Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Első próbálkozós hónapban is...

Első próbálkozós hónapban is érdemes már ovulációs tesztet használni?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első próbálkozós hónapunk, érdemes már most ovulációs tesztet használni, vagy először spontán, naptár alapján próbálkozzunk?


Ovuláció előtti mely napokra érdemes együttlétet "tervezni"?

Azt olvastam 2 naponta érdemes együtt lenni a termékeny napokban, hogy magasabb legyen a spermiumszám.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2020. okt. 13. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En azt mondom ne tesztelgess. Legyetek együtt amikor megkívánjátok egymást. Mivel még nem hónapok óta próbálkoztok, ne stresszelj.
2020. okt. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyéni elethelyzettol függ. Van, aki tervezve vállal gyereket, ott van értelme használni, illetve ha idősebb párról van szó. Ha nem hajt titeket semmi, akkor csináljatok nyugodtan spontánul
2020. okt. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, ha fiatalok vagytok, szabályos a ciklusod és nem szökőévben egyszer vagytok együtt. Felesleges stresszforrás, a ciklus közepén legyetek együtt kétnaponta (28 napos ciklusnál a 9-10. naptól a 18. napig), azzal nagyot nem tévedhettek.


Ha nagyon nem akar jönni hónapok múlva, akkor elgondolkoznék rajta mielőtt orvoshoz fordulunk.

2020. okt. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is felesleges, mi úgy kezdtük, hogy csak nem védekeztünk, ahogy kedvünk volt úgy bújtunk össze. Jó időszak volt ;)

Az elején arra sem figyeltünk, hogy ne minden nap. Ha kedvünk volt naponta, ha nem akkor 2-3 naponta.

Az más kérdés hogy nálam gond volt, így fél év után orvoshoz fordultunk, de az elején szerintem még csak ennyivel se romboljátok a romantikát, élvezetet.

2020. okt. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Nem... Meg kesobb sem hasznaltam volna, max 3 4 honap utan...
2020. okt. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Jaj, dehogyis! Meg ne öld ezzel a próbálkozás első heteit-hónapjait! Ráadásul lehet, hogy nem is lesz sok idő.

Ne így állj hozzá!


Ez így nagyon mesterkélt, csak stresszt szül. Nem babát!!

2020. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha akarod, próbáld ki, de az elején egyáltalán nem fontos. Alapvetően rendszeresen kell együtt lenni és akkor felesleges az ovulációs teszt. Ezt nem lehet sajnos megmondani, milyen gyakran "kell" együtt lenni. Valaki azt mondja, kétnaponta, hogy "regenerálódjanak" a spermiumok. De olvasni olyan véleményeket jis, miszerint ez hülység, hiszen a spermiumok olyan 3 hónapig érnek. Őszintén megmondom, én nem vagyok orvos, és kifejezetten orvos vélemnyét sem hallottam, így nem tudom, mi az igazság. De azt tudom, hogy mindenhogyan estek már teherbe nők: úgy is, ha 2 naponta voltak együtt, úgy is, ha naponta, vagy naponta többször, meg úgy is, ha abban a ciklusban csak egyszer. Tehát nem hiszem, hogy van erre valami univerzális megoldás. Amúgy persze legnagyobb esély a siekrre ovuláció előtt 1-2 nappal, ill. az ovuláció napján van.
2020. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
11%
Még annak is felesleges, akik jóideje próbálkoznak. Ha baj van, egy év várakozás után egy alapos kivizsgálás úgyis kimutatja, felesleges ilyen korán rágörcsölni. Legyetek együtt amikor szeretnétek, ne a gyerekért szexeljetek, az olyan szánalmas :/
2020. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!