Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek illik szólni...

Szerintetek illik szólni albérlet esetén a lakás tulajnak, hogy gyereket tervezünk a közeljövőben?

Figyelt kérdés

Már jó néhány éve itt élünk, semmi gondunk. Viszont amikor beköltöztünk még abszolút nem gondolkodtunk a gyerekvállalásban. Azóta ez kicsit változott, de nem tudom mi a “protokoll” ilyen helyzetben? Van köze a tulajnak ilyen személyes dologhoz vagy elég csak bejelenteni, amikor már jön a baba?

Nem, nem akarunk lakáshitelt, sem szülőkhöz költözni. Mielőtt valaki ezzel jönne. :) köszönöm a válaszokat!



2023. okt. 31. 06:37
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
81%
#20 Persze, de egy kicsit rosszindulatúbb tulaj már ezután is simán kirakhatja őket, mondván nem várja meg, amíg esetleg lebabáznak, mert tudja jól, hogy akkor már nem fogja tudni. Nyilván én nem ismerem a tulajt, meg lehet hogy én vagyok paranoiás, de én biztos hogy el se hintenék ilyesmit, amíg még csak elméleti szinten van a mi fejünkben is. Tök felesleges.
2023. okt. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
8%
Ha jófej vagy, megkérdezheted, de nincs ilyen kötelezettséged. Sőt ha terhes vagy, esetleg gyermeked születik, nem kell hozzá a bérbeadó engedélye, hogy maradjatok, ugyanazokkal a feltételekkel mondhatja fel, mint gyerek nélkül. Nem hivatkozhat arra hogy a szerződésben mi van, ugyanis törvényileg kivételnek számít a bérlő kiskorú gyermeke, és szerződésbe törvénytelen dolog nem foglalható.
2023. okt. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
22, de ettől még nyilván nem mindegy, mit szól hozzá a tulaj, mármint értelmes ember szeret tervezni. Jó tudni, kell-e másik albérlet majd, és ennek függvényében gondolkodni a gyerekvállalásban, mert tisztában kell lenni azzal, hogy sokan nem szeretik a gyerekes családokat, nem biztos, hogy a kérdező meg a párja talál kiadó lakást annyit pénzért, amennyit rá tudnának szánni.
2023. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem is kell hozzá rosszindulatú tulaj, ha megvan a gyerek, és egyszer csak elkezdenek akadozva fizetni, vagy nem fizetni, sokkal nehezebb kitenni őket. Én se engedném hogy gyakorlatilag ingyen lakjanak a lakásomban, mert a törvény őket védi.
2023. okt. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
44%

Megkérdezném előre, hogy ha úgy alakulna, maradhatnánk-e, vagy keressünk már most másik albérletet.

Szerintem senkinek sem kell családtervezésnél a plusz stressz, hogy vajon mit szól a tulaj, ha bejelentik a terhességet.

Sokkal megnyugtatóbb úgy próbálkozni, hogy olyan lakásban éltek, ahol maradhattok is gyerek esetén. Ha ez a mostani, mert a tulaj pozitívan áll hozzá, az tök jó. Ha nem, akkor meg lehet úgy keresni másikat, ahol eleve rákérdeztek.

2023. okt. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
44%
23: ez nem kérdés, a pár szempontjából ez fontos, pusztán azért írtam a 22-es kommentemet, mert kezdünk átesni a ló másik oldalára, itt a többi kommentben is egyfajta kegynek írja le mindenki hogy a tulaj megengedi(!) a gyerekvállalást. Nem, nincs köze a hálószobai tevékenységhez a bérbeadnak. Egy fiatal házaspár esetén semmi váratlan nincs abban ha gyereket vállalnak. Ha jön a gyerek, a bérbeadó azt tudomásul veszi és ennyi. Ha a tulajnak nem tetszik, akkor törvényes keretek között mondhatja fel a szerződést. Ez jogában áll, persze.
2023. okt. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

#26

Szerintem mások sem állítanak mást, mint te. Nem a gyerekvállaláshoz kell a tulaj engedélye, hanem le kell tisztázni, ha lesz gyerek, maradhatnak-e.

Joga van a tulajnak eldönteni, kiadja-e a lakást olyanoknak, akiknek gyereke van. Az meg, hogy beköltözik egy pár, nem jelenti azt automatikusan, hogy gyereket vállalnak.

Mi laktunk olyan albérletben, ahol a tulaj megmondta, gyerekeseknek nem adja ki. Mi pedig nem szándékoztunk gyereket vállalni oda, így nekünk nyugodt szívvel kiadta.

2023. okt. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
48%

27: de, itt elkezdték pedzegetni hogy hány főre szól a szerződés és hasonló, és erre írtam, hogy a tulaj ha a feje tetejére áll sem tilthatja meg, hogy törvényes keretek között szüljön valaki, vagy akár az előző házasságából származó kiskorú gyereket beköltöztesse. Józsit, a havert természetesen nem, de gyereket igen. Ha a bérlőnek pl két évre szóló határozott idejű szerződése van januári kezdettel, és lebabázik nyáron, akkor bizony másfél évet még ott maradnak a bérlők, akkor is ha nem tetszik a tulajnak.


De egy évek óta normálisnak élő, tisztességesen fizető házaspár és egy nem túl korlátolt bérbeadó esetén nem lesz gond.

2023. okt. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
86%

Én a fent említett okok miatt (sem) adtam ki soha a lakásomat gyerekeseknek. De ezt a hirdetésben is kikötöttem, illetve az én szerződésemben szerepel is, hogy kik lakhatnak életvitelszerűen a lakásban. A házibulik meg egyebek nem zavarnak, amíg nincs leamortizálva a lakás.


Ha szólna a bérlő, hogy gyerekük lesz akkor nyilván nem bontanám fel azonnal a szerződést, de fél éven belül biztosan költözniük kellene.


De fordított esetben én is szólnék előre, mert én szeretek minden eshetőségre felkészülni.

2023. okt. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a korrekt választ! Igazán építő és elgondolkodtató volt mindegyik.
2023. nov. 1. 08:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!