Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az normális, ha én csak a...

Az normális, ha én csak a rosszat látom a gyerekvállalásban, és ezért nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Mert ha belegondolunk így az egészbe: a terhesség egy csomó rosszulléttel, kellemetlenséggel jár, van, aki végighányja, és kiszáradás miatt kórházba kerül.

A szülés kimondhatatlanul fáj, és nem lehet tudni, hogy mondjuk a 25 óra vajúdásnak nem-e császármetszés lesz a vége, az is egy nagy csalódás.


A kisbabák állandóan ordítanak akár a hasfájás, akár más miatt, telibebukják, összekakilják magukat, és 0-24-es készenlétet igényelnek.


A kisgyerekek a dackorszak alatt mindenért hisztiznek, szófogadatlanok, nyűgösek, 500x kell elmondani mindent, de még akkor sem ér a szó, ha valamire nemet mond nekik a szülő, azonnal ordítanak. A szülők (legfőképpen az anyuka) ettől teljesen befásulnak, becsavarodnak.


Amikor a gyerek óvodába megy, azon aggódik a szülő, hogy vajon sikerül-e neki beilleszkedni, hányszor fog reggelente sírni, hogy nem akar menni, megeszi-e majd az ételt, stb.


Ugyanez a helyzet az iskolával is. Először azon tétovázni, hogy melyik iskolába írassa a szülő, ne olyanba, ami tele van bunkó tanárokkal és beképzelt gyerekekkel. Ha esetleg új osztálytársai lesznek, muszáj beilleszkedni, barátkozni, mert ezek sem mennek mindenkinek, és sajnos van, akit kiközösítenek, ami borzasztó érzés a szülőnek.

Aztán később, amikor már meg kell vele szerettetni a tanulást, és tanulhat vele a szülő, megint csak a stressz, aggódás kezdődik, hogy vajon akar-e majd tanulni, hogyan fog teljesíteni, (milyen jegyei lesznek) mennyire lesz lusta, fogja-e vinni valamire az életben.


Ha meg esetleg a gyerek nem akar tanulni, és emiatt rossz jegyei lesznek, az is a szülő gondja lesz, mert ha nagyon leromlik mindenből, gyengébb iskolába kell, hogy átírassa a szülő (tudom magamról, én is nagyon lusta voltam, és nem szerettem tanulni, ezért anyám mindig azt mondogatta, hogy infarktust fog kapni miattam, meg teljesen kicsinálom az idegeit).


A kamaszkor pedig szintén tele van idegeskedéssel, szorongással, stresszel, ha gyerek majdnem mindig hazudik, mert nem meri megmondani, hogy mekkora f*szságot csinált, részegre issza magát egy buliban, és ki tudja, hogy nem-e felcsinálja valaki, aztán arra ébred, hogy terhes.

Pofázik a szülővel, mindent eltitkol előle, majd amikor felnő, jó messze elhúz a szüleitől, és rájuk se nyitja az ajtót.



Most komolyan kérdezem, miért kell ez bárkinek is? :)


2023. nov. 18. 10:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
81%

Az gondolom eszedbe sem jut, oka van annak,hogy anyád olyan amilyen.

Vagy pl én totál kezdem megérteni,mert lassan én is agyfaszt kapok tőled, minden rosszindulat nélkül. 🫣

Ez a végtelen görcsölés ezen a témán, ez a végeláthatatlan önigazolás keresése..🤦 gyermekvállalás témában egyszerűen nevetséges.


Reddit, asszonysutyorgó társai..hidd el nem a normális réteg képviselni.


Saját magaddal nem vagy tisztában, csak folyamatosan mások rém meséin pörögsz, a saját megérzéseid helyett.


Nem is értem igazából miért foglalkoztat ennyire ez a téma, ha amúgy minden is probléma?

Miért kell újabb és újabb önigazolás, ha te már döntöttél mások elbeszélései után?


Van egyáltalán önálló életed, párkapcsolatod?

2023. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 A kérdező kommentje:

41-es, de miért kapsz tőlem agyfaszt?

Gondolom senki sem tartott pisztolyt a fejedhez, hogy kötelező válaszolnod erre a kérdésre.

2023. nov. 18. 17:44
 43/71 A kérdező kommentje:
És nem, nincs még párkapcsolatom.
2023. nov. 18. 17:45
 44/71 anonim ***** válasza:
88%

Na pont ezért.


Miért kell nonstop napi szinten többször ezen rugózni? Nem veszed észre mennyire szánalmas és beteges már?

Tényleg nincs az ég világon más témád? Miért foglalkoztat ennyire, ha amúgy nem akarsz gyereket? 🤔

2023. nov. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
69%
Javaslom keress egy pszichológust
2023. nov. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 A kérdező kommentje:

44-es, mi az hogy napi szinten?


Az, hogy ma feltettem egy kérdést, nem azt jelenti, hogy minden nap ezen "rugózok"..


🤷

2023. nov. 18. 18:32
 47/71 anonim ***** válasza:
89%
Kanyarban nincs a gyerekvállalás pár nélkül de te már 100 okot kreáltál, amiért nem. Gratulálok, keress orvost.
2023. nov. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
73%
🤣 persze egy kérdés..mindenki vágja, hogy te vekengsz itt hetek óta.
2023. nov. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 A kérdező kommentje:
17-es, hát pedig már nem egy anyuka mondta, hogy ha lehetett volna választani ő és a férje közül, hogy melyikőjük hordja ki és szülje meg a gyereket, 100%-osan elzárkóztak volna a gondolattól, hogy ők tegyék meg.
2023. nov. 18. 18:53
 50/71 anonim ***** válasza:
87%
Jól van, ne legyen gyereked, senki sem kényszerít, az a szerencsétlen is jobban jár ha meg ssem születik mintha ilyen anyja lenne.
2023. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!