Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Minek tudható be hogy a...

Minek tudható be hogy a lányom nem hajlandó már kézenfogva sétálni csak egyedül?

Figyelt kérdés
A lányom amióta elengedtem a kezét hogy egyedül is menjen a kezemet már nem hajlandó megfogni ha meg jön egy kocsi és megfogom a kezét orditani kezd.Én ugy tudo hogy elvileg mind kettöt kéne csinálnia egyedül is meg a kezemet fogva is.Az lehetséges hogy ha ujra visszaszoki a kézen fova sétára akkor ujra nem fog egyedül menni?Régen örült ha fogtam a kezáét de most meg ha meglátja hogy fogom a kezét minden baja vanMit tegyek most ilyen helyzetbe?Láétezik hogy tul hamar engedte el a kezét?
2012. márc. 13. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idős, de nekem erősen dacolásnak tűnik. Egyedül akar csinálni mindent. Az én nagyobbik lányom volt ilyen, vele, ha veszélyesebb helyen mentünk sokszor azt csináltam, hogy nem a kezét, hanem az alkarját fogtam (nem szerette, de ha muszáj akkor muszáj) később amikor már tudott beszélni akkor megértette, hogy vannak helyek ahol vagy fogja a kezem vagy az alkarját fogom. Ő egyébként 3 éves koráig elrohangálós is volt. A hátamon felállt a szőr amikor a kicsi a babakocsiban a nagy meg bedühödött valamin és elrohant (általában olyan helyre ahová kocsival nem vagy nehezen tudtam utána menni) Erről szerencsére leszokott. Most 4.5 éves és gyönyörűen lehet vele kézen fogva menni.
2012. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az én lányom 2 éves mult és ö is elég szaladgálos föleg ha fél percig nem figyelek oda.És sajnos ha félre huzom és mondom neki hogy jön egy kicsi nem szabad menni nem akarja megérteni és akkor is csak ordit.És hát hiába faluban lakunk itt is járnak autók és megkell fognom a karját hogy félre huzzam öt de nem igazán hatja meg
2012. márc. 13. 13:47
 3/13 anonim ***** válasza:

Az enyém ezt most kezdte. 3 éves lesz májusban. Néha megfogja a kezem, máskor meg nem, sőt zsebbe dugja és lecövekel.

Nálunk most rettenetesen tombol a dackorszak (nagyon nehéz vele), úgyhogy abszolút erre fogom ezt a magatartást. Remélem hamar elmúlik. :)


Ha olyan a szituáció, hogy átkelünk az úton vagy sok ember között megyünk, akkor határozottan rászólok, hogy fogja meg a kezem, mert nézze meg, hogy milyen sokan vannak körülöttünk és jön az autó stb...Akkor azért szót fogad. De mikor ő is látja, hogy "szabad az út", akkor újra csak a zsebét választja.

2012. márc. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezek után amiket leirtatok már én se tudom másra fogni mivel amióta elengedtem a kezét hogy egyedül is menni fog hát tul hamar történt hiz még csk 2 éves de már most azt gondolja hogy azt csinálhat amit akar
2012. márc. 13. 16:50
 5/13 A kérdező kommentje:
És Kb ez a dackorszaka meddig fog tartani a egy 2 éves gyereknél?
2012. márc. 13. 17:50
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehetsz szerencsés és akkor 3 éves korára elmúlik vagy kevésbé szerencsés, mint én ahol 4 éves is elmúlt és még mindig hisztis. Csak nem az a fajta dacolás van ami 2 évesen, hanem szemtelenség, akaratosság, utcán anya után ordítva közlekedős (csak mert nem engedtem meg neki valamit).
2012. márc. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Néha ez nálunk is elödordul föleg itthon a konyhába.Itthon egy régi kájha van akonyhába ugy nevezik masina.És most pl ha ég benne a tüz és ö oda akar menni mikor tudja hogy nem lehet mert elhuzzuk onnan orditani kezd
2012. márc. 13. 20:31
 8/13 anonim ***** válasza:

figyi, a gyerekednek van saját akarata, személyisége.

nincs olyan, hogy túl korán elengedted a kezét, ugyanis nem idomítod, hanem támogatod a kis személyiségét bizonyos határokon belül.

dacos, akaratos, fogd meg a kezét mikor meg kell és kész. üvölt egy ideig majd beletörődik, hogy ez van, anya ebből nem enged.

na meg nem árt megbeszélni vele a dolgokat, hisz már érti mi az, hogy veszélyes meg kell....

2012. márc. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Teljesen normális szituáció. Megtanult járni, mostmár, hogy tudja, hogy ezt nem muszály kézenfogva, fejlődni akar, és egyedül csinálni. Elmondani nem tudja még, csak hisztizni, ha nem úgy van. Hagyd hagy menjen, fogja még fogni a kezed, mikor ez az egész már nem lesz újdonság ne félj ! Az útnál igenis fogd meg a kezét, majd megszokja, hogy azért szabályok vannak, és elmúlik a hiszti. Ne foglalkozz vele, megfogod a kezét, a túloldalon elengeded. De ha lehet, hagyd, hagy élvezze az önállóságát, hagy fejlődjön !
2012. márc. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
lenne itt még egy kis probléma.Az én lányom 2 évesen annyira akaratos hogy az már sok ha nem veszem fel akkor ordit ha 2 percre kimerek menni végezni a dolgom akkor is ordit.Meg állandoan kézbe akar lenni csak hogy az oviba ezt nem fogják tolerálni.Erröl pl hogy lehet leszoktatni hogy felkétreckedik kézbe?
2012. márc. 15. 07:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!