Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az normális, ha én csak a...

Az normális, ha én csak a rosszat látom a gyerekvállalásban, és ezért nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Mert ha belegondolunk így az egészbe: a terhesség egy csomó rosszulléttel, kellemetlenséggel jár, van, aki végighányja, és kiszáradás miatt kórházba kerül.

A szülés kimondhatatlanul fáj, és nem lehet tudni, hogy mondjuk a 25 óra vajúdásnak nem-e császármetszés lesz a vége, az is egy nagy csalódás.


A kisbabák állandóan ordítanak akár a hasfájás, akár más miatt, telibebukják, összekakilják magukat, és 0-24-es készenlétet igényelnek.


A kisgyerekek a dackorszak alatt mindenért hisztiznek, szófogadatlanok, nyűgösek, 500x kell elmondani mindent, de még akkor sem ér a szó, ha valamire nemet mond nekik a szülő, azonnal ordítanak. A szülők (legfőképpen az anyuka) ettől teljesen befásulnak, becsavarodnak.


Amikor a gyerek óvodába megy, azon aggódik a szülő, hogy vajon sikerül-e neki beilleszkedni, hányszor fog reggelente sírni, hogy nem akar menni, megeszi-e majd az ételt, stb.


Ugyanez a helyzet az iskolával is. Először azon tétovázni, hogy melyik iskolába írassa a szülő, ne olyanba, ami tele van bunkó tanárokkal és beképzelt gyerekekkel. Ha esetleg új osztálytársai lesznek, muszáj beilleszkedni, barátkozni, mert ezek sem mennek mindenkinek, és sajnos van, akit kiközösítenek, ami borzasztó érzés a szülőnek.

Aztán később, amikor már meg kell vele szerettetni a tanulást, és tanulhat vele a szülő, megint csak a stressz, aggódás kezdődik, hogy vajon akar-e majd tanulni, hogyan fog teljesíteni, (milyen jegyei lesznek) mennyire lesz lusta, fogja-e vinni valamire az életben.


Ha meg esetleg a gyerek nem akar tanulni, és emiatt rossz jegyei lesznek, az is a szülő gondja lesz, mert ha nagyon leromlik mindenből, gyengébb iskolába kell, hogy átírassa a szülő (tudom magamról, én is nagyon lusta voltam, és nem szerettem tanulni, ezért anyám mindig azt mondogatta, hogy infarktust fog kapni miattam, meg teljesen kicsinálom az idegeit).


A kamaszkor pedig szintén tele van idegeskedéssel, szorongással, stresszel, ha gyerek majdnem mindig hazudik, mert nem meri megmondani, hogy mekkora f*szságot csinált, részegre issza magát egy buliban, és ki tudja, hogy nem-e felcsinálja valaki, aztán arra ébred, hogy terhes.

Pofázik a szülővel, mindent eltitkol előle, majd amikor felnő, jó messze elhúz a szüleitől, és rájuk se nyitja az ajtót.



Most komolyan kérdezem, miért kell ez bárkinek is? :)


2023. nov. 18. 10:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
82%

Miért olvasol egyáltalán ilyen "fórumokat"? Nem tudom, nekem valahogy sosem jutott eszembe és mint anya, pontosan látom, hogy rohadt nehéz tud lenni, ugyanakkor soha de soha nem cserélném vissza a mostanit a régi életemre. Olyan szeretetet érzek a gyerekeim (illetve a családom) iránt, amit még soha senki iránt és ez nekem elég ahhoz, hogy bírjam, sőt szeressem az anyaságot.

Attól, hogy mondjuk a szülést szívesen átadtam volna a férjemnek azt miért kell átvetíteni arra, hogy az egész anyaság dolog sz*r? Nem mindenkinek való és szerencsére nem is kell mindenkinek vállalnia.

Ezt a "ha tudtam volna, hogy ilyen..." kezdetű mondatokat meg komolyan nem is értem. Aki képes reálisan gondolkozni, az pontosan látja előre, hogy az élete teljesen meg fog változni.

2023. nov. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 A kérdező kommentje:

61, ezt nagyon szépen leírtad!



"Ezt a "ha tudtam volna, hogy ilyen..." kezdetű mondatokat meg komolyan nem is értem. Aki képes reálisan gondolkozni, az pontosan látja előre, hogy az élete teljesen meg fog változni."



