Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik gyereket szeretnének, és...

Akik gyereket szeretnének, és esetleg mostanában terveznek babát a párjukkal, nem féltek attól, hogy mi lesz, ha esetleg megbánjátok, vagy kiderül, hogy alkalmatlanok vagytok szülőknek?

Figyelt kérdés
nov. 25. 20:47
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A párjukkal után : akart volna lenni :)
nov. 25. 20:48
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ettől mindenki fél :)
nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
22%
Hat szerintem nem normális ilyet érezni úgy, hogy elvileg gyereket szeretnél. Arra kéne gondolod hogy mindent megold örök együtt és erre vágytok.
nov. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Normális emberekben ezek a kételyek elő kell jöjjenek szerintem. Aztán közösen megbeszélik, rendezik magukban és döntenek, hogy ennek ellenére belevágnak-e.
nov. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Pont az a baj, hogy sokan azt gondolját, hogy ők tökéletesen alkalmasak rá, aztán nem. Akik meg tele vannak kételyekkel, általában azok az igazán jó szülők :) De ez az élet minden területére igaz
nov. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Az emberek túlnyomó része azt hiszi alkalmas rá, aztán a francokat, és a nagyrészük utána szív. Ez van, tájékozódni kell, a dolgok mögé nézni, nem "majd lesz valahogy, kibírom"-trehánysággal elkkkrni egy gyerek életét.
nov. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Az 5-ös és a 6-os válaszolóval nagyon egyetértek.


Sajnos tényleg rengeteg ember tudatlanul, vakmerően vág bele a gyerekvállalásba, és nem is tájékozódik a rossz dolgokról és a nehézségekről, meg hát ugye hatalmas álomvilágban élnek, csak a nagy rózsaszín cukormáz él a fejükben, aztán ha megszületik a gyerek, koppannak egy nagyot, aztán később meg is bánják, hogy gyereket vállaltak.


Pedig szerintem nagyon sok embernek kaktusz sem való, nem még gyerek.

nov. 25. 21:36
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül lehet annyi frusztrált, idegbeteg, mindenbajomvanaszülőséggel anyát látni a fórumokon.
nov. 25. 21:37
 9/19 anonim ***** válasza:
68%
Pontosan, én most várom az első babámat, konkrétan rettegek, hogy milyen szülő leszek és hogy sikerül-e jó embert nevelnünk a gyermekünkből. Azt pedig sose gondoltam, hogy rózsaszín cukármáz lesz, nyilván nem véletlenül 30 éves korom után jutottam el odáig, hogy nagyjából készen állok rá :D
nov. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk ha valóban az emberek többsége alkalmatlan szülőnek, az egy súlyos, rendszerszintű problémára utal.


Szerintem nem veleszületett, inkább kulturális probléma van a háttérben. Mindenki tudja, hogy nem oké verni a gyereket, de akkor mitől fog hallgatni rám? Miután nem tanulják meg a szülőjelöltek, hogyan kell a kötődésre alapozva nevelni, nincsenek eszközeik és ráhagyó nevelésbe torkollik az egész.

nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!