Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyaként ért már...

Kisgyerekes anyaként ért már hátrány, megaláztatás munkahelyen?

Figyelt kérdés

Az én sztorim amennyire tudom, röviden, de ígyis hosszú lesz :D


2014-ben kezdtem el dolgozni egy munkahelyen, majd 2019 elején elmentem szülni. (Terhességet is végigdolgoztam, 2 napot voltam szabin összesen szülés előtt, szerda volt az utolsó munkanapom, hétfőn szültem.) Mindig nagyon elégedettek voltak velem,de tettem is érte, kb bármikor bármit megtettem a normalitás határain belül nekik. Mikor szültem is, előtte 200 ezres Brendon utalványt kaptam ajándékba, mikor megszületett a gyerek virágboxot, gyümölcskosarat küldettek futárral haza hozzánk. Még nyáron augusztusban a prémiumot is megkaptam, ami nagyon jólesett mert már rég gyeden voltam, azt hittem nem jár. Gyed alatt is állandóan hívogattak mikor megyek vissza, mert nagyon el voltak úszva, ahogy a gyerek 2 lett ment bölcsibe, ez volt 2021 eleje, covid berobbanás, de mentem, főleg gondolom a sok maszkozás, intézmény lezárás miatt a gyerekem sose volt beteg 1.5 év bölcsi alatt. Aztán ovis lett tavaly szeptemberben, akkor épp rámtoltak egy rakás feladatot megint pluszba, jeleztem is hogy ovikezdes, sokat lesz lehet beteg, de vállaltam. Sajna igazam lett, kiscsoportban állandóan egymást érték a betegségek, 2* kórházban is voltunk, kértem home officet is sokszor azt mondták kizárt, holott tökre elvégezhető a munkám home officeban is, szülés előtt is már voltam úgy... oké amennyire csak tudtam fizetett segítség is volt, férjem is vállalt be, szeptember június 10 hónap alatt 18 napot voltam táppénzen, meg 13 nap kikönyörgött home office mikor zárás volt és nélkülem végük lett volna, olyankor is hajnalig dolgoztam itthonról, volt hogy munkát megkönnyítő Exceleket gyártottam a többieknek, voltak hétvégi túlórák az összeset átvállaltam mert sose akarta senki vállalni, stb szóval bőven túlteljesítettem..többször mondták hogy kezdjek valamit a gyerekkel mert ez így gáz..de hát mit kezdtem volna, ilyen a kiscsoport.. erre június végén kirúgtak, mert azt mondták az utolsó 1 évben mélységesen aláteljesítek, mindenkinek ezt mondták, ami nekem marha megalázó volt.. a kollegáim is 9 év után kb annyit mondtak hogy na szia akkor.

Brutál megalázónak éreztem. Mindezt azért, mert volt egy nehezebb évünk. Persze a Hr-el is közöltem, hogy tudják nagyon jól, hogy semmi bizonyítékuk az aláteljesítésemre. Csak a 2 havi végkielégítés +45 nap felmondási idő (2 millió) akarták kifizetni, de mondtam nekik hogy 5 millió és akkor aláírok egy közöst, vagy perre viszem az egészet, persze azonnal belementek és tejeltek. Ha ők így, én is.. de a pénz nem változtat azon hogy baromi megalázottnak érzem magam. Vicc a dologban, hogy július óta (5 hónapja) nem is volt beteg a gyerekem :D :D ennyit kellett volna kibírni, a középső már nem gáz.. azóta elhelyezkedtem egy sokkal jobb helyen, teljesen megértőek, annyit lehet home officeban lenni amennyit akarunk stb teljsen más közeg..


Más is tapasztalt hasonló bánasmódot kisgyerekesként?

Kicsit ki akartam magamból írni is :D


nov. 26. 19:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
6%
Nem tudom eldönteni, dicsekszel vagy panaszkodsz...
nov. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
89%

Az én főnököm kihasználja azt, hogy nem tudok másik munkahelyre menni, mert 3 napot jár a gyerek bölcsibe és 1 hetet itthon van. Home office-ban dolgozom, és szándékosan visszaél vele, hogy máshol nem engedik meg és minimálbéren tart, holott a többi kollégám a cégnél nem ennyit keres.

Amint lehet húzok innen, nézem az álláslehetőségeket, de egyelőre esélytelen :(

nov. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!