Ezzel maximálisan egyetértek, szerintem ez azért van, mert nagyon sok gyerekvállalás előtt álló embernek (házaspárnak) a nagy rózsaszín cukormáz lebeg a szeme előtt, mert hát valljuk be: a reklámokban még mindig kacagó, vidám babákat, és boldog, kiegyensúlyozott anyukákat mutatnak, ezzel teljesen megtévesztve a babát tervező embereket, és ez borzasztóan káros tud lenni.


Én amondó vagyok, mindkét oldalt meg kell mutatni, beszélni kell a rossz és a jó dolgokról egyaránt, mert csak így kapnak reális képet a gyereknevelésről, de a rossz/negatív dolgokat nyilván jobban kell hangsúlyozni, mert azokra kell jobban felkészülni.


Tehát szerintem legnagyobbrészt vagy azok bánják meg, akik nem azt kapták, amire gondoltak, hogy milyen az anyaság, illetve azok, akik azt hitték hogy majd megy nekik, mint a karikacsapás, de útközben derül ki, hogy nem is való nekik.

2023. nov. 19. 10:21
 63/71 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értek egyet veled, hiszen ha valaki készül az anyaságra és olvasgat a témában, a legtöbb helyen olvashatja, hogy nem lesz fenékig tejfel. Talán abban egyetérthetünk, hogy el lehet fogadni, hogy nehéz lesz, de az komolyan pofán tudja csapni az embert, hogy MENNYIRE nehéz tud lenni, amikor már ténylegesen benne vagyunk.

Vannak nagyon rossz napjaink. Korábban sem volt mindig jó hangulatom, most sincs. A gyerekeimnek sincs mindig jó napjuk és ha az ő rossz napjuk társul az enyémmel, az kemény tud lenni. Napestig lehet sorolni a negatívumokat, de nincs értelme. A pozitívumokat is, de azt sincs. Szabad világban élünk, ahol mindenki eldöntheti szeretné-e vállalni ezt a terhet, ami olykor komoly nehézség, olykor pedig a legédesebb teher a világon.

Annak nincs értelme, hogy gyűlölköző fórumokon és kérdéseknél csak a negatívumokat emeljük ki, ahogy annak sincs értelme, hogy a másik oldalról csak a cukormázat láttassuk. Valahol középen van az igazság, ez azért érzékelhető. Ha te csak gyerekmentes övezeten, meg nemtudom milyen fórumokon élsz, az erősen sarkítva a negatívumok irányba visz el, egyértelmű.

Pl. megfigyelted, hogyha mindennap megnézed az esti híreket egy hónapig (politika, klímakatasztrófa, megölte, elütötte, balesetet szenvedett, meghalt, itt háború, ott háború, robbantás, menekülő családok, éhezők, stb.), akkor már két hét múlva állandó nyomasztó félelemérzet lesz úrrá rajtad? Kb. ehhez tudnám hasonlítani ezeket a gyerekmentes gyűlölet oldalakat is, amennyire itt olvashattam már róluk.

61 voltam

2023. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
84%

Óriásit tévedsz, erre nem lehet felkészülni.

Akkor se, ha éjjel nappal olvasgatod ezeket az ellenfórumokat. Akkor is érhet meglepetés. (Negatív -pozitív irányba egyaránt.)

2023. nov. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
14%

Bocs, nincs gyerekem, nem is lesz, nem akarok, de NEM lehet felkészülni. Ezer könyvet olvashatsz, hogyha a te gyereked épp 0-24 hasfájós, vagy érzékeny, ne adj ég, beteg, akkor a hajadra is kenheted a sok okosságot.


Na, nekem pl pont ezért nem lesz gyerekem - részben a "ki tudja, mit kapok?" - kiszámíthatatlansági faktor okán.


Bébiszitterként és fejlesztőként nincsenek illúzióim mekkora nettó szpás egy hasfájós gyerek vagy egy ADHD-s, és az ő szüleik sem "kérték", hanem ez lett, ezzel kell dolgozniuk.

