Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Kis gyerek kis gond, nagy...

"Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond"?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok a fentebbi állításról, amit mondogatnak egyesek?

Értelmes vitát, vélemény megosztást szeretnék olvasni a kommentekben!



nov. 25. 08:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Én ezt nem tapasztaltam, pedig nekem is állandóan ezt mondogatták. Most 11, 13, 15 évesek. Minél nagyobbak lettek, annál önállóbbak. Sőt! Itthon többet segítenek. Inkább azt mondanám, minden korszaknak megvannak a nehézségei, nyilván a kamaszkornak is, de a mondassal nem tudtam azonosulni.
nov. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Egyet értek vele. Az enyém kicsiként se volt egyszerű eset, de 16 éves kora óta egyszerűen katasztrófa. Nem kell jönni a nevelni kellett volna dumával, nevelve volt, sőt, folyamatos szaksegitseget is kaptunk 3 éves kora óta.
nov. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Így van. Nem mindegy, hogy egy játszótéri kakaskodást kell megakadályozni, vagy a drogoktól, rossz társaságtól, öngyilkosságtól, stb. kell megvédeni.

Ez nem az önállóságról és a házimunkáról szól.

nov. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Ez tökre igaz, és nem azért, mert a kamaszok feltétlenül megkeserítenék az életedet.

De míg kicsiként az a gond, hogy melyik pelenka nem folyik ki, hogy miért nem eszi meg a sütőtököt, és hogy a Katica vagy a Mókus csoport óvónénije tud-e több verset tanítani, addig idősebb korban aggódhatsz, hogy felveszik-e egy jó suliba a helyi késdobáló helyett, hogy nem leszel-e nagyszülő 16 éves korában, hogy jó szakmát választott-e és lesz-e elég keresete, és hogy nem ültetik-e le 10 évre mert ittasan vezetve kinyírt egy cserkészcsapatot.

Szóval fontosabbak lesznek a gondok, nagyobb kihatással az egész életére.

nov. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Valamennyi ismerősöm támogatja, segíti a felnőtt gyerekeit, unokáit. Ennek soha nincs vége.
nov. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Persze hogy igaz.

Még kicsiként sarkítva de annyi a dolgod, hogy életben tartsd, ezzel szemben a világ legnehezebb dolga, hogy embert nevelj belőle és ez folyamatosan nehezedő meló a külső hatások, az alakuló személyiség..stb. miatt.

Egy csecsemőt már azzal boldoggá teszel, hogy kicseréled a pelenkáját. Próbáld meg ezt egy kamasznál! 😅

nov. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Hát nem tudom, nekem egyelőre még kicsik a gyerekek, de iszonyat nehéz. Hogy ezt lehet fokozni is? Az elég durva lenne. De szerintem ez gyerek függő is. Vmelyik könnyebb, vmelyik nehezebb eset akár kicsi, akár kamasz korban. Nyilván, akinek már nagy gyerekei vannak, tapasztaltabb, és minden bizonnyal igaza is van, hogy nehezebb velük általánosságban.
nov. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
7-es: a kamasszal sokkal könnyebb, mert nem kell öltöztetni, magaddal vinni mindenhova, este ágybaimádkozni, hallgatni a bömbölését, elmehetsz végre egyedül bárhová akár több napra is, de sokkal nehezebb, mint írtam, mert az életére kiható problémákkal fogsz szembesülni.
nov. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Én azt gondolom, hogy inkább más természetű a nehézség. Az igaz, hogy nagyobb korában nagyobb fajsúlyú dolgok miatt aggódsz, de sokkal kisebb a ráhatásod. Nagyon nehéz kamaszt nevelni, de pont azért, mert önálló döntései és akarata van, és sok tekintetben már önmaga felel magáért (pl.egyedül hagyhatsz egy 12 évest már). Míg egy csecsemő 100%-ban rád van utalva, és nem, nem az a legnagyobb nehézség, hogy kifolyik a pelenka, hanem, hogy éveken keresztül 0-24 rendelkezésére kell állni, mindegy, hogy aludtál-e vagy ettél-e, és kicsit elveszel, mint individum. Ugyanez a helyzet a totyogósokkal, akik simán önveszélysek, mert már van ötlet meg akarat, de belátás még nincs.

Szóval szerintem ez inkább szülő, és gyerekfüggő, hogy ki melyik korszakot éli meg nehezebben.

nov. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Ja, és még annyit, hogy ha azt gondolod, hogy kicsi korában csak életben kell tartani, kamasz korában meg embert nevelni belőle, akkor bőven elkéstél, mert az első pillanattól kezdve embert kell nevelni belőle, kamasz korában már nem tudod pótolni, ha valamit elmulasztottál.
nov. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!