Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a waldorf...

Mit gondoltok a waldorf pedagógiáról, nevelésről?

Figyelt kérdés

nov. 20. 13:06
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
48%
Katasztrófa!
nov. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
66%

Ezt nem lehet ilyen fekete-fehéren nézni.

Aki azt írja katasztrófa, az fejtse ki miért...

Amit én látok belőle, hogy nem fekszik minden gyereknek, viszont van akinek erre van szüksége. Nekem van egy ismerősöm, akinek 3 gyerek jár/járt Waldorfba. A legnagyobb már egyetemista - Dániában. Végig Waédorfba járt - óvoda, általános, gimi.

De van olyan haverom a baráti társaságunkba, aki a Waldorból kikerülve nehezebben találta meg a helyét. De ez abszolút személyiségfüggő.


(Nekem az tetszik benne hogy szülőként túl sokat kell együttélnem a gyerekem iskolájával, mint amennyit szeertnék. Viszont a metódus, az elmélet ami mögötte van, az nagyon szimpatikus. Most olyan magán sulit néztünk a lányunknak, ahol keverik a Waldorfos elemeket a klasszikus oktatási elemekkel.)

nov. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
83%
Egészséges, neurotipikus gyereknek nem való, viszont vannak azok a gyerekek akiknek jobb, mint a sima. Egyik ismerősömnek a fia magasan funkcionáló autista, neki nagyon bevált, jól érzi magát, tud haladni a többiekkel.
nov. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
72%
Meghosszabbított óvoda. Ártani nem árt, gyerekbarát, de ha szeretném, hogy tudást is kapjon a gyerekem, nem oda viszem.
nov. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
33%
Mondjuk amit a 4-es mond, látszik, hogy nem ismeri a Waldorf pedagógiát, csak sztereotípiája van róla.
nov. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
49%

Valóban nem, csak elméletben. Csak egyetemen tanultam róla, de nem tanítottam waldorf suliban. "Waldorfos" gyerekeknél viszont ezt tapasztaltam.

A kérdés viszont az volt, mit gondolok róla, arra válaszoltam. Szövegértés? Waldorfban nem tanítanak?😉

#4

nov. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
34%

Ha tanultál róla, akkor képben kéne lenne, hogy kap tudást is.

Ugyanúgy a NAT-ot kell teljesíteniük, ugyanúgy érettségiznek, ugyanúgy mennek onnan egyetemekre - és nemcsak foxi-maxi szakirányra. Sajnálatos, hogy egy tanári(?) diplomával rendelkező ember, ilyen felületesen alkott véleményt és ilyen lekezelően nyilvánul meg. Érvet nem mondtál, hogy miért tartod annak, aminek.

És mondom ezt úgy, hogy nincs közöm a Waldorfhoz, nem jár oda gyerekem, de érdekes, hogy látszólag többet tudok róla, mint aki tanult róla.

nov. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
72%

7es, én nem találkoztam még senkivel, aki Waldorfos lett volna, és bejutott volna valami nehezebb szakra, maximum óvónő, tanító, kommunikáció vagy művészet.


Nem mondom hogy rossz, vannak elemei amik nagyon is szimpatikusak, de csak a hagyományos oktatással keverve lenne igazán hasznos.


Óvodának tökéletes, még általános iskola alsónak se rossz, de onnantól, ha azt szeretnénk, hogy a gyerek rendesen beilleszkedjen a többségi társadalomba, sajnos kevés a Waldorf. És ismétlem, nem azt mondom hogy rossz...csak a mai társadalomban nem lehet érvényesülni vele.

nov. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
88%

Nekem szekta érzésem van tőle.

Az nagyon tetszik, hogy a gyerekek annyi mindent megtanulnak. Faragás, varrás, kötés, stb.


De az, hogy a családot is monitorozzák, nem csak a gyereket, meg mentor családot kapnak az új családok, na az nekem sok.

Meg ugye ott gyakori, hogy hétvégente a szülők javítgatnak ezt azt, takarítanak...ez a nagy egy boldog család vagyunk feeling nekem baromi szektás.

nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
97%

Nekem van az ismerősi körömben több Waldorfos gyerek/felnőtt és olyan is, aki állami intézményekbe járt. Rettenetesen gyerekfüggő, sőt családfüggő is.


Van olyan, aki utálta az iskolát, ő volt az osztály réme, utált tanulni, ő kivirágzott a waldorfban, de olyan is, akit menekítettek a szülei a waldrofból, mert hatodikban sem tudta leírni a nevét. Nála bevált, hogy betették negyedikbe állami suliban, mellette folyamatosan járt különórákra, és nagyon jól érzi magát azóta is a sima iskolában, versenyekre jár, ilyesmi.


De pl volt csoporttársam egyetemen, aki waldorfban érettségizett, és nagyon nem találta velünk a közös hangot, kicsit mindig lesajnált minket, de egyébként ez lehet, hogy alapból így lett volna és nem a Waldorfon múlt.


Ami a mi városunkban van suli, az tényleg elég szektásan működik, az igazató lazán füves cigit teker a kocsijában a parkolóban, meg olyan a tanári gárda, hogy szétszedik azt, aki nem tetszik nekik, mindegy, hogy gyerek vagy szülő vagy tanár, de szerintem ez se jellemző mindegyik waldorfra, vagy ugyanannyira jellemző más iskolára is.


Szóval igen, egyénfüggő, kinek válik be.

nov. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!