2023. nov. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
100%
#61 Nem kell ehhez azokat a bizonyos "fórumokat" látogatni, itt a gyakorin is egyfolytában ez megy. A valóságban azért nem ezt látjuk, a legtöbb szülő boldog a gyerekeivel. A reklámokban meg, bármiről szólnak is, mindennek csak a jó oldalát mutatják.
2023. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt nagy meglepetés, hogy a gyereknevelés csupa móka és kacagás. Sőt, ehhez még a reddit meg a femcafé sem kellett, mert nem vagyok retardált, magamtól is képes vagyok felmérni, hogy jó és rossz esetben mivel járhat egy élethelyzet. Nem burokban, vagy borsószem királykisasszonyként nőttem fel, talán ennek az eredménye. Hosszan mérlegeltem, hogy mi mindenről kell lemondanom, ha engedek a belső késztetésnek, hogy gyermekem legyen. Végül engedtem is neki, és eddig még nem tapasztaltam azt a sok elviselhetetlen borzalmat, amivel szerintetek a szülői lét jár. Szerencsére nem szenvedtünk kárt szülésnél, előbb és később sem. Nem ordított kisbabaként sem állandóan, csak próbált kommunikálni velem. A legkevésbé sem ölte meg a lelkem, hogy láttam őt napról napra fejlődni, kinyílni. Inkább fantasztikus élmény volt. A lélekölő inkább az, amikor a sok állítólagos barát eltűnik miután gyereked lesz, de ez nem a gyerek, és többnyire nem is a szülő "hibája".

Kakás pelenkák? Igen, voltak, vannak. Nem hat meg. Inkább csak a környezetszennyezés miatt furdal a lelkiismeret. Szerencsés vagyok, mert eddig a dackorszak sem egy nagy kaland. Vannak ellenkezések, meg mindent önállóan akar csinálni, amihez néha extra türelem kell, de többnyire még így is inkább extrém cuki (számomra) a gyermekem.

Őszinte leszek, én azokat a szülőket nem tudom igazán sajnálni, akik isten tudja miért vállaltak akár még több gyereket is úgy, hogy nem mérték fel mivel jár. Csak a gyerekeket sajnálom ebben az esetben, de őket nagyon. Mindez nem vonatkozik azokra a családokra, ahol beteg gyermek van. Ott amiken keresztül kell mennie a szülőnek nap mint nap... Ha ebbe belegondolok, még rendesen fel is cseszi az agyam, hogy valakinek van pofája arra panaszkodni, hogy ebédet kell befizetnie, meg szülinapi zsúrt szervezni. Ők/ti, mégis mi a fenét képzeltek? Hogy azért pottyantak erre a földre, hogy élvezzétek a napsütést, a jó kajákat, piáljatok, szexeljetek, aztán mindenki örüljön hogy vagytok, és méltóztattok nem utódot hagyni magatok után? Mondjuk ez utóbbit persze még meg is lehetne köszönni, jogos. De szerintem a nagy többséget nem érdekli, hogy kinek van gyereke, és kinek nincs. Oké, főleg az, hogy kinek nincs. Abban az értelemben, hogy ha nem akar, hát nem akar. Azt veszem észre, hogy pár éve lett divat ezzel foglalkozni, de csak a gyermektelenek részéről. Nekem elég későn lett gyerekem, úgyhogy lett volna alkalmam tapasztalni, hogy számonkérnek amiatt, hogy nincs, de nem hogy ilyen egyszer sem történt, még csak érdeklődés szintjén is ritkán került szóba, hogy mikor lesz, vagy hogy egyáltalán szeretnék-e. Én valahogy sosem tapasztaltam azt az állítólagos kirekesztést, meg gyűlöletcunamit, amit a gyermekesek zúdítanak a gyermektelenekre. Nem mondom, hogy nem létezik a jelenség, lehet hogy csak nem ott, ahol én élek. Inkább azt látom, hogy divat lett a gyermektelenség mellett kampányolni. Mindenhol ezeket a nézeteket reklámozzák, olyan oldalakon is, ami elvileg családosoknak szól. Szó nincs arról, és ne gyertek ezzel, hogy meg akarjátok érteni miért jó gyereket vállalni. Fújjátok a magatokét, hogy szerintetek miért nem az. Nem idegbeteg, elkényeztetett szerencsétlenekkel kéne példálózni, hogy miért nem jó 🤷‍♀️

nov. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 A kérdező kommentje:
67-es, hát Redditen amúgy ugyanolyan negatívan írnak a gyerekvállalásról, mint itt Gyakorin. 🤷
nov. 30. 13:07
 69/71 anonim ***** válasza:
61%
Hát ja. Vállalni mindezt a szarcunamit (sőt ennél még sokkal több szívást, lemondást) azért, hogy a végén a meglévő 8 milliárd mellett még egy plusz ember éljen a világon? Ehhez ösztönlénynek kell lenni.
nov. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 A kérdező kommentje:
69-es, neked van gyereked? Mi az, hogy szarcunami?...
nov. 30. 15:53
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!