mar szüli a következőt.


Mások vagyunk, mások a prioritások és a gyerekek is mások.

Sokan vannak, akik azt mondják h ha a második gyerekük születik elsőnek, akkor megállnak egy gyereknél.


Az a legnagyobb csapda az egészben, hogy nem lehet előre tudni milyen gyereked lesz és azt se tudhatod hogyan fog rád hatni egy nehézség.

Pl. Nem tudhattam, hogy 20 hónapig nem fogok aludni, és azt se tudhattam h gerinc problémáim lesznek. Azt se tudhattam, hogy a nemalvás mellé egy iszonyú pörgős gyereket fogok kapni és nem fogom bírni a terhelést se mentálisan, se fizikailag.

Totál zsákbamacska az egész.

2023. szept. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

36.

Hát figyelj, valóban nem vagyunk egyformák, nem egyforma a tűrőképességünk, ahogyan a gyerekeink sem.


Úgyhogy ezzel nincs is semmi baj, viszont azért sajnállak, hogy téged megvisel az anyaság, de te legalább elfogadod, hogy más máshogyan él, esetleg több gyereket vállal, mert nagyon sokan vannak olyanok, akik szeretik másokra vetíteni a problémájukat.

2023. szept. 18. 12:30
 38/42 anonim ***** válasza:
80%

#37

Hát tudok olyanról, aki éjszaka főz, ha a gyerek nem tud aludni.

Én sírok 😆

De van aki 3 műszakban dolgozik 10+ évig és életben van.

Én egy hetet se bírnék.

Az életnek sok területe van, ahol bizonyos emberek erősebbek, jobb a tűrőképességük.

2023. szept. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:

38.


Igen, ezért nem értek sok olyan embert például, akiknek csak 1 gyerekük van, és nem vállalnak többet, mert úgy érzik nem megy nekik az anyaság, aztán elkezdenek azon morfondírozni, hogy jaj hát ők nem értik hogy miért kell ez többször valakinek, meg ugyan ki akarná ezt az egészet újrakezdeni..

Hagy döntse már el mindenki, hogy miként szeretne élni, cselekedni.

2023. szept. 18. 15:39
 40/42 A kérdező kommentje:

5-ös

Egyébként ugye neked nincs gyereked?

Mert persze, hogy egy gyerek rengeteg időt és energiát igényel, de csak addig, amíg kicsi, a pénz pedig nem világi katasztrófa, mert (jó esetben) csak azok vállalnak gyereket/gyerekeket, akik viszonylag jól állnak anyagilag...

Vagy nincs gyereked, és gyerekellenes vagy, vagy van, de nagyon negatívan állsz az egészhez.

2023. szept. 18. 16:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!