Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok úgy gyereket egy...

Vállalnátok úgy gyereket egy szobás lakásba hogy nem is terveznék nagyobb lakásba költözni?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt vásároltam egy lakást (34 négyzetméter) hitelmentesen.Beleöltem nem kevés pénzt az átalakításra és berendezésre.Közben megismerkedtem a barátnőmmel,és szeretnénk mindketten gyereket.Van egy nagyon pici előszoba ,egy kicsi fürdő és egy nagyobb szoba-konya.A tervem,hogy két éves korára csináltatnék a szoba közepére egy ilyen elhúzós "harmonikás" megoldást.Két elég pici szoba lenne.Majd ha kirepülne felnőtt korára vissza lehetne csinálni.
2023. okt. 31. 07:54
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Most még azt gondolod, hogy nem akarsz elköltözni, de ha megszületne a gyerek, és nem lenne senkinek se tere elvonulni (egy harmonikaajtós megoldás sem az), akkor átértékelnéd az egészet. Egy gyerek érkezése baromi nagy stresszt von maga után, és a legrosszabbat tudja kihozni az emberből (kialvatlanság, sírás, folyamatos éjjel-nappali jelenlét, készenlét, tehetetlenség érzése). Ha ezt még tetézi az abból adódó feszültség, hogy ott lihegtek egymás nyakában... és egyszer a gyerek is meg fog nőni. Majd hallgathatja, ahogy ti szexeltek a szomszédban? Mert az a harmonikaajtó nem fog semmit szigetelni. Egy pajtását nem tudja áthívni majd játszani, kamaszkorában meg nem lesz hol tanulni, elcsendesedni, vagy akár telefonon beszélni a barátokkal, mert ti mindent hallotok. Mondjuk nyakamat tenném rá, hogy a gyerek kamaszkorára nem lennétek már együtt. Gondoljátok át ezt jobban.
2023. okt. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ekkoraba nem. 50 m2, 2 szoba a lakasunk, ez sem nagy, de egy gyerekkel meg kenyelmes. Azert nappali+2 szoba igy is jobb lenne, de tervben van kesobb, evek mulva a koltozes. Laktam 37-es lakasban a ferjemmel meg gyerek elott, de kettonknek sem volt kenyelmes.
2023. okt. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
93%

Éltem ekkora lakásban a férjemmel és kizárt, hogy ide babát vinnék. Semmi lehetőség elvonulásra, nem tudnátok pihenni a gyerektől, ő pedig tőletek nem. Nektek csendben kell lenni, amíg ő alszik. Nem tudtok megfőzni egy kávét sem, nemhogy egy edédet.

Tudom, hogy sokat spóroltál rá és sok pénzt beleöltél, de ez mégiscsak egy tárgy, aminél vannak sokkal fontosabb dolgok is, például a kényelem a következő 20 évre.


Esetleg add ki, a pénzt kicsit kiegészítitek (ha kell) és béreltek egy nagyobbat. Ha felnő a gyerek, akkor pedig visszaköltöztök.

2023. okt. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
95%

🤦


Nézd reálisan, az a gyerek cseperedik,kiskamasz majd nagy kamasz is lesz, aki qrvára nem a szüleit akarja majd hallgatni a függöny mögött ahogy csattognak esténként meg finganak..

Nektek is neki is kell a normális külön szoba, tér, a cuccairól nem is beszélve.


34m² albérletben kezdtünk fiatal 20 éveinkben. Nekünk kettőnknek kevés volt, nemhogy egy gyerekkel még

2023. okt. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Max a gyermek 1-2 éves koráig megoldható áldozatokkal. De utána már nem. Most komolyan házas életét a gyereked szájában akarod élni? Ha ragaszkodsz a lakáshoz ad ki albérletbe, ti meg költözetek nagyobb albérletbe, ha már megszületik.
2023. okt. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Ez az albérletes dolog jó ötletnek hangzik. 👍
2023. okt. 31. 09:57
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a babával, kisgyerekkel rengeteg extra cucc jár. Ilyen kicsi helyen azon fogjátok eszrevenni magatokat, hogy lépni sem lehet a holmiktól. Nem a külön szoba a lényeg a gyereknek, az kb iskolás koráig nem igazán lényeges, a kicsi úgyis mindig ott akar lenni, ahol ti. De a holmiknak, rengeteg ruhának, játékoknak, etetőszéknek, kiságynak stb stb hely kell, es akkor arrol meg nem is beszéltünk, hogy a baba ha már kúszik, helyet igényel jatékra, felfedezésre, hát még ha nagyobb lesz. Mi 51 negyzetmeteren lakunk gyerekkel, 2 szoba, így is probléma a tárolás. Iskolás koráig kihúzzuk itt, akkorra nagyobba megyünk, mert a sulival meg tényleg rengeteg extra cucc jön, asztal-szék, könyvek.
2023. okt. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

43 nm a lakásunk és mivel a férjem home officeban dolgozik a covid óta amivel nem számoltunk, így a gyerekszobának szánt szoba az ő irodája lett. Előttünk egy két gyerekes pár lakott itt, de nem tudjuk hogyan fértek el. Emeletes ágy volt a pici szobában de ezen túl is szűkös. A 3. Gyerek születése miatt váltottak családi házra.

Mi így hárman egy picivel szűkösen de elférünk. Ennél kisebb szerintem már nem egészséges.

Most a babaágy a nappali/hálóban van. A tervek szerint majd a bölcsi alatt a férjem irodája átköltözik a nappaliba, a gyerek pedig megkapja a kicsi szobát.

De így is sok a kérdőjel.

Én próbálnék nagyobbra váltani.

2023. okt. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom anyagilag hogyan álltok, de ha ezt kiadjátok és vesztek egy kicsit nagyobbat (1,5-2 szobásat)? A bérleti díj fedezné a hitel egy részét, mire a gyerek felnő és kirepülne lesz 2 tehermentes házatok. Akár a gyerek is megkaphatja, vagy marad passzív jövedelemnek.
2023. okt. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Kiadnám és kivennék egy nagyobb lakást.

Mi 50 negyzetmeteren (amerikai konyhás nappali +1 háló) kezdtük, a kislanyunk másfél éves koráig elég volt, mi ekkor egyébként már kiköltöztünk a nappaliba, ami azért hosszú távon nem egy idealis helyzet. Nyilván lehet mindenfele körülmények között is gyereket nevelni, de szerintem ha van már egy ingatlanba fektetett tőke, akkor azt miért ne lehet úgy használni, hogy ti komfortosabban éljetek belőle.

2023. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!