Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet kézenfogva sétálni...

Hogy lehet kézenfogva sétálni egy 2 évessel ?

Figyelt kérdés

Fiam 2 éves múlt nyáron, babakocsiba már fél éve nem ül bele, ha megyünk valahova, jó lenne ha lehetne vele kézenfogva menni, de egyszerűen nem tudom neki megtanítani, elmagyazázni. Ha megfogom a kezét rögtön hiszti, tépi ki a kezét a kezemből, hiába magyarázom neki szépen, hogy fogni kell anya kezét mert elütheti az autó, de süket fülekre találok. Végül aztán a kezemben cipelem őt, ha haladni akarok, de nehéz már. Gyerekeknek való pórázt nem szeretnék rá adni, nekem az egy kicsit fura. Hogyan tanítottátok meg a 2 évesetekkel hogy szépen sétáljon veletek kézenfogva ? Vagy sokat akarok ?

Köszi a tanácsokat


2023. szept. 22. 08:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy fogod a kezét. Nem engeded el, nem veszed fel, fogod a kezét és sétálni vele. Ha nem akarja, akkor nem mentek sehova. Gyorsan meg fogja tanulni.
2023. szept. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

NEM magyarázni kell, hanem fogni a kezét, akkor is, ha hisztizik. Az meg, hogy kitépi a kezét a kezedböl, szintén csak rajtad múlik, ne engedd neki - tudod, hány gyerek halt már meg úgy, hogy kitépi a kezét a szüléböl és átrohan(na) az úton????

TE VAGY a szülö, neked kell megmondani, mit lehet, mit nem.

2023. szept. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Próbálok vele mindent magyarázva megértetni először, de meg kell próbálnom hogy ,,erőszakosabb,, legyek mint ő. Persze ha kitépi a kezét, akkor nem engedem futni, akkor felveszem őt, olyan erősen fogom de mégis képes kitépni a kezét nem is értem hogyan van benne annyi erő.
2023. szept. 22. 08:22
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

NEM magyarázni kell, ekkora gyereket még nem lehet meggyözni. Vannak esetek, amikor a gyerekkel közölni kell, hogy EZ VAN!

Az meg igencsak hülyeség, hogy "nem engeded futni", mire reagálnál addigra már jópár méterre van töled, ha szerencséd van, nem egy autó alatt.

Meg nem felvenni (és vinni) kell, hanem visszafordulni, nincs séta.


Egyébként feltehetöen nem jó módszerrel fogod a kezét, a csuklóját is át kell fognod, akkor nem tudja kirántani a kezedböl.

2023. szept. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

"magyarázom neki szépen, hogy fogni kell anya kezét"

. Igen így, újra meg újra elmagyarázva.

Annyit még, hogy ahol nem indokolt fogni a kezét, ott nyugodtan engedd el egy kicsit.

2023. szept. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Városban éltünk még akkor, mikor ekkora volt a kisfiam, ráadásul egy több sávos forgalmas út mellett. És nagyon sokat sétáltunk mert anyukámék is nem messze laktak szintén abban az utcában 1 km-re, így sokszor az volt a délutáni program, hogy átsétáltunk.

Az én fiam se akarta a kezem fogni soha, ha szorítottam akkor ordított. Próbáltam magyarázni szépen, csúnyán (a csúnya az volt, hogy ha kiszalad egy autó elé, soha többet nem látjuk egymást és/vagy kórházba kerül, és mindene fájni fog). Tudom, ez gáz, de ez hatott rá többé kevésbé.

Mondjuk én elgondolkoztam ezen a "karkötős" valamin, amin a kettőnk csuklójára van téve, és így nem tud elszaladni akkor sem, ha kitépi a kezét. De végül hatott a sok magyarázás és azóta nagyon szépen sétál kézen fogva, már lassan 4 éves.

2023. szept. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Két éves, könyörgöm! Ráfogsz a csuklójára, úgy mentek, kész. Nem kell magyarázni. Itt nem hagyhatsz alternatívát. Meg kell fogni anya kezét és kész. Döntse el, hogy a piros vagy a kék pólóját veszi fel, a Marcival vagy a nyuszival alszik, de más helyzetekben fel se merüljön, hogy másként is lehet, mint te mondod. Ha az egész lényeddel ezt tükrözöd, határozott vagy, fejben előre eldöntöd, hogy nem hagysz más lehetőséget, fel sem merül, hogy mi van akkor, ha..., akkor menni fog, leveszi a kis antennával.
2023. szept. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

Látom, le lettem pontozva... gondolom, azok, akik folyton fogják a gyerek kezét, aztán nem értik, miért rohan el hosszú idő után is.

Talán egy kis mértékre lenne szükség, elég csak út mellett és zebrán fogni a kezét (illetve ha már annyira fáradt, hogy nem tud magáról). Érdekes módon, tőlem sosem szalad el a gyerekem, csak attól, aki mindig fogná a kezét.

2023. szept. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
7 voltam; mindig fogtam a kezét, sohasem rántotta ki, nem szaladt el. Eleve így szoktattam, hogy utcán mindig fogni kell anya kezét. Ha mentünk sétálni, szépen nyújtotta is.
2023. szept. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető pszichológia: jól gondolj át mindent, amit teszel, mert a gyerekek szeretik kihasználni, és nagyon könnyen megértik az összefüggéseket, amiket a saját javukra akarnak fordítani; ne kényeztesd el.

A babakocsit nem szereti, de anya ölében jó. Megfogod a kezét, ő kirántja, te mit csinálsz? Felveszed. A gyerek mit tanul meg ebből? Hogy ha nem akar kézen fogva közlekedni (ami mondjuk úgy, egy rosszul eső szabály, amit meg kell tanulni), annak nincs semmilyen negatív hatása, mert sír egyet, és úgy is az lesz, amit ő akar, anya ölében meg jobb.

Akkor mi indokolná azt, hogy megfogja a kezedet? Számára még nem logikus, nem biztonságos egyedül bóklászni, akárhányszor próbálod megértetni vele.

2023. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!