Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek csak egy gyereke van...

Akinek csak egy gyereke van miért döntött így, megbánta később?

Figyelt kérdés

Tőletek is szokták kérdezgetni mikor lesz másik? Hogyan reagáltok erre?

Nekem nagyon problémás volt a terhesség, szülés. Kisfiam mindig több emberes gyerek volt, 3 évig egy éjszakát nem aludt végig. Most 7 éves már, de egyáltalán nem akarok másikat, viszont valamennyire bánt, hogy nem lesz testvére, de szerencsére ő sose mondta még, hogy szeretne. Nagyon nem szeretem mikor ezt kérdezik, hogy lesz e másik, felhúzom magam ezen, nekünk kell felnevelni nem másnak, sőt van aki nem csak kérdezi hanem még mondja is a véleményét, hogy de kell a testvér stb.



#Gyerekvàllalàs, gyereknevelés, gyerek, egyke,
2023. okt. 21. 10:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
77%

#10

Köszönöm, hogy kimondtad.

Ez jár a fejemben 21 hónapja, hogy miért szivatja magát sok ember azzal, hogy egynél több gyereket vállal.

2023. okt. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Mert ezt várják el..Most a 7 évessel már tanulni is kell, napi 8 órát dolgozok és ott a háztartás stb. Én meg is őrülnék ha még mellette ott lenne egy csecsemő vagy épp egy óvodás meg még egy csecsemő. Így is sok néha az egy is, dehát nem vagyunk egyformák.
2023. okt. 29. 13:30
 13/25 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy akarok. Teljes az életem egy gyermekkel. Jut időm mindenre, rá is bőven.
2023. okt. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
De ti ehhez mit szóltok ha kérdezgetik mikor lesz másik? Én már minden héten 1-2x kapom a kérdést még idegenektől is pl a boltba.
2023. okt. 30. 09:27
 15/25 anonim ***** válasza:
85%
Olyan határozottan de kedvesen, nem idegesen válaszolok, hogy felfogjàk. Nem magyarázkodni próbálok, amiből az látszik hogy kényes a téma nekem , és igy elhiszik.minden ismerős egyszer tette fel a kérdést, így egy ideje nincs ilyen már. Legutóbbi a főnököm kérdezte.
2023. okt. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem lesz. Egy gyerekhez értek, így teljes az életünk, nem is vágyok többre. Mi is egykék voltunk, nem látom problémànak hogy ő is az.
2023. okt. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha ideges leszel a kérdéstől akkor élvezik nézni hogy felhúznak:) kolléganőm is úgy válaszolt erre hogy öröm volt hallgatni ahogy tiltakozik, nála állandóan előjött a kérdés
2023. okt. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
De hogyne húznám fel magam, főleg ha egy idegen kérdezi, mintha 2 Ft lenne egy gyerek felnevelése. Meg anyósom is minden alkalommal ha találkozunk megkérdezi, sőt nem is tőlem hanem a kisfiamtól! Hogy mikor lesz már kistesód? És ezt úgy kérdezi, hogy havi 1x foglalkozik vele 1-2 órát max. Na most megint felhúztam magam.
2023. okt. 30. 09:42
 19/25 anonim ***** válasza:
78%

Ne magyarázkodj!

Csak közöld velük ti csak 1 gyereket terveztetek és ezt teljesítettétek is.

Ezért is lett 78 m2-es 2 szobás a ház nálunk is. A rokonok közel vannak, így nem szükséges vendégszoba, mint a szomszédnak akiknél a szülei ~500 km-re egy másik országban laknak. Szóval aki nagyon itt akar aludni, az megkapja a nappaliban a kanapét.

Meg végülis olcsóbb is lett a ház kb 4,5 millióval, az akkori árakkal számolva. Ezt igazából el vitte a háború és covid miatti áremelkedések, így nem lett kész az udvar :(

2023. okt. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy gyerekre rendezkedtünk be, nem volt tervben tesó, aztán védekezés mellett valahogy mégis csak összejött. Azt már megbeszéltük nagyon rég, hogy ha becsúszna a tesó, akkor nem kérdés, hogy marad a családban (nem vetetjük el), mert anyagilag is megengedhetjük, és nem tudnánk azzal a tudattal élni, hogy mi lett volna ha...A nagy 6 éves, iszonyat boldog, hogy kistestvére fog születni, egy gondoskodó, atyáskodó testvért látok benne már most, így hogy nagyobb lesz köztük a korkülönbség és nem csak 1-2 év. Most már azt mondom, hogy így alakultak a dolgok, hogy örömmel várjuk, és így leszünk mi kerekek négyesben, nem mondom, hogy nem ijedtem meg, főleg, hogy az első gyerekünkre maximális figyelmet és foglalkozás időt fordítunk, hogy hogyan fog ez menni 2 gyerekkel, és hogy két felé kell foglalkozni/figyelni majd, és hogy mindenkinek jó legyen majd...de látom a nagyon a lelkesedést, és az óvodában is úgy fogalmazott az óvodapedagógusa, hogy teljesült a vágya neki, hogy örülök, hogy nem vettük el tőle azt, hogy legyen egy testvére, és hogy vállalunk még egy gyereket.

Úgy érzem, hogy sokkal lazábban fogjuk majd venni a dolgokat mi is, hogy nem kezdő első gyerekes szülők vagyunk, nem fogunk annyi mindenen aggódni, stresszelni, tudjuk, hogy mi vár ránk, főleg, hogy a kisfiúnk nem aludt, iszonyat hasfájós volt 3 hónapos koráig, 2,5 éves koráig nem volt átaludt éjszakám, így úgy gondolom, hogy ennél csak jobb lehet :D

2023. okt. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!