Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszerethetem az anyaságot,...

Megszerethetem az anyaságot, ha a hátam közepére sem hiányzik a gyerek?

Figyelt kérdés

Régen is ezt éreztem, akkor még hallgattam, hogy majd meggondolom magam, ha már felnőtt leszek, lesz párom, saját otthonunk.

Megvan mind, 26 évesen még most is ugyanazt érzem...


Nem hiányzik az, hogy feladjam a saját életemet, életünket.

Bevallom, túl önző is vagyok szerintem az anyasághoz. Nekem saját magam volt mindig az első, az, hogy nekem jó legyen. Szeretem a kényelmes életet, azt, hogy nem kell alkalmazkodnom semmihez és senkihez, hogy úgy alakítom a napjaimat, ahogy akarom.


Viszont a férjem már pár hónapja mondogatja, hogy talán mégis jó lenne nekünk egy gyerek. Baráti társaságban három is született az utóbbi fél évben, cukik és aranyosak, de egy óra bőven elég velük. Akkor is azt szoktam érezni, hogy "de jó, hogy otthon nincs ilyen".

De egyre gyakrabban szóba kerül ez itthon, félek, ez nem csak múló hóbort, kapuzárási pánik, hanem ő komolyan meggondolta magát, és gyereket akar.


2023. szept. 22. 09:25
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
71%

Ez egy nehéz kérdés, ért esetleg ezzel kapcsolatban valamilyen gyerekkori trauma?


Leírom az én utamat az anyasággal kapcsolatban:


Kb. 20 éves korom elején nagyon cukinak tartottam a gyerekeket, ha akkor teherbe estem volna, örültem is volna neki. Aztán ahogy jött az egyetem, majd első munka és kinyílt jobban a világ, az egészet toltam el magamtól, kb. akkor lehettem akörül, mint most te. Az én történetemhez hozzátartozik, hogy babakoromban örökbe fogadtak az anyukám pedig pont amiatt, hogy sokáig vártak gyerekre, nagyon toxikusan szeretett és féltően nevelt - a személyiségem pedig már gyerekkoromban ennek ellen ment. Lényeg a lényeg, alapból nem volt egy jó képem az anyaságról, első körben ugye volt egy anya aki eldobott magától (de azért esélyt adott az életre, amiért mégis csak tisztelem valahol), a másik pedig az összes traumáját belém nevelte, amiket nagyon nehezen tudtam levetkőzni valahol a kettő között pedig ott volt a sehova se tartozom, magamat se tudom megfogalmazni érzés. Így ezekkel úgy gondoltam, nekem nem kell gyerek, de nem is volt előttem jó példa az anyaságból. Aztán most májusban teherbe estem (30 évesen), és bevallom őszintén akkor nem igazán örültem neki, nagyon realista oldalról közelítettem meg az egészet és csak azt láttam, hogy mennyi szívás lesz. Kapcsoltam és elmentem pszichológushoz, de előbb kellett volna - mindenesetre most azon dolgozunk, hogy ezeket az anyaszerep okozta problémákat feloldjuk. A pici azóta már mozog érezhetően és megmagyarázhatatlan módon elkezdtem már most kötődni, érezhetően változott is a felfogásom ezzel kapcsolatban. Magára az anyaszerepre továbbra sem vágyom, viszont nagyon erős bennem a vágyakozás arra, hogy egy új életnek meg tudjak tanítani, mutatni dolgokat a világból, tudjam játszva tanítani és hasonlók. Lehet te is majd más oldalról fogod megközelíteni ezt.

2023. szept. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
56%
33 éves elmúltam, de nem hogy jönne a kedvem, még egy minimális se maradt a gyerekvállalásra
2023. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
77%
Innen nem lehet tudni hogy ez kapuzárási pánik vagy tényleg akar gyereket. Sajnos ennek válás lesz a vége,mert ha kapuzárási pánik is ő csak azt fogja érezni hogy te nem adta meg az ő vágyát. A másik beteg dolog minden mentőnél azt a rémképet látni hogy pároddal lett valami,ez beteges ragaszkodás. Nem normális ennyire függni valakinek a jelenlététől, rohadtul ne szólj még gyereket.
2023. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
65%
32 akkor minek vagy a gyerekvállalás témában?
2023. szept. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
63%

Vagy elválsz vagy tönkreteszed legalább két ember életét.


Ő meg csak azért akar gyereket, hogy legyen mivel felvágni, van egy utódom! Igaz, hogy nagy ívben szrok majd rá, nézzétek, férfi vagyok, mert tudtam gyereket csinálni.


Szánalmas, de te naiv kislány vagy, úgyis szülsz neki, aztán majd itt nyekeregsz x év múlva, jaj, milyen rossz, nem segít semmit.

2023. szept. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
67%
34, azért hogy lebeszéljen másokat is 😄😄😄
2023. szept. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
23%
34, hogy legyen mibe belekötnöd
2023. szept. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
30%

37 én kötök bele mindenbe?

Te kotsz bele az anyákba,pedig fingod sincs arról milyen az ha valakinek van gyereke.

2023. szept. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
66%

Egyáltalán nem biztos, hogy kapuzárási pánik.


Az én párom sem akart gyereket egyáltalán. Aztán velem meg igen.

54 éves volt mikor megszületett a közös kisfiunk, én 33 voltam akkor. Szereti, imádja, az élete legjobb döntésének tartja, hiába dübörög a dackorszak. Most 2 éves múlt a kis drágánk :)

Igazából még várhattok 1-2 évet, az belefér.

2023. szept. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
75%
38, hol kötöttem bele az anyákba? Egy darab anyába nem kötöttem bele azzal, hogy nekem nem jött meg a kedvem később se a gyerekvállaláshoz. Ezt meg azért írtam le, hogy lássa a kérdező, hogy nem 100%, hogy valaha is igazán vágyni fog rá, mert ilyen is van.
2023. szept. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!