Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még nem forog a babám de...

Még nem forog a babám de hason nyúl a tárgyakért és kúszni próbál, dévényeshez jövő héten megyünk csak. Gond ha előbb kezd el kúszni?

Figyelt kérdés
nov. 26. 11:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szépen fejlődik.

Nyugi!

nov. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Kúszás után mászás. Minden ok!

Játssz vele, ne szorongj!

nov. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi! :) 3 hónapos egyébként.
nov. 26. 11:08
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
Mi a fenéért viszed Dévényeshez? Hogy jól megkezelje, aztán átugorjon emiatt par mozgásfejlődési allomast? Utana meg csodalkozol, hogy miért vannak tanulási nehézségei, "holott mimdent olyan gyorsan csinált...". Hat azért
nov. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Ha a baba amugy normalisan fejlodik, miert kell fejleszto manualterapiara vinni? Hova sietsz? Sot, hova sietteted a gyereket?
nov. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
3 hónapos??? Atya ég...Azt hittem 7. :D Kérdező,bocsánat de versenylovat szültél? Ezt fogod egész életében,siettetni? 3 hónaposnak nem kell forognia,sőt! Egyébként igen,baj ha kúszik 3 hónaposan,de majd reméljük a dévényes fejbe rendbe tesz,ha már nincs védőnő,gyerekorvos felétek.
nov. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%

Sziasztok!

A dévényes nem "jól megfejleszti" a babákat, hogy egy hónap múlva egyetemre járjanak. :)


Jó esetben minden mozgás fejlesztő szakember a gyermek (és a tankönyvi norma) tempóját igyekszik támogatni.

Kis eltérések valószínűleg nem jelenthetnek gondot később, de időnként visszakanyarítható egy-egy tanulási vagy magatartási probléma a mozgásfejlődés szabálytalan menetéhez.

A forgás előrébb kéne legyen, mint a kúszás - az hogy nyúl a tárgyakért szuper. :)


Sokszor a szakember csak annyit mond, hogy nincs szükség különösebb tornára / várjanak még picit. Nem kell máglyán elégetni a dévényeseket. :)


És ezeket most úgy írom, hogy amúgy nem vagyok dévény-párti és én sem hiszek a felesleges szakemberhez hurcolásban, DE ha az anyukában hosszantartó bizonytalanság van a gyereke fejlődését illetően, amire megnyugvást adna egy szakember értő szeme és tudása, amit át is ad az anyukának és ezzel növeli az anyai kompetenciákat, akkor szerintem mindenképp érdemes elmenni egyszer.

nov. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdésem lényege, hogy miért nem forog 3 hónaposan, hanem hogy előbb kezdi a kúszást és úgy tudtam fontos a sorrend.

Dévényeshez más okokból viszem, a vállai feljebb vannak és nagyon le van tapadva az izomzata, ezt sem én találtam ki, hanem védőnő, orvos.

nov. 26. 12:01
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszi 7-es, úgy látom te legalább támadás nélkül érted a lényeget!
nov. 26. 12:02
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
Én nem vinném tornászhoz. Ha hason nyúl mind a kettő kezével akkor szerintem nincs letapadva. Az én fiam levolt na őt hasra se lehetett tenni és a kezeit magához szórította, nem mozgott úgy a nyaka ahogy kéne és rendszeresen c tartást vett fel fekve vagy cici közben. Ha ezeket tapasztalod vidd de amúgy 4 hósan kell forogniuk és elég hirtelen fejlődnek. Miután elmúlt a kötottség nekünk is próbált kúszni de nem tudott így 4-7 hónapos koráig forogva közlekedett a lakásban. Nem vagytok elkésve!
nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!