Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek csak egy gyereke van...

Akinek csak egy gyereke van miért döntött így, megbánta később?

Figyelt kérdés

Tőletek is szokták kérdezgetni mikor lesz másik? Hogyan reagáltok erre?

Nekem nagyon problémás volt a terhesség, szülés. Kisfiam mindig több emberes gyerek volt, 3 évig egy éjszakát nem aludt végig. Most 7 éves már, de egyáltalán nem akarok másikat, viszont valamennyire bánt, hogy nem lesz testvére, de szerencsére ő sose mondta még, hogy szeretne. Nagyon nem szeretem mikor ezt kérdezik, hogy lesz e másik, felhúzom magam ezen, nekünk kell felnevelni nem másnak, sőt van aki nem csak kérdezi hanem még mondja is a véleményét, hogy de kell a testvér stb.



#Gyerekvàllalàs, gyereknevelés, gyerek, egyke,
2023. okt. 21. 10:43
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Épp ezaz, hogy miért kell magyarázkodnom ezért másnak. Ez kb ugyanaz, hogy nincs jogsim. Azt is már nem tudom hányan megkérdezték miért nem csinálom meg. Mintha ingyen osztogatnák. Meg amúgy se hiányzik nekem, hogy legyen, akkor ez mást miért zavar?
2023. okt. 30. 10:30
 22/25 anonim ***** válasza:
78%

De tényleg konkrétan kikényszerítik az emberből a magyarázkodást.

De miért... De miért.. De miért..

És tényleg, idegenek is.

A kérdéssel nincs bajom, nem egy bunkó kérdés alapból, de ha válaszolok és azt nem fogadják el, hanem elvárják h magyarázkodjak.. és persze bármit mondok, árra van egy válasz h én miért is gondolom ezt rosszul.

Legközelebb kipróbálom, ha idegen kérdezi, hogy próbálkozunk de nem jön, lehet h meddő vagyok. Hátha elmegy a kedve a témától 🥴🙄😆

2023. okt. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi is megállunk egynély egyelőre nem annyira kérdezgetik, de szerintem lassan fogják.


Ha fogják, akkor el fogom mondani, hogy van aki azért nem vállal, mert elvetélt 2-3x, van aki azért mert anyagilag kérdéses helyzetben vannak, van akinek más lelki nehézség miatt nincs vágya erre, van akinek kiműtik a méhét... stb. És felvilágosítom, hogy ilyet csakúgy direktbe nem kérdezünk senkitől ...


Én már rég elterveztem, hogy így fogok reagálni, senkinek semmi köze... bezzeg a több gyerekeseknek nem szegezik neki a kérdést: "minek vállaltál még gyereket??"

2023. nov. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
83%
Két gyereket terveztünk, egy pokoli terhesség, horrorba illő szülés, memóriakiesésekkel (kimerültség) járó első 2 év után summáztuk, hogy nincs az az isten vagy pénz, amiért újra végigcsinálnánk. A gyerek lesz szíves valahogy így is felnőni, mi meg 8 év távlatából kb mostanra kezdünk újra emberi lényekre hasonlítani 😅
2023. nov. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
100%
Nagyon szerettük volna, hogy ketten legyenek. Végül egy vetéléssel indult, aztán volt egy borzasztó terhességem, egy traumatikus császáros szüléssel..majd kiderült, hogy elég keményen allergiás a tejre pedig sose számítottam allergiára a gyerekeimnél. Majd most úgy döntöttünk legyen még is, erre ez is macerásan indult, lehet cukros is lettem szóval le álltunk és marad egyke, lelkileg nem tudnám újra csinálni se a szar terhességet, se ezt az allergiás időszakot, mire mindent bevezet az ember és rájön melyiktől kerülhet kórházba a gyereke…brutális
jan. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!