Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégegy baba, szerintetek?

Mégegy baba, szerintetek?

Figyelt kérdés

Felesegem szeretne újra terhes lenni. Én még várnék a második gyerekkel.

Van egy 2.5 éves fiunk.

Építkezünk, sok a kiadás, én várnék.

Az ő érvei hogy eleve kis korkülönbségben gondolkoztunk, és legjobb esetben is jövő őszről beszélünk, mire szulne, és hogy nem fiatalodik, ő lesz terhes, ő fog éjszakázni, szoptatni, neki kell összehangolni egy 5 évest egy újszülöttel, majd egy 10 éves kiskamaszt egy ovissal, és így tovább. Ami az egyiket már érdekli a másikat nem köti le, ilyesmik. 3 év különbséggel ezt jobban tartja, én is.

Én reggeltől estig dolgozom, ha itthon vagyok, kiveszem a részem, de egész nap ő van vele/velük, és éjjel is ő kel hozzá, ez tény.

Szerintetek?

37 éves most a feleségem, én 34.

(Nyilván mi fogjuk eldönteni de érdekel mások véleménye)


2023. okt. 1. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem abban igaza van, hogy ha ő van többet velük, akkor lehetne úgy, hogy neki könnyebb legyen. A kisebb korkülönbségnek megvannak az előnyei, pl a programok összehangolása,bár fizikailag és mentálisan eleinte megterhelőbb. Az sem elhanyagolható, hogy 37 éves. Már nem tudom, hogy hova várjon. Ha anyagilag oké, meg tudjátok építkezés mellett is oldani, akkor nem értem a problémát. Főleg, ha amúgy nem zárkózol el a másodiktól. Ez soktényezős, de ne csak a saját kényelmed alapján mondd azt, hogy nem.

Nálunk majdnem 5 lesz a nagyfiú, mire megszületik az öcsi. Egyrészt jó, mert önállóbb, tárgyalókészebb, a dackorszak nehezén túl leszünk, nagyon várja már. Másrészt nem fognak úgy összenőni, mintha kisebb korkülönbség lenne, nem lesznek izgalmasak ugyanazok, nehéz lesz koordinálni. Ha akarunk netán harmadikat, ott maximum 3 év lesz a korkülönbség, hogy ne fussak ebbe megint bele, ne kelljen megint 1-2 évre munkát keresnem, ahonnan így is, úgy is kiutálnak, stb. Ja, és igen.. Még 40 alatt szeretném. Ahhoz meg így kell. Mármint, semmi baj azzal, ha valaki 40 felett szül, de sajnos egyre nehezebben sikerül már.

2023. okt. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel van egy gyermeketek gondolom már nem kell mindent is megvenni a másodiknak..De abba igazad van neked,hogy építkezésbe vagytok sok penzt stbstb de ha megszületik a baba akkor is sok pénz lesz..vagy ha később jön akkor is.

Viszont a 37 év az már nem 20 ígyis olyan nehezen jönnek össze a babák kitudja hogy sikerül e "rögtön"

Én nem várnék,miis folyamatos házfelújìtásba vagyunk és van 2.5éves és,4hónapos gyermekeink

2023. okt. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én igazat adok a feleségednek. Mi is megbeszéltük a férjemmel, hogy ha betölti a gyerek a kettőt, akkor próbálkozunk. Én is 37 voltam akkor, a férjem 33. Mondtam neki én is, hogy 38 felett már nem akarok szülni (de így is 39 leszek, mire szülök) és már nagyon későinek érzem. Nekünk sajnos egy évet kellett várni, hogy megfoganjon. A lányom 3.5 lesz, mire meglesz a testvére.
2023. okt. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Én megértem a feleséged.

Egyrészt 37... (én ennyi idősen már nem is gondolkodnék gyereken)

Másrészt valoban ő lesz velük, ő érzi mit bír

Harmadrészt valóban szerintem is jobb a kis korkülönbség (nálunk 2.5 van a gyerekek közt, tökéletes. Tesóm és köztem 5év, ez rengeteg).

Negyedrészt a nagyról gondolom sokminden megvan még, nem kell 0ról kezdeni a bevásárlást.


Mi is ugy vágtunk bele a 2.ba, hogy épp házat vettünk, felújítottunk, a gatyánk ráment. De sosem nélkülözött egyik sem.

2023. okt. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bárhányadik gyerek akkor jöjjön, amikor 1. mindketten akarjátok, 2. megfelelőek a körülmények. Ebben a sorrendben.
2023. okt. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

#5-el egyetértenék, ha nem egy 37 éves nőről lenne szó.


Én nem is a korkülönbség, hazfelújítás egyebeket nézném, hanem a kort.

Ha egy év alatt összejön a terhesség, akkor is 39 lesz, mire megszületik.

Ha vártok, akár ez húzódhat 42-43 éves koráig is.

Fiatal még a feleséged, 60 éves koráig is fiatal lesz, de sajnos a gyerekvállalás szempontjából minél előbb kellene a tesó.

40 felett már a genetikai rendellenességek esélye is megnő, lehet 3x meg kell szakítani a terhességet, mire jön egy egészséges magzat.

Én ezen gondolkoznék, ha már az elhatározás megvan, hogy szeretnétek második gyereket.

2023. okt. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Feleségednek adok igazat. Ha most beválajátok az újabb gyereket még akkor oké ,de 40+ felett már nem válalnék.

Én mire a legkisebb gyerekem felnő 52 éves leszek.

2023. okt. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is logikus lenne bevállalni. Minnél tovább vártok annál nehezebb lesz.

37 évesen már elég idős arra hogy éveket várjon. Ígyse olyan termékeny már, a türelme is nagyon fogyhat ahogy örgszik, a teste nehezebben regenerálódik, stb... plusz ha "csak" 38-39 lenne mert egyből összejönne a baba akkoris mire az 18 lesz (egy 18 éves közel sem önálló) ő már 56-57 lenne. Minnél tovább húzzátok annál esélesebb hogy a gyerek marad szarban mert nem fogja tudni eltartani magát mire meghaltok.

Amúgy nem muszáj mindenből újat venni, elég olcsón fellehet nevelni egy babát.

2023. okt. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Feleségednek van igaza. Annyi érv van a várakozás ellen, hogy az a kis csenevész "épp felújítunk", pont eltörpül mellette.

Más kérdés, ha te egyáltalán nem akarsz még egy gyereket és csak kifogás az időhúzás, de feltételezem, hogy nem erről van szó.

2023. okt. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szeretnék mégegy gyereket és igazából minden meg is van az elsőtől, babakocsi, pelenkázó, millió ruha de mégsem érzem, hogy itt lenne az ideje, de talán igazatok van. Köszönöm a normális válaszokat mindenkinek, ritka az ilyen itt.
2023. okt. 1. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!