Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rutinos szülők! Mi a megoldás,...

Rutinos szülők! Mi a megoldás, hogyha a kislányom (22 hónapos lesz) nem nyúl az ebédjéhez?

Figyelt kérdés

Kb. 1 héttel ezelőttig úgy nézett ki minden főétkezés, hogy mentem utána a kajával, mert nem valami nagy étvágyú. Magától nem igazán evett, 1-2 falást. De volt egy kijózanító beszélgetésem egy óvónővel és az ő hatására felhagytam ezzel a "módszerrel".

Azóta kissé döcögősen, de haladunk az önállóan kanállal/villával evés útján. Ami mégis frusztrál (mint minden anyát), hogy mi tévő legyek, ha 1 falás után rá se néz a kajára. Inkább játszik, stb. Nyilván nem ízlik neki vmiért, mert tuti éhes.

Ilyenkor mi a jó megoldás? Valami mást azért adjak vagy ha nem eszik, nem eszik?...


Előre is köszönöm a segítséget!!


2022. ápr. 12. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a legjobb megoldás, ha nem kerítesz nagy feneket az étkezésnek. Egyetek együtt, mindenki foglalkozzon a saját tányérjával.
2022. ápr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy eszik? Veletek vagy külön?
2022. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Odaültök asztalhoz, te is eszel ilyenkor?
2022. ápr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Óvodában, ha nem eszik egy gyerkőc mindig adunk neki valami mást. Nem hagyjuk éhezni! Én is óvónő vagyok.

Az én fiam még csak 18 hónapos, de ugyanígy vagyunk. Ha nem fogadja el az ebédet, kap mást. Nem célom megutáltatni vele az evést. Annál rosszabb...

2022. ápr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Együtt egyetek, ès lehessen többfèle ételből vàlasztania. Nem kell 3 fèlèt főznöd, de ha elè teszel tökfőzelèket, banànt ès vajas kenyeret, akkor valószìnűleg legalabb az egyik kelleni fog neki, ha èhes. Nyigodtan hagyd enni magàtòl, elèg nagy màr hozzà.
2022. ápr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek kedvenc ételei? Fűszerezel? Most divat sómentesen főzni és alig fűszerezni, lehet az nem tetszik neki, vagy túl sózod és fűszerezed és túl intenzív az íze.


Közösségbe jár? Ott mit eszik ha igen?

2022. ápr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Együtt eszünk asztalnál. Ha nem ízlik neki az ebéd, kérhet helyette pekarut amilyen van itthon, másfélet nem főzök, illetve nasit, kekszet sem adok főétkezés helyett. Ha nem eszik nem eszik, éhes marad es majd kap a következő etkezesnel.


Kedvenc ételeit gyakran csinálom, ezekből szinte mindig eszik (spagetti, fasirt, sült krumpli, krumpli fozelek, pörkölt). A többi ételbol max 1-2 falat. 2 éves.

2022. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen!!!

Próbálok válaszolni.

2: mostmár együtt, egyszerre eszünk, eddig ugye ő evett először, aztán én 2 perc alatt betoltam a saját adagom.

Leül ő is enni, de nem érdekli soká, nem ül meg a kis fenekén, minden érdekesebb, mint az evés. Jön-megy. Etetőszék már a padláson, abban sosem szeretett lenni, lekorlátozva érzi benne magát. De van kis asztala, székkel. Én mellette ülök a kanapén.


6: sózok, de csak annyira, hogy ízesebb legyen, normálisan (szerintem), érezze az ételek ízét is. Magamnak se sózok túl, úgy ehetetlen. Vannak kedvencei, főleg a tészták, fasírt, husik, tarhonya, pár főzelék, sült krumpli. A reggelire, vacsira készített kajákat jobban, szívesebben eszi. Gyümölcsöt imádja.

Nem jár közösségbe.


Gondolkodtam, és szerintem az is bosszanthatja, hogyha leesik a falat az evőeszközről, nem sikerül elsőre, és inkább hagyja.

Megfogadom a jótanácsokat, mentek a zöldek!! :)

2022. ápr. 12. 22:39
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Együtt egyetek, egy asztalnál. Kapjon egy székmagasítót, amivel eléri az asztalt.
2022. ápr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen se rohangálj utána a kajával. Kétdezd meg, kér-e, hol szeretne enni (kis asztal, nagy asztal). Ha nem kér a főttből, szeretne-e vajas kenyeret, virslit, gyümölcsöt, paradicsomot? Sorolj fel olyasmit, amit nem plusz meló tálalni, de szívesen eszi. Ha nem kér, nem baj. Majd uzsonna is lesz. Főtt étel hiányában se lesz baja.
2022. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!